Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce atitudine sa iau?


Recommended Posts

draga mea, din nefericire eu am fost ani de zile in situatia prietenei tale. poate parea prostie, dar in naivitatea mea aveam incredere oarba in el. apoi, cand in sfarsit s-a intamplat ceva, si ruptura a venit din partea lui, am aflat ca toti prietenii - ma rog, aproape toti - au stiut cat de afemeiat este. unii chiar ii cunosteau amantele. si atunci m-a durut sufletul. mi-am pierdut nu numai iubitul, ci si prietenii. m-am intrebat cum au putut sa imi zambeasca atatia ani ca si cand nimic nu se intampla. mi-as fi dorit ca cineva sa aiba curajul sa imi deschida ochii. sa imi spuna la timp, nu sa pierd atatia ani langa un om care nu merita. nu te gandi ca prietenul prietenei tale se va schimba. ex-ul meu este acum cu altcineva si o insala la fel de mult cum ma inela si pe mine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 66
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Daca o sa-i spui,el o sa nege pana in panzele albe asa ca pregateste-ti si dovezi! AM avut un prieten,l-am iubit ca pe lumina ochilor. Ieseam des serile si veneam spre dimineata.Intr-o zi, de dimineata mama a plecat la serviciu.La un semafor l-a vazut pe el,in masina (era 6 dimineata).Ea era pe banda alaturata. In paralel au mers cca. 200 m deci mama l-a vazut fff. bine chiar mi-a zis cu ce era imbracat. El ma lasase seara la 11 acasa. Locuia si lucra in alta localitate si nu avea ce sa caute la ora aia pe strada la mine in oras. Mama mi-a spus si cand l-am intrebat ce facea si de unde venea a zis ca NU ERA EL!!! A negat vehement,a zis ca era taica-so la volan,nu el. Ca tatal lui ar fi luat masina de dimineata si ar fi plecat sa cumpere coroana pt. inmormantarea cuiva,bla-bla-bla. Mama mi-a spus clar :"Copila, el era, l-am vazut cum te vad pe tine,nu-s nici chioara nici nebuna.! " El nega in continuare. Abia dupa cateva luni cand relatia noastra a fost gata (din alte motive) mi-a marturisit ca in dimineata respectiva pe el l-a vazut mama. Fusese (cica) cu un prieten toata noaptea intr-un bar si au povestit...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa va spun si eu o povestioara; aveam vreo 10 ani si eram in satul bunicilor mei; tatal meu ne-a spus (mie si surorii mele... nu-mi amintesc exact daca mama era si ea acolo) sa asteptam in masina, ca el intra sa vorbeasca cu prietenul lui; dupa un timp de asteptare, eu m-am dus sa vad ce face, de ce nu mai iasa din casa prietenului. Am intrat (copil prost!) fara sa bat la usa si sotia prietenului tatalui meu era la perete si tatal meu in fata ei, sarutandu-se. Niciodata n-am spus nimanui nimic despre asta, nici macar surorii mele, cu care vorbesc deschis despre orice... De ce nu i-am spus mamei? N-am vrut s-o ranesc... Si apoi, el a venit la masina ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic... Apoi la putin timp dupa asta, mama era la sat si noi trei (tata si noi doua) trebuia sa mergem acolo dar in drum am oprit la Hunedoara, la amanta tatalui nostru. Nici eu, nici sora mea, n-am spus nimic... Apoi i-am gasit o alta amanta in birou si iar n-am spus nimic... Dar mama stia de toate astea... Si apoi, cand ea a trecut in nefiinta, el nu a fost acolo cu ea... pentru ca era in casa amantei lui... Ea a stiut intotdeauna de toate amantele lui, dar nu l-a lasat niciodata, pentru ca, spunea ea, vrea sa avem mama si tata langa noi... Dar mai bine il lasa, macar era linistita sufleteste... Doamne, cate i-a facut in 26 de ani... Nici acum n-o inteleg de ce a ales sa stea cu el... Si poate n-oi intelege vreodata. Probabil, l-a iubit prea mult... Dumnezeu stie.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, intr-adevar, nu astepta ca el sa se schimbe, pentru ca asta n-o sa se intample niciodata; un barbat vicios, vicios va ramane pe veci; dupa ce mama a trecut in nefiinta, el a avut cateva "prietene", si le-a inselat pe fiecare: pe Nelly cu Mirela, pe Mirela cu Dana, pe Dana cu Adina si tot asa...