Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum vi se pare viata in Japonia?(16)


Recommended Posts

[hopsieu]Riara,bine ai venit[dc]
sSi eu am aceeasi problema,sotul meu maninca numai mancare japoneza,si este mai bine ,pai daca m-apuc sa fac mancare rom.asta inseamna,sa stau mult la cratita ,si nici nu -mi iese buna.vezi ca se gasesc Car.de Buc.la librarii.Cind vine "Maria Sa" acasa , trebuie sa fie totul pe masa,si trebuie,sa-i mai suflu si-n ea sa se raceasca[help] Ema si Richard-Sora
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 123
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna ziua[flo] Vad ca vorbiti de mancare si soti mofturosi,ce greu trebuie sa va fie!Eu am noroc ca partenerul meu mananca orice ,si ma ajuta si la gatit,eu nu sufar sa stau in bucatarie ore intregi si el sa stea tolanit pe canapea, la tv. Ce,numai eu mananc?! Ce faceti,ce program aveti in weekend?Noi mergem maine in Odaiba[cool][cool]Abia astept!!!!!!! Un sfarsit de saptamana frumos ca doresc![flo] Sorina. "If you respect others,they will respect you!" [foto]http://community.webshots.com/user/sorina1982
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Sorina-Alexa
Buna ziua[flo] Ce faceti,ce program aveti in weekend?Noi mergem maine in Odaiba[cool][cool]Abia astept!!!!!!!
Din Odaiba poti sa urci pe pod (Rainbow Bridge) pe la cel mai apropiat pilon ,cred ca numai pana la 17.00 .E o senzatie ciudata ca vibreaza in continu de parca as fi cutremur ,e autostrada pe deasupra ...dar merita pentru view-ul care il ai http://www.japan-guide.com/e/e3008.html La intoarcere poti sa iei monorailul (Yurikamome) spre JR Shinbashi de la Odaiba,asta daca vii cu vaporasul dinspre Asakusa. Life moves pretty fast. If you don't stop and look around once in awhile, you could miss it . //Dan.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Sora 2001, chestia cu suflatul in ciorba la mine este la ordinea zilei[bang],spalatul pe cap [bang] hizamakura cu stersul in urechi [bang] Deh,fiind mai la "tara" bunka este mai veche [asia] Draga Sandra 20, eu am 26 de ani si sint casatorita de un an .Vazusem ,parca pe aici ,o discutie despre kimono daca este greu sa-l imbraci .Eu,de un an de zile,imbrac in fiecare dimineata kimono ,lucrez cu sotul la ryokan,si iti spun sincer ca seara cind ma dezbrac ,in locurile unde ma leg cu koshihimo,am pungute cu puroi de la strinsatura si mai este si caldura asta....Dar nu este deloc greu sa te imbraci daca stii lucrurile de baza ,de ex. totul se imbraca ,se inoada ,se infasoara de la dreapta la stinga ,si mai sint citeva reguli de baza Fetelor ,eu tot nu sint lamurita ce gatiti la sotii vostri.Sa inteleg ca mincati in fiecare zi la restaurant sau la vreo izakaya???? Sotul meu ,fiind mai tot timpul ocupat cu settai-urile lui,nici nu vrea sa auda sa mincam afara.Unde mai pui ca in fiecare dimineata,fara exceptii,nu maninca decit gohan cu misoshiru,tsukemono si tamagoyaki.Ma-m saturat in fiecare zi sa gatesc alt fel de mincare pentru ca "Maria sa" nu manica acelasi fel nici macar a doua zi. [mariaj][bang][bang][bang] Cred ca am ajuns sa fiu mai japoneza ca japonezii[ups] La ordinea zilei gatesc mabodofu,nikugyaga,omurais nu va mai spun ca sint un as la misoshiru[:D] Aveti ideei ,ceva, de gatit?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Dane, vezi ca Yuricamome e Yuricamome si Monorail e Monorail.Sunt doua mijloace de transport total diferite si cu rute diferite.Yuricamome merge de la Shinbashi pana la Ariake,iar Monorail de la Hamamatsucho pana la Haneda. Sorina, sper ca te-ai distrat bine in Odaiba.Eu nu fac nimic special in acest sf. de saptamana,dar miercurea viitoare ma duc in Disney Land. bm
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Meniul zilei:misoshiru(nameko cu tofu),peste fript cu tsukemono si cu ceva nimono,orez,umeboshi si nato.Eu gatesc doar supa si frig pestele.Restul le cumpar ca nu m-am maritat sa stau la cratita.Si oricum sunt mai bune de cumparat.Si asa ceva mananca de fiecare data cand mananca acasa-adica de cateva ori pe an.Si sa nu credeti ca eu glumesc ;daca nu ma credeti intrebati-o pe Gabelstefan.Fiti mai relaxate si puneti piciorul in prag ca prea mult alintat strica.Mancarea e normal sa friga pentru ca este mancare calda,nu rece. bm
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...