Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici din Constanta (11)


Recommended Posts

Buna dimineata tuturor! Mai, Sanzi da sange rece ai tu! Auzi cade copchilu' pe scari si tie nu ti se inmoaie jenunchi!!!!Hai c-am glumit! Eu sunt tare prapastioasa si nu-i deloc bine. Daca ma crezi pana acum fo 3 ani vroiam al doilea copil din cauza de.....drob de sare!HI,hi,hi[bang][bang]Ce motivatie tampitica! Roxi, mama nu-i dracul asa negru! Eu nu am o noapte nedormita nici cu Anduta nici cu Bibi. [bis][bis][bis]Ce zici de asta?????Depinde f mult de tine cum ii faci programul. Sa stii ca eu am respectat mult orele de masa, imi notez si la ora actuala pe un carnetel(al 5-lea)ora de masa , cand am schimbat-o si cand i-am dat vigantolul,fierul sau calciu, sau indiferent ce i-am administrat. In felul acesta, daca face vreo alergie te poti orienta ce i-ai dat in ultimile zile. Si inca odata respecta pe cat posibil orele de masa. Cand i-am dat o perioada la cerere, tot timpul era maraita si vroia sa stau langa ea(Bibi).Mai mult can plange nu-l lua niciodata in brate imediat pe bb. Incearca sa-l potolesti in patut si abia apoi il iei si-l alinti. Anduta a stat in patut fara probleme pana la 1 an si 8 luni, cand am mutat-o in alta camera in pat mare. Cand ai probleme intreaba-ma orice, s-ar putea sa fi trecut prin situatia respectiva tinand cont ca am experienta la doi copii. Scorul e strans vad!Ne tii la curent cu tot ce ti se intampla.Si apropos' sa stapanesti sanatoasa cadourile, am uitat sa -ti spun. Ti-au placut nu???? Tania= Anduta(14 sept'96)+ Bibi(14 febr'04)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Tania, nici eu nu zic ca e ..asa negru... si depinde fff mult de cum educi copilul si de cit de ....tare esti. sigur ca mi-au placut cadourile....si se potrivesc la culoare....o nebunie!! [pup] hihihiii, aparatul cazuse pe jos nu David....[:D], nu e asa Sanzi? sau am inteles eu prost? [alcool]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Amandoi au cazut!! Mai intai aparatul...din cauza lui David care nu a recunoscut nimic, apoi David care era in grija unei strabunicii (care se omoara cu sfaturile dar nu e in stare sa stea 2 minute cu ochii pe copil). L-a lasat sa urce singur (copil de 17 luni) niste scari, gen scara, de lemn care duc la etaj...si mi se pare normal ca nu l-a mai prins cand asta micu a alunecat!!!! Noroc ca nu a patiti nimic, nici nu a plans...Apoi tot ea ma batea la cap ca de ce ii dau bucati asa mari de mancare (sa nu se inece) ca de ce nu il invat la olita, ca de ce nu il trimit sa ia o paine (asta e de la mine hehehe!)!!! Azi iar sunt libera...am fost la tati in vizita si David a adormit acolo, iar eu am profitat si am tulit-o acasa pe motiv ca am treaba! Da e mai buna doica tata decat toate mamaile!!! Roxa daca au inceput contractiile se duce ziua mea!!! Sau poate a fost doar o indigestie! Sau dansa bebe rock? Dadea din plete! Tania, daca mi s-ar innmuia genuchii de fiecare data cand cade David as merge numai cu ei moi, sau ar fi topiti de tot!!! Numai dracii face copilul asta! Seamana cu ma-sa!!! Eu eram un dracusor impielitat (asa imi spune tata si acum!) iar soacra-mea mereu imi spune, cu cine seamana copilul asta ca Radu era asa cuminte, unde il puneai acolo statea!!! Daca mi-as scrie memoriile cu cate nazdavanii am facut cred ca fac un roman in 4 serii!!! Si inca nu s-a terminat! Hai ca mai scriu later...ca sunt libera ca pasarea cerului!!! Sinzi si David
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hihihihii, da buna idee..... eu am contractii de vreo saptamina....cam 3-4 pe zi...mai multe ieri cind ne plimbam....si destul de dese, nu prea ii convenea individului, cre' ca e mai sedentar...[:D] azi a fost tare cuminte, ca de obicei de altfel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineatza si de la noi. inca o saptamina....penultima inainte de deadline....noi suntem bine, cumintzi... aseara am facut o plimbare destul de lunga, pina in piatza ovidiu si inapoi....si nu a fost rau. voi ce ati mai facut in week end? tare liniste a fost pe aici....doar eu si cu Sanzi la apel....cred ca trebuie sa strig catalogul, ca asa nu mai merge... hai, la apel!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! si de la noi. N-am apucat sa mergem la plaja din cauza de vreme. Si vroiam si eu sa ma bronzez purtin ca am sambata o nunta si sunt alba ca branza. Asa ca am sa pun crema autobronzanat in functiune. Cine stie ceva de Cristina-crixia? As vrea sa vb cu ea despre o vecina de-a ei. Hai sa va mai povestesc de Dinu. Nu vorbeste nimic decat pe limba lui, nu mai sta in carucior de nici o culoare. Vrea sa mearga in picioare.Cand il tin de manute si merge atunci e cel mai fericit.Daca il las pe pat intr-o secunda cat m-am intors cu spatele el este la marginea patului in picioare si se hlizeste. Rade toata ziua dar cel mai mult la cateii de pe strada pe care de cate ori ii vede isi suceste capul dupa ei si le spune cate ceva dar eu nu le inteleg limba. Mananca tot ce-i da mamaita lui, doarme de 2 ori pe zi cate 1-2 ore.Se scoala f. dimineata 6.30 -7 e desteptarea si e un lungan si un grasunel (hi.hi seamana cu tati). Va pupam si va dorim o zi buna. Roxana eu inca mai cred cu tarie in pronosticul meu. Cornelia, multa sanatate soltului tau. Sanzi, v-am vizionat pozele. Sunteti niste frumosi. Va pupam si va dorim o zi buna. caty
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caty ce frumos suna ce zici tu de Dinu...abia astept sa il vad si eu pe pitik vrind sa mearga doar pe picioarele lui.....va fi super! si cu limba lui...sa vezi ce repede se va tranforma intr-o limba "comuna" [:D]. Crix e tot pe la Neptun....asa zicea, ca e la "resedinta de vara". cred ca doar pe mobil o poti gasi. pupicei!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...