Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de mai 2003 (27)


Veve

Recommended Posts

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetelor noi suntem acasa dar tare putin timp avem. Azi a fost ziua cu piata, mancare si curatenie iar maine si poimaine vrem sa iesim la padure. Saptamana viitoare tot asa la sfarsit o sa plecam...asta da viata. Cat mai apuc o sa va mai scriu minunile lui Dori. Este un pic alintat dar se pare ca intelege ca nu prea ii ies figurile cu noi. Si vad ca tot ce ii spun pricepe. Cand vrea ceva stie sa imi arate si nu renunta pana nu pricep ce ii trebuie. Azi de exemplu cand ii era foame mi-a adus prosopelul sa i-l pun la gat ca sa il hranesc. La fel face cand bem noi ceva...se duce si imi arata sticluta lui daca ii e sete. Si a invatat de la un prieten sa dea cu ea noroc cu paharele noastre. Te prapadesti de ras. In seara asta noi preocupati in bucatarie nu stiam ce vrea copilul la usa. Si vazand ca nu pricepem s-a intins pe jos in pozitie de somn. Asa ca i-am bagat laptele si a adormit rapid. Saracul copil ...parinti grei de cap mai are :)) Care mai aveti timp sa puneti si catalogul ca mie deja imi pica ochii in seara asta de oboseala. Olo drum bun si concediu fain. Ange lasa mama ca vin acasa copii. Alycia si eu ma bucur ca ne-am vazut si sper sa mai avem timp mai mult cand venim si sa iesim. Poate mergem impreuna la gradina zoologica cu piticii. Tare cred ca i-ar place lui Dori. Mai povestim noi. Va pup. http://community.webshots.com/user/aalinador
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici! Ne-am intors si noi de cateva zile dar, stiti cum e cand revii acasa, tre sa faci piata, mancare, desfacut bagaje, spalat, calcat, si astea ptintre picaturi ca Ilinca are programul ei care are prioritate. Nu mai spun ca am fost si bolnave toate trei, cu burta.. stiti voi, ca vara. Eu am fost prima care am inceput inca de acolo, de la Vratec, unde nu era asa de cald dar.. nu stiu de la ce. Faceam vizite dese in fundul curtii ( ca asa e acolo) si nu va spun ce dureri de stomac (burta) si starea aia proasta ca nu-mi mai trebuia nici plimbare, nici manastiri, nici poienite nici gratare. Dar am avut si zile bune, am vizitat toate manastirile din imprejurimi, am facut si drumetii cu Ilinca in brate, in ham sau pe jos, am facut si gratar in poiana, ne-am balacit si in parauri. Am avut si cateva zile ploioase si tare friguroase, ne inveleam cu plapuma si seara faceam focul in soba. Pana la urma a fost frumos si s-a terminat prea repede, iar drumul de intoarcere a fost criminal, 8 ore de mers cu masina pe caldura de 33 grade, fara aer conditionat ca Dacia noastra nu e dotata cu asa ceva (lasa ca la anul facem concediul cu Mondeo), asa.. si cand in sfarsit am intrat in Bucuresti, Ilinca a inceput sa vomite in jeturi de nu stiam ce sa mai fac, afara ambuteiaje, in masina cald, sotul nervos ca Ilinca tipase tot drumul, m-a calarit ba se urca si in capul lui. initial am crezut ca de la mersul cu masina a vomitat copilul, dar seara acasa m-am convins ca nu e asa pentru ca a vomat iar inca de vreo doua ori si a facut si caca moale de a dat pe afara....Am spalat-o si am schimbat-o in seara aia de trei ori si nu era apa calda ca tocmai intrasem in revizie. Va dati seama, sa vii transpirat, prafuit de la drum si sa nu gasesti apa calda[bang], ba sa mai patesi si necazul asta cu copilul in aceeasi zi... Ce mai a fost o zi memorabila dar a trecut si parea ca s-a terminat cu necazurile dar noaptea urmatoare spre dimineata, pe la 5, ma trezesc in plansetele lui Alexa, ma duc sa vad ce are... nu mai putea de rau, greata...si m-a plans asa o juma de ora, a vomat de cateva ori pana se scoala si Ilinca vomitand si bazaind de nu stiam la care sa alerg.Am mai tras vre-o doua ore cu ele si am mai adormit putin, iarasi parea ca a trecut dar... seara m-a apucat si pe mine o greataaa si eu nu suport sa vomit asa ca am luat pastile antiemetice si am stat nemiscata in pat asteptand sa-mi treaca. Aiurea, am stat vreo doua ore degeaba, apoi mi-am luat inima in dinti si am facut si eu ceea ce devenise deja o traditie de familie... Dupa aia m-am linistit, acum suntem intr-un echilibru destul de instabil, bine daca avem grija ce mancam, Ilinca inca mai are scaune moi, nu dese dar moi. Poate a iesit si ceva bun din asta, poate am slabit putin, nu m-am cantarit inca, prefer sa traiesc cu speranta ca atunci cand am ramas gravida dar nu eram sigura. Acum va las ca m-am intins destul. Va pup, mi-a fost dor de voi! http://www.babiesonline.com/babies/i/ilinca http://community.webshots.com/user/danaf123
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetele! Sint cam lenesa in ultima perioada dar sa stiti ca de citit va citesc...Timpul meu liber e asa de scurt incit nu mai am timp si de scris! Aalina eu am tot facut poze cu ai nostrii bebei si o sa vreau sa ti le trimit ... ! O sa mai pun si in album citeva pozici! In rest noi sintem bine! Francesca e activa , jucausa ,prietenoasa .Maninca aproape orice ii dai si s-a implinit destul de bine! Am reusit sa-i luam si noi motul ! De pe tava a ales banii , rujul si ata cu ac! Am facut motul la un local din Constanta si a fost vedeta serii! A dansat , a pupat pe toata lumea de parca simtea ea ca este sarbatoarea ei! Sper sa am timp sa pun si citeva poze! Olo sper sa ne putem auzi intr-un fel la mare! Ange mai ai putin si o sa-ti vezi copilasii acasa! Dana sper sa va insanatositi cu totii mai repede! V-am pupat! [foto] http://community.webshots.com/user/luminitafeodorov Lumy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lumy mama si eu am ceva poze pe care le-am pus si in paginuta si o sa ti le trimit cand o sa imi mearga mailul. Ca vad ca astora le merge o zi da si una nu de cand am venit. O sa iti trimit adresa ca sa mi le poti trimite si tu. Oricum sa stii ca Francesca m-a cucerit definitiv. Ce ma topeam eu cand o vedeam pe net da in realitate imi venea sa o mananc nu alta. Sa ii pupi obrajorii bucalati din partea mea si mai ales din partea lui Dori. Danad insanatosire grabnica tuturor. Pana la urma de la ce ati avut asa probleme? Pe noi Dori ne termina cu energia lui. Venind acasa vad ca si-a pastrat programul de doua somnuri pe zi de cate 2 ore. Da cand e treaz e un titirez. Va pup ca sunt rupta de oboseala. http://community.webshots.com/user/aalinador
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