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi am avut o discutie putin mai serioasa cu el...a trecut pe la noi. Cred ca pana la urma numai el va fi in stare sa schimbe ceva daca vrea. Era putin spasit...nu stiu daca se prefacea sau chiar era sincer. L-am speriat, am spus ca sunt hotarata sa ii spun ei tot ce stiu cu riscul de a strica prietenia noastra pentru ca eu nu sunt genul sa stau la mijloc intr=o astfel de problema si nici nu pot sa il acopar in continuare. I-am spus ca daca vrea sa se schimbe tac o perioada, daca nu sa nu o mai duca cu zaharelul sa fie si el barbat si sa ii spuna adevarul pana nu o fac eu!!! Mi-a cerut o luna...sa incerce sa se schimbe...a spus ca incearca! Parea sincer, dar nu ma astept la nimic. Macar eu acum ma simt cu constiinta impacata iar daca nu mai aflu nimic, e ca si cum totul s=a rezolvat! Sper sa se mute cu el aici sa il mai tina in frau! Sinzi si DAvid http://community.webshots.com/user/sinzi_ana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sinzi - din pacate oamenii ca el nu se schimba niciodata; poate o sa se linisteasca un timp, poate chiar un an sau doi, dar o va lua cu siguranta de la capat. iar tu nu prea poti sa indrepti lucrurile, desi vad ca iti doresti foarte mult sa iti ajuti prietena. hai sa iti povestesc ce a patit o prietena de-a mea. a cunoscut un baiat, in cercul ei de prieteni, care era impreuna cu prietena lui de 7 ani. dupa un timp el a inceput sa o caute cu diferite pretexte, i-a povestit mai apoi ca sta cu prietena lui pentru ca se simte responsabil fata de ea si o ajuta sa isi termine facultatea, dar ca relatia nu mai merge si nu mai simte nimic de foarte mult timp. dupa cateva luni fata aceea a plecat la parinti, in vacanta de vara, iar el a convins-o pe prietena mea ca s-au despartit definitiv si e liber. si a inceput o relatie de mare dragoste. au inceput din nou cursurile, iar fata s-a intors din vacanta si, firesc, s-a mutat inapoi cu el... prietena mea si-a dat seama ca a fost mintita, a avut o discutie cu el, in care el i-a explicat ca o ajuta pe fata pana isi gaseste gazda, ca nu poate sa o lase sa stea pe drumuri dupa ce au fost atatia ani impreuna etc... pana la urma, dupa minciuni peste minciuni, prietena mea s-a cam saturat de el si l-a lasat. si s-a intalnit si cu fata respectiva si i-a spus cam ce are la usa... ce crezi ca s-a intamplat? crezi ca s-a despartit de individ? ei bine, nu... ea nu voia sa vada, nu voia sa auda, nu voia sa inteleaga... si a si spus tuturor ca prietena mea a incercat sa ii fure iubitul. trist dar adevarat. marcela si [copil] alexandra din burtica - DPN 28 aug/3 sept - dr. nayel cfr2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamne Sanzi ce grea e situatia in care te afli! In primul rand , esti sigura ca o inseala sau doar flirteaZza cu diverse dame??? Eu am invatat din experienta altora ca e bine sa stau in banca mea.Si o sa-ti spun si de ce. Am o prietena f. buna(Mirela) care la un moment dat si-a spus parerea in legatura cu mariajul deplorabil al altei prietene. Respectiva prietena a si divortat in final, dupa certuri si chiar agresiuni conjugale(ajunsesera de se bateau in parte). Ele si dupa divort nu si-au mai vorbit niciodata-desi adevarul iesise la iveala. De atunci am hotarat sa nu ma bag niciodata in ceea ce nu ma priveste personal, desi poate inima imi plange! Si sincer, eu sunt fericita in casnicie - dar daca cineva mi-ar distruge aceasta aparenta l-as ura din tot sufletul, pt. ca liniste nu voi mai avea niciodata, dar nici sa ma despart nu as avea puterea. Pt. ca-l iubesc neconditionat, pt. ca ma respecta, pt. ca-si iubeste fetele, pt.....sunt atatea motive incat n-as avea spatiu si timp sa le enumar. Tata a iubit-o pe mama pana in ultima clipa a vietii lui si cu toate acestea ....a inselat-o si nu de putine ori. Incredibil, dar ea l-a iubit atat de mult incat a acceptat situatia. Doar cand respira cate o aventura de la vreun strain o ranea, dar avea puterea si mergea mai departe. Am intrebat-o daca a sufeit si mi-a spus ca da......cand a murit! Deci, istoria se repeta la mine...mai putin infidelitatea sotului de care m-a ferit D-zeu si NICI NU VREAU SA STIU. Vai ce m-am