Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac : ce am mancat azi? (20)


Recommended Posts

[wow] de vreo o luna si ceva n-ai mai slabit nimic Andreea??? esti sigura ca ai respectat ce spune nenea monti?? si eu care credeam ca e 100% sigur [bang] bibi, la tine cum a fost cu greutatea??? multzumesc de raspunsuri, ma bucur ca macar am intzeles ce si cum. Paul are nevoie de noi: http://www.ana-design.ch/paul/paul.htm "Daca dragoste nu e, nimic nu e".
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 143
  • Creat
  • Ultimul răspuns
[hia][hia][hia][pup] Iubitele, dragele, frumoasele, zapacitele, montignacutzele mele, saluuuuuuut! [hia] [:)][:)][:)]M-am intors, sunt maro, sunt indragostita de mare, de soare, de timp liber, de vreme frumoaaaaasa, uff, au fost si doua zile fara soare si doua dupa-amieze ploioase, insa ce daca? – in rest a fost minunat, am respirat mare, sare, briza, am ascultat un tipat de pescarus si m-am balacit ca o rata, mai ceva! - a fost super, super! Nu mi-au lipsit alergarile pe malul marii si dansul cu picioarele goale, in nisip, la discoteca in aer liber de pe faleza, nici trezitul de dimineatza, cat mai devreme!- ca sa fur tot soarele si sa fug de pe plaja, cand incepea sa “rontaie”:) mmm..mi-e bine. Hi hi! Acu’ sa trec la ce asteptati voi sa va spun: So: nici un gram in plus, dar nici unul in minus:) eh, sunt multumita, mai ales ca uite, imi fac mea culpa si recunosc: am papat cu o mare satisfactie doua portii de papanasi, o inghetata Panda, ca era frumoasa,( avea nas de ciocolata, urechi si ochi de cacao), doua banane, o ciorba de burta cu smantana si am baut Inka in trei diminetzi.Nu m-am atins de porumb, shaworma, cartofi, struguri, nimic altceva in afara de cele enumerate. Eh, asta este, dar in rest am fost cuminte si am papat salate de varza, de rosii, apoi iaurt cu 1,6% ca nu am gasit degresat, branza-da, carne nu, peshe da, piersici cat cuprinde, ceva mere, dar cel mai mult piersici, Carooooo, unde-mi esti? Ca pepene n-am mancat la mare si am zis ca rezolv problema imediat ce ajung in Bucuresti. Ma gandesc ca abaterile enumerate nu s-au “materializat” in masa excedentara datorita faptului ca alergam in fiecare dimineatza, minim 30 minute, pe tarm, fugeam in camera, dus, apoi crema de plaja, sarit in costumul de baie si tzup! pe plaja! Am stat intr-o vila situata la fix 4 minute de plaja, va dati seama? Minunat! So, eu raman pe lista cu cele 56 de kilograme ale mele si raman prietena lui Montignac, muuuult timp de acum inainte. Luni n-am mancat decat apa si ceai, ieri doar fructe, azi dim un iaurt degresat cu 3 felii de grau expandat, la pranz am salata de vinete facuta cu ulei de masline, pusa pe suport de ardei+rosii, iar diseara am sa rontai o juma de kil de piersici.Partea proasta este ca se face douazeci august uite-acu’ si eu am inca 56 de kilograme, nicidecum 54, asa cum doream, dar continui, e ok, nu ma las pana nu ajung eu la greutatea aia, si inca si sub! De luni am inceput sa fac 100 abdomene pe seara si vreau sa ajung incet-incet la 500 si sa raman la cifra asta pentru muuuuult timp.Sincer, nu am aratat deloc rau, asa cum credeam si tipele au spus ca sunt singura fara burta si ca ma invidiaza hi, hi! Eu zambesc, fiindca mie nu mi se pare deloc ca sunt ok.eeee, mai am mult de lucru. Sa nu uit: in grup am avut o tipa care slabise 7 kilograme cu Monti, dar nu era de pe DC, prietenul ei care slabise 14kg si ½ nu cu Monti, dar renuntand la paine, carne, paste, dulciuri, ceea ce tot cam aia era, si o tipa care slabise 35 (treizeci si cinci!!!!) de kilograme intr-un an, renuntand la paine, salamuri de orice fel, carne in general, paste. Manca, in schimb, orez si din cand in cand, cartofi copti, cu salata. Arata foarte bine, dragelor, n-as fi crezut niciodata ca a avut candva 95 de kilograme! Si acum avea 60! De admirat, ce sa mai, jos palaria! Am felicitat-o si m-am bucurat din tot sufletul pentru ea. De fapt, ca si la noi, cuvantul de ordine a fost/este :VOINTA! Ca fara ea, papam toate interzisurile de pe planeta si spunem “n-am rezistat”.eu la mare am mancat totul de buna voie si fara sa imi fac cine stie ce probleme, fiindca marea dureaza o saptamana, este singurul loc unde Vreau sa mananc papanasi, ma misc tot timpul, dansez, alerg, fac foarte multa miscare, gimnastica in apa, plimbari pana scot limba de-un cot, consum rapid ceea ce adaug:)Dar acum m-am facut foarte cuminte, iarasi.N-am intalnit-o pe Karinutza, i-am scris numarul gresit si m-am bosumflat tare, fiindca am ajuns o zi in Neptun, Zizica mi-a trimis numarul de tel, insa pe 31, iar eu de vineri nu am mai avut cum intra pe net.Am incercat la mare, dar a fost imposibil sa deschid desprecopii.com si am fost trista, fiindca voiam sa va trimit un car de pupici si soare nebun si valuri jucause si multe zambete. Observ ca sunt multe fete noi, asta ma bucura extraordinar, vad si ca activitatea s-a mai incetinit un pic, suntem tot la pagina 20, se vede ca am fost plecate care-ncotro, Chatonel se plimba, Lupusorul se umple de verde crud si albastru limpede la munte, Zizi este inca la mare, Karina e-hee, mai e mult pana vine, dar voi, dragelor, sunteti pe pozitii, asa ca va pup muuuuuuuuaah! pe toate si va spun:”sunt fericita sa fiu din nou aici, fiindca mi-ati lipsit!” [flo][flo][flo]Bun venit tuturor fetelor noi, multa vointa, fruntea sus, cititi incet si cu atentie tot ce s-a scris pana acum pe forum la sb Montignac, fiti rabdatoare si nu va mintiti pe voi inseva! Veti fi rasplatite incetisor, dar SIGUR! mmmmmm..V-am scris. Asa ca de abia acum simt ca am venit acasa. O zi frumoaaaaaaaaasa frumoasa tuturor si toate cele bune! Cu Monti inainte! [pup][pup][pup] Va imbratiseaza, Andrada34, bronzata si fericita. PS Cum facem sa pastram bronzul cat mai mult? ca am reusit sa nu ma ard deloc deloc, doar m-am maronit si-mi place la nebunie si vreau sa il am cat mai mult cat mai mult….Ia sa scotocesc, poate e un sb pe tema asta.Este?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu] ...salata de humus la ce se incadreaza?! Incerc sa ma dumiresc si eu cum e cu acest mod de viata. Inca tatonez. Sincer, sunt cam confuza. Eu nu mananc nici un fel de carne si nu prea stiu ce combinatii sa fac. E vreo restrictie la cantitatea de fructe? Sau la combinatiile dintre ele? Multumesc. Ioana, YANN & PHILIP __28.01.2004_______
[url="http://community.webshots.com/user/yannphilip "]Album Philip si Yann[/url] [url="http://community.webshots.com/user/bbianfebr2004 "]Album bebei ian-febr 2004[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...