in primul rand "LA MULTI ANI CORINA!!!" pentru ieri cand nu am reusit decat sa te sun.[bis][bis][bis] sa fii fericita iubita si sa te bucuri de gagalicile tale. noi suntem bine, in varf de munte, soare si frumos.Thea e in delir, are aici si un cavaler de 2 anisori si nu-si vede capul de treaba. e super bronzata si papa bine.singurele mele amareli sunt unele crize de plans care tin vreo 10 minute, o data la cateva zile(cam una singura pe zi) iscate din senin si fara legatura cu istericalele care spre bucuria mea s-au rarit.toata lumea zice ca sunt de la dinti, ca poate incep maselele. voi ce parere aveti? ca in rest e super vesela si prietenoasa de o papa toata lumea pe aici...e o super pupacioasa, numai vezi cum isi tzuguiaza buzele sa de pupic daca ii e cineva simpatic.ce mai cu baietelu de aici se pupa pe gura[:D] bine v-ati reintors din concediu fetelor!!sper ca sunteti cu bateriile incarcate ca a mele sunt descarcate rau de tot de oboseala... Dana si noua ne-a fost dor de voi, sanatate va dorim! alina va asteptam cu drag in Cluj! va pupam cristiana si gagalicea Theodora Alexia(1 anisor si o luna) http://photos.yahoo.com/thea_alexia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici! Si eu am o multime de poze dar nu stiu cum sa fac sa le vedeti. Pot sa-ti trimit tie Aalina? Ai timp de fapte caritabile pentru fraieri? Noi suntem bine, acum putem manca pepene. Nu stiu de la ce a fost si nici daca ne-am imbolnavit din aceeasi cauza, aud din ce in ce mai mult despre asfel de probleme mai ales la copii mici. Poate a fost o coincidenta. Sau e contagios ??!! Acum cateva zile si o prietena din cartier de la noi ( Simonica de la bebeii de iunie iulie), a patit o asemenea indigestie, asta m-a facut sa ma intreb daca nu cumva o fi contagioasa. Noi am ramas singurei ca doi tinerei cu copil mic ( cum spunea Alexa). Alexa a plecat azi la mare cu parintii mei. Mamaaa... ce m-as fi dus si eu! Pupici!!!!![pup] http://www.babiesonline.com/babies/i/ilinca http://community.webshots.com/user/danaf123
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina la multi ani si multe bucurii alaturi de cei dragi. Carrie sper ca in 2-3 saptamani sa ajungem pe acolo. Distractie placuta la munte si pupici micii pupacioase :) Dana d imi poti trimite pozele si cand am timp le pun. Fetelor am vazut ca Dori deja are o maseluta. Habar nu am cand i-a iesit. E in dreapta sus si acum ii iese una si in stanga. La padure am constatat ca a ramas cu sechele de la mare pentru ca a stat toata ziua in piscinuta si s-a balacit. Macar asa nu a mai trebuit sa fugim peste tot dupa el. Fetelor pe mine ma sperie cat de mult mananca. Ca sa nu spun ca de multe ori ma lasa masca cu cate face sau intelege. Tot nu reusesc sa ma invat cu ideea ca a crescut. Va pup http://community.webshots.com/user/aalinador
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, ne-am intors, totul a fost super si azi noapte gagalicea a dormit beton ca acasa...nu va spun ca a plans dupa d-sorul de 2 ani si el dupa ea...ce mai, dragoste mare![il][il]a! si am fost cu telescaunul unde a chiuit non stop!asta inafara cazului cand a adormit:) ne-a convocat dr maine la ROR, cred ca TRIMOVAX ii zice.voi l-ati facut?cum a fost, ca mie mi-e groazade dereglari la burti iarasi:((. Alina, si eu ma crucesc cum intelege tot... si cum imi explica in pasareasca ei ca sa inteleg:).noi avem un nou cuvant in repertoriu dupa"apa" e "ploaia" care suna ceva de genul"poalia" si care l-a invatat la munte cand ne-a plouat 10 minute torential. va pupam cristiana si gagalicea Theodora Alexia(1 anisor si o luna) http://photos.yahoo.com/thea_alexia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...