Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici din Constanta (11)


Recommended Posts

Fetelor, fi-miu iar nu e bine. Tuseste rau, dar febra nu mai are. Laringita s-a transformat viroza pulmonara. Acum ia alt tratament, dr. zice ca pana sambata se face bine. Acum macar nu mai sta bleg ca o carpa, de mancat tot nu mananca bine, dar cred ca e si din cauza caldurii. In schimb tuseste din piept de ti-e mai mare mila. Azi suntem consemnati iar in casa. Constructia catedralei din parc mi se pare o mare prostie ! Pacat de spatiul verde, de linistea parcului. Eu sunt credincioasa, dar in cazul asta mi se pare ca era suficienta biserica sf. Mina, nu ne mai trebuia o alta biserica in zona. Catedrala veche a Constantei e acum manastire si probabil ca de aceea vor sa construiasca o noua catedrala , dar nu puteau gasi un alt loc decat in parcul cel mai frumos al orasului ? Intreb si eu, asa, retoric... Laura - mama lui Vlad http://community.webshots.com/user/vladut111
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ziua buna la mamici si burtici. Noi suntem bine, doar niste muci de vreo doua zile, fara alte simptome zgomotoase. Da, Laura, bintuie o viroza, toti copiii de prin vecini au incasat-o si iau Augmentin, noi am facut o forma mai usoara ca avem imunitate buna. Aseara am fost la Valu, am cumparat fructe si legume de pe marginea drumului, am poposit o vreme si in padure - o bashcalie de padure, am gasit totusi citeva flori si vreo trei fluturi rataciti. Azi cred ca ne ducem sa ne hurducam si noi cu trenuletul in parc. Stie cineva cit costa o sarbatoare la McDonald's (in tramvai)? Vrea sa stie o amica (o sa aiba vreo zece invitati) si i-am promis ca ma interesez. gabi & alisia (22 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lizuca, si eu ii dau lui Vlad tot Augmentin, si altele (Ketogal, Vit. C., Olinth). Ce bine ca de Alisia nu s-a prins viroza ! O aniversare la Mac, pt. 10 copii costa cam 1 milion si jumatate, dar daca includ si tratatia pt. parinti (o salata, un shake, o cafea, un suc, poate unii doresc si ceva de mancare) o s-o ajunga cam la 2 milioane jumate. Laura - mama lui Vlad http://community.webshots.com/user/vladut111
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragi mamici, nu ma speriati cu virozele care bantuie iar ca fiu-meu e f.sensibil si abia am scapat sa nu mai raceasca din 2 in 2 saptamani. Sper sa nu pateasca nimic. Sanatate la toti puiutii bolnaviori. Am vorbit aseara cu Cristina-crixia care inca mai este la neptun si a spus ca mai sta cel putin o saptamana. Oana, bronzeaza crema aia sa stii. Dar mie tot mai mult imi place sa ma bronzez la soare. Din pacate anul asta n-am nici o sansa dar promit sa recuperez la anu'. Am vreo 2 poze cu Dinu si Delia scanate de un nepot. Sunt cam de 1 luna. Cine vrea sa i le trimit sa-mi spuna. Va pupam si va dorim o zi buna. caty si dinu. caty
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu stiam ca este o epidemie de gripa prin C-ta, sper sa ne ferim de ea, ca numai astea ne lipsea. Si asa o avem pe bunica, care de la scoala mereu vine cu cate o viroza si trebuie sa o ocolim!!! Oana, se poate sa ne fi vazut prin parcul Tabacariei, ca noi stam mai mult acolo decat stam acasa....asa ca suntem foarte cunoscuti de toti copacii, toate cararile!!!! Cat despre biserica din parc, eu sunt din ce in ce mai furioasa, si cred ca am putea face o petitie semnata de multe mamici, eu as putea chiar strange semnaturi in parc de la alti parinti...si chiar de pensionari...Dar cine are talent la scris sa o scrie? Mie nu imi vine sa cred ca se poate face asa ceva in tara noastra! Ca fete bisericesti calca peste orice ca sa distruga un parc, sa taie copacii sa isi face ei parorhi pentru un tron!!! Mi se par asa de meschini! Si lumea inghite orice. in fine...se ofera cineva sa scrie petitie? Sinzi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu o semnez . Ideea nu este rea , binenteles , dar de ce sa stricam ce e bun facut si sa nu facem ceva unde nu-i nimic deocamdata? Spre exemplu , pe la Energia sunt campuri intregi fara nimic pe ele. Acolo s-ar putea face o biserica mare mare , cu gradini mari in jur! un mic paradis. ce sens are sa fie stricat unul existent in loc sa se faca altul nou???? cred ca asa ar fi bine sa punem problema.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...