Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce atitudine sa iau?


Recommended Posts

sinziana, ma papa degetelele, asa ca ii dau si eu cu sfatul si exemplele bineinteles fostul meu sot, de la un anumit moment, nu a mai putut o inghiti pe a mea sora.. nu stiam de ce, dar in fine, mi am spus asta e, n am ce sa fac (nu mi se dadea nici o explicatie, din nici o parte, sot sau sora a acestei atitudini dintre ei)in plus, colege de serviciu imi tot spuneau de al meu sot ca umbla cu una cu alta, etc.. tuturor le raspundeam ca sint invidioase si nici macar nu ascultam pina la capat ce au de spus.. eram super indragostita si oarba bineinteles.. programul nu i l puteam cenzura si verifica deoarece atunci cind pleca de acasa imi spunea ca este in misiune.. eh, unde vreau sa ajung... divortez.. caci misiune, misiune, insa incepuse sa le aibe tot mai dese, noaptea in special, sa nu mai anunte cind vine acasa, ba imi mai venea si mirosind a parfum si isi schimbase comportamentul fata de mine radical.. deci, revin, divortez si aflu motivul pentru care ei doi nu se inghiteau (sotul si sora): sora mea imi povesteste cum la vreo 2 luni de la casatorie s a intilnit pe strada cu al meu iubit sot el fiind cu o alta intr o postura f tandra... si cind sora i a spus ca mi va spune el i a replicat"n ai decit, eu am sa neg, pe cine va crede?" si a tacut... si bine a facut... caci atunci, daca imi spuena as fi privit o ca pe un dusman, sint constienta ca nu as fi crezut o! cit despre barbati ce nu se pot abtine... hehehe, imi amintesc de un nepot de al meu, care este un afemeiat ce n ati pomenit... tuturor le promite ca se insoara cu ea, ba se mai si logodeste cu cite una... de sora mea este exasperata de cite ii aduce la usa prezentindu le ca pe "sotia mea"... la inceput si ea le spunea cu cine au de a face, parca le credea vreuna, acum a renuntat sa se mai bage... asa, ca poate pe prietenul asta al tau nu l doare gura sa i promita Luna de pe cer si inelul pe mina... ah, si inca o problema, spui ca atunci cind a cunoscut o pe fatuca asta, era intr o alta relatie... pe fata aia de ce nu ai anuntat o? doar pt ca de mindra asta iti place mai mult? si daca se vor desparti tu crezi ca veti mai ramine prietene? caci am dedus ca ea este prietena ta, nu si ca tu esti prietena ei!!! lucruri diferite spun eu. si apoi, daca ea vrea sa fie oarba, este alegerea ei... nu cred ca vor ajunge la starea civila oricum ... dar pt linistea ta, baga i ceva apropos uri... sa nu te poata acuza ca ai stiut si nu ai facut nimicutza pupicei grasunei http://community.webshots.com/user/tora97 "da aripi unui copil, dar lasa l sa invete singur sa zboare" Marquez "Sunt doua feluri de a-ti trai viata... Unul - de a crede ca nu exista miracole Altul - de a crede ca totul este un miracol" Albert Einstein
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 66
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by tora97
ah, si inca o problema, spui ca atunci cind a cunoscut o pe fatuca asta, era intr o alta relatie... pe fata aia de ce nu ai anuntat o? doar pt ca de mindra asta iti place mai mult? si daca se vor desparti tu crezi ca veti mai ramine prietene? caci am dedus ca ea este prietena ta, nu si ca tu esti prietena ei!!! lucruri diferite spun eu. http://community.webshots.com/user/tora97 "da aripi unui copil, dar lasa l sa invete singur sa zboare" Marquez "Sunt doua feluri de a-ti trai viata... Unul - de a crede ca nu exista miracole Altul - de a crede ca totul este un miracol" Albert Einstein
pe tipa acea o cunoasteam, ne vedeam dar nu discutam...si apoi eu eram departe si am aflat cand deja era cu Alexia. Oricum nu i-as fi spus nimic fostei, ca nu o cunosteam bine deloc, si nu m-as fi bagat. Sinzi si David
