Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac : ce am mancat azi? (20)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 143
  • Creat
  • Ultimul răspuns
DD si eu am vrut sa intreb pe unde umbla toata lumea. Andrada stiu, este iar la Pitesti, dar restul?!? ana-oana, aia este cartea, o ai? Astazi: dimineata - un mar; 2 crackersi integrali cu gem fara zahar, lapte degresat si cicoare cu lapte degresat pranz - salata de fasole verde cu sos din oua fierte, ansoa din conserva cu ulei de masline si smantana, rosii seara - jambon la gratar si salata de rosii cu ceapa si Feta de oi rasa - 2 beri mici [:I] [pup] Claudia si [pk] Cristi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,ieri am mancat asa: dimi; pepene, apoi cafea, mai tarziu iaurt 0.1% cu 2 felii de grau expandat dupa vreo 3 ore niste piersici si caise, apoi o inghetata cu visine...mai tarziu niste vinete cu maioneza, o bucatica de telemea, un crenwusti mic si o rosie seara:pepene, apoi 4 sarmale in foi de vita...(abatere)...la culcare iar pepene azi, aproape la fel... Eliza si Mara (24.01.2002)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata slabutele lui Monti ! Ieri am lispsit la apel. Desi v-am citit n-am avut timp sa va raspund ca am avut mult de lucru la serviciu+ceva sedinte. Ca si Andrada stagnez de zor, numai ca eu la 54 kg. Nu e mai bine, ca eu sint muuuuuuuuult mai scunda. Dar parca numai vrea cintarul asta sa se miste de loc. S-o fi stricat ? Ieri dimi am papat iar gem fara zahar, de mure. Buuuun, dar mai bun ala de piersici cu maracuja. Am papat si o groaza de salata de vinete, cu rosii. Andrada, mi-am cumparat si eu practic. Sint f. ulte retete montignoase, dar eu nu pricep de ce romanul trebuie ori sa prajeasca ori sa caleasca. Pe cele cu prajit sigur n-o sa le fac, dar pe cele cu calit o sa le adaptez: le fierb doar[:D] Unde mai vrei mama sa slabesti. Cind ma gindesc ca esti cu 14 cm mai inalta si doar cu 2 kg mai grasa, mi se face rau. Ma gindesc ca eu chiar sint obeza. Daca ai putut sa iesi afara cu bluzite cu vedere la buric, unde mai vrei sa slabesti ? Sa stii ca barbatilor le place sa mai aiba si pe ce sa puna mina [;)] Danelutza, cred ca poti sa bei cafeluta ta, dar ai grija sa numai ai si alte abateri, ca se cumuleaza[:D] Orezul in regimul lui Monti nu e obligatoriu, oricum nu ai voie decit orez integral. She wolf, ochiurile le-am papat dimi, goale, de aia nu mi-au picat prea bine. Cit priveste spanacul, am avut abateri la greu: a avut si ulei si lapte 1,8% si faina, integrala ce-i drept. Am facut spanacul pt. tot familionul si sincer nu cred ca ar fi apreciat daca il faceam tip Monti - fara ulei si cu lapte degresat. Atita abatere imi permit si eu[:D] Te-ai uitat pe cutia cu cicoare sa nu contina si altceva. Am citit la cineva ca mai continea si malt, care nu e Monti. Caro, draga de tine, esti prompta ca intotdeauna cu tabelul. Multumim mult [flo]. DD, numai face promisiuni. Important e sa te tii de regim si sa te simti si bine. Sintem aici ca sa ne ajutam, nu sa ne penalizam una pe alta pt. abateri. Andreea, ai vazut ca e mai bine daca papi. Dar lasa berica [pahar] ca sa ai mai mult spor la slabit. Missiday si tu mai ingrozesti cu 1.65 si 54 kg [q][q][q][q][q] Sint o obeza [q][q][q][q][q][q] Felicitari [flo] Ana-oana, 15 kg intr-o luna si jumatate. WOW ! Daca vrei cartea lui Monti trimite-mi un PM