intins! Oricum ideea era......tine pt. tine Sanzi...daca poti! Tania cu[ispita]Anduta(14sept'96)+ [bb] Bibi(14febr'04) [url="http://community.webshots.com/user/dady1968"]...si fam.Bugy [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu cred ca ea chiar nu banuieste nimic...O femeie isi da seama, chiar daca el neaga, ochii nu pot minti. Eu cred ca il iubeste prea mult si se minte si te minte, nu vrea sa recunoasca faptul ca stie. Daca vrei sa intervii, cel mai bine ar fi sa-i spui ce stii, apoi sa ii propui o proba. Daca refuza sa il probeze insemna ca stie, si ii e rusine sa recunoasca. Altfel, cel putin in tine ar trebui sa aiba incredere...doar ii esti prietena, si o proba de acet gen - cu o tipa pe care el nu o cunoaste - nu ii poate face nici un rau, daca e bine planificata. Succes!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca tu ai fii in locul ei ai prefera sa ti se spuna sau sa fi lasata sa te mariti si dupa vreo 3 ani cand aveti deja si un copil sa descpoeri intampltor ce minune de sot ai si cat de naiva ai fost? Mie mi se pare foarte simplu, el oricum se asteapta ca tu sa ii spui la un moment dat si cat de multa dragoste poate fii la mijloc daca stiu toti de relatiile lui? Putea sa fie discret si sa nu stie nimeni, dar nici macar nu s-a straduit. Daca ar fi o simpla relatie treaba lor, dar daca ea iti este prietena si urmeaza sa se castoreasca eu cred ca ar trebui sa ii fi si tu prietena. Poate te va crede, poate nu, macar vei fi cu inima impacata. Poate vor avea o discutie si relatia lor se va schimba desi in cazuri din astea concluzia e ca nu e ea cea potrivita pentru el. Cine stie. Depinde de tine cat de mult tii la ea oricum din moment ce iti bati capul inseamna ca iti pasa asa ca fa-i un bine si spune-i advarul sau someaza-l pe el sa ofaca si daca nu o face fa-o tu. Chiar daca se va supara (ea) pe tine la un moment dat va intelege, dupa ce va trece durerea si va interveni ratiunea. Singurul caz in care ai putea sa taci si sa nu te simti vinovata ar fii daca el iti este mai bun prieten decat ea dar atunci ai putea sa il intrebi pe el daca e sigur ca e pregatit sa se insoare. Multa bafta. http://community.webshots.com/user/corinnax
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of, Doamneeeee, ce trist. [q][q][q] Si cate povesti similare!!!! [bang] Eu sigur as vrea sa stiu. Dar sfatul Elizei eu zic ca e foarte bun. Spune-i dar indirect. Totusi daca ea ar fi genul ala de femeie care sa spuna ca nu prea ii pasa daca el ar fi infidel, ca il iubeste prea mult si nu conteaza, ca "asa-s toti barbatii" (exista si astefel de femei si nu putine) - poate ar fi bine sa taci. DAR EA NU E GENUL ALA.Din ce spui tu ,sanzi, ea e incantata de el, ea il iubeste ca lumina ochilor si traieste intr-o orbire toatala, il crede FIDEL, NU BANUIESTE NIMIC! Si atunci? Ce va fi cand va afla mai tarziu? Ea nu e genul de femeie care sa accepte situatia resemnat, ea e din acelea care va simti cum cade cerul pe ea cand va afla. [V] Mai bine sa afle acum decat dupa casatorie si poate si copii. Eu sunt mai altfel, sunt genul care imi pasa chiar daca nu-i problema mea. Genul care simt ca ma doare sufletul intocmai ca pentru mine si care ce eu nu as vrea sa sufar nu suport sa vad pe altul suferind (sau traind in perspectiva unei suferinte ca aceasta) fara sa stie ce il paste, traind in inocenta o "frumoasa poveste de dragoste" care e doar in visurile si iluziile ei. Si eu as simti ca ma manaca pielea si limba auzind-o ce frumos povesteste despre cat o iubeste si ec fidel e si ce frumos pluteste ea in "nestiinta". [bang] Saraca! [bang][bang][bang] Atentioneaz-o dar fara sa stie cine o face. Informatia de la un anonim cred ca e super ok! Daca va afla si va ramane cu el macar va fi PREVENITA. Desi as mai zice eu ca trebuia sa fi fost "prevenita", adica trebuia sa se cam astepte la asa comportamnet la d-lui, de cand a inceput relatia cu el pe cand el era deja cu alta. Sau ea nu a stiut despre situatia respectiva? "Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni." Seneca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...