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna , si eu sunt de parere ca trebuie sa ii spui Alexei adevarul ... e mai rau sa afle cand e prea tarziu si sa sufere mai tare ... in ceea ce priveste modalitatea in care sa i-o spui : cel mai bine direct ori sa inscenezi ceva (dar mi se pare destul de complicat.... cu inscenarea) ... in nici un caz nu cred ca ar fi bine sa trimiti o scrisoare anonima sau asa ceva, decat daca poti sa furnizezi dovezi serioase ( poze ...) .... eu una nu as crede intr-o scrisoare de acest gen ,dar daca o prietena buna mi-ar spune astfel de lucruri le-as lua in considerare cu siguranta ... intradevar e posibil sa cazi in dizgratie si sa pierzi 2 prieteni, dar uneori trebuie sa alegem modalitatea corecta si nu comoda de rezolvare a unei probleme si ... sa ne sacrificam putin de dragul celor pe care vrem sa ii ajutam ... poate mai tarziu vor intelege ....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Nu vede cine nu vrea sa vada! In plus, oricat am nega, orgoliul fiecaruia e mai mare decat credem.[bang] Spune-i, si sigur relatia ta cu ea se va raci![consti] Indiferent daca o va rupe sau nu, pentru ca tu stii "partea intunecata" a povestii ei nu-i va fi comod sa te mai vada. Poate de-aia iti si spune ca nu suporta infidelitatea, pentru ca orgoliul ei n-ar suporta o altfel de aparenta. Din pacate omul nu este monogam! Si nici nu are o evolutie standard: poate fi fidel pana la nunta si dupa, vazut cu sacii in caruta, sa-si dea frau liber,[8D] sau, dimpotriva, stiind cat de usor e de inselat celalalt si pus "in pantofii celuilalt", sa se schimbe. N-ai de unde sa stii. Si eu stiu povesti, o gramada, si eu am fost inselata si atunci am spus ca ma bucur ca stiu, dar am suferit ca un caine si, mai mult decat atat, pentru o infidelitate de care am aflat (si sustine ca a fost singura), n-am mai construit nimic in cuplu ("oricum se va termina curand, ce rost are?") care, foarte firesc, s-a destramat! In felul lui sotul meu ma mai iubea, si eu l-am mai iubit si dupa divort, dar n-am putut trece peste. Din pacate nu cred ca exista solutie ideala. Eu, una, cand am spus prietenei mele ce stiu, am simtit cum ma uraste, desi sunt convinsa ca in subconstient stia, cand n-am spus nimic daca n-a vrut sa vada, pana la urma a fost mai bine! Si iarasi spun DIN PACATE sunt oameni pentru care aparentele sunt mai importante decat realitatea: crezi ca prietena ta a vazut minciuna de la inceputurile relatiei? Ea a vazut doar faptul ca a fost preferata! Ce am facut insa a fost sa-i spun lui raspicat ca dezaprob ceea ce face si ca il rog sa nu ma puna in situatia penibila de "a sti", ca faptul ca isi expune aventurile este o dovada de infantilism care nu-i face cinste. Nu cauta sa afli lucruri care stii ca te vor rani! E si asta o deviza! pentru ca oameni buni exista
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Faptul s-a consumat. Alexia si-a dat seama singura ce are la usa, si ca o fata cu capul pe umerii a renuntat la 4 ani, frumosi impreuna... Acum e trista si singura, incerc sa o ajut cat pot, pe de o parte sunt usurata ca a facut pasul asta si a reusit sa se "rupa", imi pare bine pentru ea, nu cred ca merita un asemenea "tratament", si sper sa isi dea seama de asta si in cel mai scurt timp sa uite si sa priveasca si ea relaxat in urma, realizand ca a luat cea mai buna decizie: despartirea. Pe de alta parte imi pare rau, ca sufera, isi face probleme de genul ca nu si-a dat seaman pana acum, si multe s-au schimbat in viata ei. Incerc sa o ajut, desi e mai greu acum, ea s-a intors in Bv si discutiile noastre intre 4 ochii se vor mai rari... Multumesc pentru sfaturi... Sinzi si David http://community.webshots.com/user/sinzi_ana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...