Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum vi se pare viata in Japonia?(16)


Recommended Posts

Draga Riara,cu riscul de a fi indiscreta, am si eu o intrebare:Cum ai fost primita de soacra si de personalul de la ryokan?La ce ora te trezesti dimineata? Am citit ce a scris Ninja despre lanul de orez si sa stii ca nu se referea la tine ci la sotul celei care nu stia ce inseamna ryokan.Eu as traduce ryokanul in romana prin han, pentru ca hotel nu este.Voi? Ups, ca au fost doua intrebari. bm
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 123
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by michiyan
Draga Riara,cu riscul de a fi indiscreta, am si eu o intrebare:Cum ai fost primita de soacra si de personalul de la ryokan?La ce ora te trezesti dimineata? Am citit ce a scris Ninja despre lanul de orez si sa stii ca nu se referea la tine ci la sotul celei care nu stia ce inseamna ryokan.Eu as traduce ryokanul in romana prin han, pentru ca hotel nu este.Voi? Ups, ca au fost doua intrebari. bm
Subscriu[pk] Ema si Richard-Sora
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by RIARA
Scuze Sora,am tot ratacit pe aici si nu am mai ajuns pe forumul acesta Cred ca m-am scrintit,ca nici acum nu ma ia somnul Am citit despre o fata cu probleme in casnicie si vroia sa divorteze.Daca stii despre cine este vorba,stii ceva de ea?Cred ca as putea s-o ajut cumva Astept mine raspunsul Te pup si ne mai auzim[pup]
Riara,Scuza-ma dar,nu stiu despre cine este vorba,oricum frumos din partea ta,Doamne se suflet bun ai!poate stiu fetele... Ema si Richard-Sora
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragelor, ce mult ati scris zilele astea...Am avut ceva pagini de citit..hihi... Sandra20, cum a fost la mare? Pe unde v-ati plimbat? Am vrut si noi sa mergem la Wakayama la mare dar ne-am sculat prea tirziu, asa ca am ramas la [rufe]. Fetelor, atat ati vorbit de mincarica japoneza ca am poftit si eu sa gatesc, dar nu ma pricep...Nu va suparati pe mine!!![pup] Riara, ce draguta esti cum povestesti. Imi place ca folosesti cuvinte in japoneza pe care eu nu le stiu si atunci folosesc dictionarul si uite asa mai invat si eu ceva nou...Mai povesteste-ne cind ai timp. Site-ul ryokan-ului e foarte frumos, iar pozele sint superbe. Pacat ca e departe de mine, altfel ti-as fi facut o vizita[cheers]... Apropo de vreme...aici nu e mult soare si cred ca o sa ploua pe dupa-masa. Ar fi pacat pentru ca mergem sa vedem hanabi. [8**]Numai bine si o duminica placuta, Irimell
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...