Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac : ce am mancat azi? (20)


Recommended Posts

eu am uitat sa spun ce am halit azi....deci: dimi - ceai+iaurt 0,1% cu fulgi de griu prinz - aproape un piept de pui (gratar), un ou fiert si doua felii de cascaval pe seara.....nu stiu inca....ceva cu salata sau peste.... succes fetelor noutze!!! bibi intoarsa din concediu ruginita de atita ploaie si [zana] plecata la felix
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 143
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by lorelei_19
Acu revin: azi doar o felie de paine integrala, la o ora o cafea cu smantana (nu aveam lapte degresat acasa). la pranz oua fierte, roshii, gogoshari. seara- probabil ca orez salbatic cu suc de roshii si salata. gustari: branzica si poate cate un gogoshar sau o roshie.
Glucidelor (adica painea) trebuie sa le acorzi un timp de digestie de 2.5 ore. Ca tu ai revenit cu smantana dupa o ora, nu e bine. Dar daca nu aveai lapte degresat, puteai manca un mic dejun lipidic (oua, smantana, branza, sunca...etc) si renuntzai la paine. Pentru seara, Adriana are dreptate, la orezul integral nu-i asociezi nici un pic de grasime, de orice fel (in fazaI)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by lorelei_19
Aha, multzumesc, in cazul asta, doar orezul, ca salata fara sos-ulei, e aiurea de tot. Sau aveti vreo sugestie??? Paul are nevoie de noi: http://www.ana-design.ch/paul/paul.htm "Daca dragoste nu e, nimic nu e".
eu nu am incercat cu orez, in schimb am facut un fel de salata cu paste integrale. adica peste pastele fierte si racite am adaugat rosii, ardei, castraveti, ceapa sau usturoi (numai un pic de aroma). am pus sare si un pic de hellas (suc de lamaie). a iesit excelent. incearca pe o portie mica si vezi ce iese....[:)] bibi intoarsa din concediu ruginita de atita ploaie si [zana] plecata la felix
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, lamuritzi-ma va rog, ca tare-s necajita: dupa un inceput minunat cu cate 300 gr/ zi, ieri am stagnat, n-am slabit nici un gram! sa va spun meniul de ieri, poate am greshit cu ceva: dimineatza: paine integrala cu smantana 0%, cafea cu lapte 0%; la pranz o pulpa de pui fripta si conopida fiarta cu verdetzuri. gustare la 3: branza; gustare la 5: 2 piersici; masa de seara, la 19:30: file de ton pe gratar cu salata. unde-i gresheala?? [bang][bang][bang] Paul are nevoie de noi: http://www.ana-design.ch/paul/paul.htm "Daca dragoste nu e, nimic nu e".
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna lorelai sa stii ca si eu in prima sapt. am slabit 2,5 kilo dupa care de fro luna si ceva nika nikuta.asa ca nici nu stiu daca sa-l mai tin sau nu. cunosc persoane care au slabit cu monti in 3-4 luni cate 15-16 kilo, dar efectiv trebe tinut strict. azi habar nu am ce mananc asa ca..........va pup pe toate andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by lorelei_19
fetelor, lamuritzi-ma va rog, ca tare-s necajita: dupa un inceput minunat cu cate 300 gr/ zi, ieri am stagnat, n-am slabit nici un gram! sa va spun meniul de ieri, poate am greshit cu ceva: dimineatza: paine integrala cu smantana 0%, cafea cu lapte 0%; la pranz o pulpa de pui fripta si conopida fiarta cu verdetzuri. gustare la 3: branza; gustare la 5: 2 piersici; masa de seara, la 19:30: file de ton pe gratar cu salata. unde-i gresheala?? [bang][bang][bang] Paul are nevoie de noi: http://www.ana-design.ch/paul/paul.htm "Daca dragoste nu e, nimic nu e".
dupa parerea mea, nu e nici o greseala. trebuie in schimb sa iei in considerare ca organismul tau nu e de piatra....reactioneaza diferit in diverse situatii....in orice regim, exista perioade de platou, adica nici nu te ingrasi nici nu slabesti....trebie sa ai incredere si multa rabdare.... succes!!!!!!!!!!!! bibi intoarsa din concediu ruginita de atita ploaie si [zana] plecata la felix
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...