cu adresa ta de mail. In rest poti sa lecturezi subiectele mai vechi cu Monti. Vezi la: [url="www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=29269"] Index subiecte ingrasat/slabit [/url] sint toate link-urile catre partile cu Monti si alte subiecte interesante. Eliza, sarmalele - abatere ai recunoscut, dar inghetata cu visine ? Si acum sa trec la mine: dimi: iaurt degresat cu fulgi de secara (yac) + cafea fara cofeina cu indulcitor si lapte degresat prinz: muschi tiganesc + rosii+ardei gras+castraveti seara: probabil supa si eterna mea salata iar inainte de culcare ceva fructe Si acum reproduc iar un fragment scris de mine luni. Poate ma lamureste si pe mine cineva.Plzzzzz "Duminica am papat niste crenvursti, fara piine si mustar, doar cu rosii. Pe ei scria ca au proteina din soia. Eu nu prea inteleg chestia asta, cum proteina din soia ? Si e Monti sau nu, ce ziceti ? Ah si inca ceva. Tot papind zaharina (simbata dimi cafea cu zaharina, apoi pe la prinz o cioco facuta cu zaharina), am reusit sa ma deranjez la stomac [:D] Intrebarea mea este daca si ciclamatul poate da deranjamente stomacale daca se papa mai mult ?" O zi buna va doresc, cu cit mai putine abateri [pup] Karina+ [copil] Bogdanel
Nu traim ca sa mincam, ci mincam ca sa traim
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua fetele!Zilele astea am tot avut abateri,din pricina caldurii insuportabile,cate o inghetata pe zi.Cantarul stagneaza,probabil de la inghetata,dar nu ma dau batuta.Din pacate,de maine sunt in concediu,asa ca nu mai stiu cand voi mai intra pe net,dar regimul il voi tine in continuare.Daca mai scad la cantar intru sigur,ca sa va spun si voua.Sa vad ce va fi cand voi pleca la mare,prevad abateri grave[bang] Meniul de azi: cafea cu indulcitor,un ou si 3 crenwursti fasole verde cu salata telemea cu rosii,ardei si jambon si pepene verde bineinteles Va pup pe toate[pup] • Nu-i suficient sa-i iubim pe cei buni, trebuie sa-i iubim si pe cei rai, caci numai prin dragoste poate fi alungata rautatea din ei.(Henryk Sienkiewicz)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by mamicaluitheo
Karinuta, sarmale no way??? ca tocmai asta voiam sa gatesc........ andreea
Ba da,e voie sarmale,dar fara orez. • Nu-i suficient sa-i iubim pe cei buni, trebuie sa-i iubim si pe cei rai, caci numai prin dragoste poate fi alungata rautatea din ei.(Henryk Sienkiewicz)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata Monty-stelor, Am aparut si eu ( n-am plecat din Buc. dar am avut foarte mult de lucru ). Nu stiu cat am mai slabit, dar cert este ca am slabit (se vede la fuste).. Cantarul meu este ingrozitor arata 3 valori la trei cantariri succesive (56.500 / 57 si 58 de kg ) asa ca poate intelegeti voi ce greutate am ... Oricum am tinut Monti - fara abateri - asa ca n-are ce sa fie rau. Meniu : dim : cafea Pranz:salata si gratar Cina;probabil acelasi lucru Va pup si bafta in lupta cu "suncutzele" VioN
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreea, asa cum ti-a zis si rosa, poti sarmale, dar fara orez. Sau cu orez, dar fara carne sau grasimi/ulei. Ce alegi ? Rosa, cind pleci la mare ? Mai lasa inghetata pina atunci ! Vio, bine ai revenit. Iti trimit cintarul meu, sa te cintaresti ?[:D] [pup] Karina+ [copil] Bogdanel
Nu traim ca sa mincam, ci mincam ca sa traim
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...