Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Muzicienii! (2)


Recommended Posts

dragii mei, am vazut ca nr. 1 a fost inchis....Daca n-am mai scris, e normal! (Sau poate ca nu) Eu ma chinui sa-mi termin de scris opera care se va canta in toamna la conservator.dar la Busteni nu prea am spor.... asa ca nici muzica nu mai ascult, ma cam irita orice. Voi ce mai faceti? ca se stransesera ceva membri in club.... Sabina & Sofia Galagia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Bei musicienilor.....ce-i cu voi??????????????????? Eu ascult zilele astea festivalul de la Bayreuth, merita pe bune, se da la Romania Muzical. Otilia, Brandusa, Ira, Crinuta , Adriana( klavier),[?][?]Plus toti ceilalti???????????????? Sabina & Sofia Galagia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt muzician dar mi-ar fi placut sa fiu. Am o intrebare: la ce instrument poti invata sa canti la 30 ani ? Imi pare tare rau ca viata mea trece si eu care iubesc muzica nu stiu sa cant la nici un instrument ... Da-mi o idee ... Multumesc Maruta " Cind trupul iti patimeste alearga la doctor, iar cind sufletul iti patimeste cheama un prieten, caci dulcele glas al prietenii este cel mai bun leac al durerii." I. Golescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sabina, eu vin in tara in cateva zile Poate ne vedem, ce zici? Ce mai e nou la Cons? Vreau sa iti spun ca nu ma asteptam sa gasesc magazine cu instrumente muzicale aici, si mai ales cu partituri. Nu avea sens sa imi iau pian, costa foarte mult si aveam deja in Romania, asa ca am luat ceva ce nu aveam, orga Yamaha. E super, mare, are multe optiuni, insa, va trebui sa astept pana ajunge sotul meu in Ro, ca eu nu pot sa o car. Cu opera take it easy, ca stii bine ca inspiratia nu vine la comanda. Cand eram mica, si mai compuneam si eu, tin minte ca imi veneau ideile in somn. Ma trezeam si fuga la pian. Tu ai deja experienta, sunt sigura ca te descurci. Ce face Sofia Galagia? pupici Crinuta si bb din burtica 18 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sabina, te rog mult recomanda-mi un profesor in particuler, nu prea scump pentru a-mi pune in aplicare visul de a invata sa cant la un instrument ... cred ca aleg chitara ... o pot lua mai peste tot cu mine ... ... cand eram mica am primit o mini orga Casio si invatasem sa cat dupa ureche ... Multumesc pentru raspuns [hippi] Maruta " Cind trupul iti patimeste alearga la doctor, iar cind sufletul iti patimeste cheama un prieten, caci dulcele glas al prietenii este cel mai bun leac al durerii." I. Golescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crinuta, la Cons bate vantul, ca e vacanta! Cand vii in Ro? Ca noi suntem deocamdata la Busteni.N-am inteles, orga ai luat-o acolo? Poti s-o bagi si la computer si sa editezi partituri, asta mi-ar trebui si mie. Eu nu duc lipsa de inspiratie, ci mai mult de organizare, la Busteni avem doar o camera....n-am liniste de fapt, si noptile n-am avut chef sa le pierd deocamdata........ In rest, azi e ziua mea, asa ca am liber! De aia stau atata la net. Sabina & Sofia Galagia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Maruta
Sabina, te rog mult recomanda-mi un profesor in particuler, nu prea scump pentru a-mi pune in aplicare visul de a invata sa cant la un instrument ... cred ca aleg chitara ... o pot lua mai peste tot cu mine ... ... cand eram mica am primit o mini orga Casio si invatasem sa cat dupa ureche ... Multumesc pentru raspuns [hippi] Maruta " Cind trupul iti patimeste alearga la doctor, iar cind sufletul iti patimeste cheama un prieten, caci dulcele glas al prietenii este cel mai bun leac al durerii." I. Golescu
Din pacate acuma sunt la munte, pana prin sept. dar imediat ce incepe scoala iti caut profesor.Daca e student in anul 3 merge???? Sabina & Sofia Galagia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu conteaza atat doar sa nu fie scump si sa aiba rabdare cu un incepator. Multumesc mult ... vacanta placuta ... Maruta " Cind trupul iti patimeste alearga la doctor, iar cind sufletul iti patimeste cheama un prieten, caci dulcele glas al prietenii este cel mai bun leac al durerii." I. Golescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...