Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac : ce am mancat azi? (20)


Recommended Posts

Buna dimineata la fete... Caroline, multumesc pentru sfaturi si pentru invitatie...chiar in Toronto venim...o sa ne intalnim... aseara am mai mancat doua chiftelute cu salata de vinete si pepene...mult pepene... Azi, din motive de constipatie, am inceput cu abatere: o cana de lapte integral (ca nu mai aveam degresat) cu o lingura de tarate de grau si o lingurita de miere.... Acum trei pesmeti Wasa cu gem de coacaze dietetic...si o cafea La pranz am o rosie, un castravete, 2 chiftelute si o bucatica de telemea... Seara: numai pepene...ca mi-a luat sotul meu unul fff mare si am de luptat cu el...si dimineata n-am avut voie (dupa laptele cu tarate trebuia sa mananc dupa o ora si nu puteam sa ma car cu el la birou) Andrada, stii tu alt remediu Montignac pentru constipatie? Vreme frumoasa, concediu placut, fff putine abateri si multe kg lipsa fetelor ce pleaca in concediu. Va pupicesc Eliza si Mara (24.01.2002)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 143
  • Creat
  • Ultimul răspuns
She_Wolf, multumesc de felicitari [pup]. Chestia e ca la mine se vede mai greu la cantar. Insa se vede foarte mult la haine, la "alura", la cum ma simt eu - adica mai usoara, mai agila, mai elastica [:D] Mai povestim noi, Adi [flo] "Where there's a will, there's a way!!!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata slabutele lui Monti ! Incep ziua de azi marturisindu-mi pacatele: ieri am papat un porumb fiert ! A venit matusa pe la mine si pina am ajuns acasa, impreuna cu mama mea, mi-au pus-o: au fiert porumb. Cu ispita pe aragaz si mirosind in toata casa a porumb, am cedat. Si ce bun a fost ! Dar Monti nu s-a suparat pe mine, ca azi dimi aveam cu 200g mai putin ca ieri [:D] Sa vedem si miine. Andrada, nici eu nu calesc mincarea. Asa mincam si la mama, dintotdeauna. Iar prajelile intotdeauna erau rare. De aceea mie inafara de cartofi prajiti, nu prea imi place nimic prajit. Nici chiftelute, nici snitele, nici altele. Uite aici niste link-uri despre vreme, eu deja sint bulversata total: www.vremea.com www.weather.com/common/welcomepage/world.html?from=globalnav http://www.accuweather.com/adcbin/intlocal_index?reg=EU;EUROPE&cntry=EU;RO&wxcountry=EU;RO&wxcity2=CONSTANTA Eu nu am pb cu deranjamentele stomacale, cum vin asa pleaca, dar ma deranjeaza fizic, la hemoroizi. Degeaba dreg eu pb, ca e prea tirziu. Important e sa nu ma deranjez la stomac. ana-oana, eu una nu ti-am zis nimic de parmalat. Nu stiu cit are bb, dar eu de la 1 an l-am trecut pe Bogdan pe lapte de vaca si cu Dorna albastru am inceput (in paralel cu tzitzi 3 luni[:D]), iar dupa am trecut pe Cedra de la Napolact, si cind nu gasesc Milli, Brenac sau Dorna. Prefer laptele cu termen de garantie mai mic, ca inseamna ca e mai putin prelucrat. Daca as avea o sursa permanenta si sigura de lapte de la tara, i-as da numai lapte de la tara. In loc de indulcitor incearca fructoza. Eu am luat de la Carrefour 500g cu 140000. Mie mi se pare ca are acelasi gust cu zaharul si E MONTI ! Oricum cafeaua cu lapte 1,5% nu e Monti, tb cu lapte 0,1%, iar pizza sa numai vorbesc. Poate doar daca papi doar umplutura nu si blatul ! Ai primit cartea ? She wolf, eu mi-am cumparat cioco pt. diabetici. Cu fructoza. Asta pt. cazul in care am pofte. Inca n-am gustat-o. E cam scumpa 90000 fata de 20000 cea normala, dar eu zic ca merit [:D]. Cit priveste soia, nu stiu ce sa zic, dar daca renunt si la mezeluri, ramin doar cu fulgii de secara si sincer mi s-a acrit de la ei !!! Adi, alunele sint interzise, iar laptele de la cafea era 0,1% ? Tu bei toata ziua cafea mai ? Pai se supara Monti pe tine, ca e interzisa cea cu cofeina. Una mai merge, dar 3 ?!!! Sandwich-ul era cu piine ? Ca atunci iar ai calcat pe bec. Nu pastrama e vinovata de abatere, ci piinea. Piine n-ai voie decit dimineata si numai cu brinza 0,1%. Caro, sanatate multa sotului tau. Intii sotul Andreei, acum al tau, sper sa numai urmeze altul... Multumim pt. munca depuse si pt. urari ! [flo] Eu de bere n-am citit nimic la Monti, dar daca spui ca e voie un pahar la faza II, sint tare fericita, ca in CO am sa tin faza II. DD, felicitari pt. Kg-ul pierdut. Sa dea Domnul sa avem vreme frumoasa, ca prognoza nu-i prea buna. Eliza, incearca sa papi niste cioco facuta cu zaharina, de la excelent, mai bea si cafeaua cu indulcitor pe baza de zaharina si cred ca ai sa scapi de constipatie. Zizica, eu in Neptun 2-11 august (sper, ca bilete nu avem decit pina pe 8) Si acum sa trec la meniul meu de azi: dimi: fulgi de secara cu iaurt 0,1% + cafea fc cu indulcitor si lapte 0.1%; prinz: rosii, castraveti, ardei gras; seara: un fel de ghiveci, nu stiu numele decit in ungureste: lecso. Se pune ceapa, ardei gras si rosii. inainte de culcare ceva fructe. Spor la slabit si multumesc tuturor pt. urari ![flo] [pup] Karina+ [copil] Bogdanel
Nu traim ca sa mincam, ci mincam ca sa traim
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eliza, mersi pt carte, de maine intru in clubul vostru cu arme si bagaje!!! (desi luni plec in conced. Karina, despre parmalat a fost un subect pe forum, de acolo am aflat si eu ii dadeam bebushei dorna albastru , da' am citit ca parmalatu' e mai bun (are tot felul de vitamine in el) spor la treaba! Oana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetele,[hia], n-am prea mult timp, asa ca: 1. Karina, Zizica, su sunt in Ef Sud, 01-08 aug.Am niste prieteni in Neptun, poate dau repede de tine Karinutzule si poate ca o gasim si pe Zizi.Vedem cum.Facem schimb de numere de tel pe PM?[:)] 2. Chatonel, spune-mi daca ai primit e-mail-ul cu lista de ceaiuri, creme etc si alte instructiuni pt cand vii aici.[pup] 3. Geliza, iti dau maine un raspuns, privitor la constipatie.unul complet, ok?[pup] 4. Karina, vezi ca pt hemor externi este f bun uleiul de ricin. si mai sunt multe sfaturi, dar nu te bat la cap. Sa nu uit: am o prietena f buna in bloc care cumpara pt mama ei lapte de vaca, bun si nelungit:)adica lapte curat, sanatos si gras.Stai sa cer detalii si poate iti fac abonament cand vii din concediu ce zici? [pup] 5.Ana-0ana, bun venit in club! [flo] succes si spor la treaba! Pentru toate fetele cucuietele, un car de [pup][pup][pup] Andrada 34 PS: Timpul asta uricios fma innebuneste si pe mine1 deja este rece seara de mama mama si dimineata la fel... Insa: uite si partea buna: am doua colege la mare care se balaceau dimineata si stateau cu burta la soare.asa ca fruntea sus!Pai ce, ca doar nu o sa se piteasca soarele tocmai cand ne ducem noi, nu?ca ii aratam noi!! [:)] va pup!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caroline, merci pentru info. [flo] Daca am voie fasole batuta pe painica integrala, eventual cu un castravecior murat (fara zahar [:D]), mie nu-mi trebuie nici un carnacior. Carnaciori o sa pap cu salata. In anexa 2, este un tabel in care sunt trecute, pe coloane: antreurile, felurile principale, legumele aferente si deserturile. Eu mi-am zis ca se pot manca toate de acolo la aceeasi masa si de aia am intrebat de leguminoase cu carne pt. ca astea erau trecute la "legume". [:)] "Singura exceptie ar fi pestele care se poate manca cu glucide." Asa zici?!? Am facut ochii cat cepele! Adica pot manca peste cu orez integral (asta mi-a trecut prin cap acum) de ex.? ...Cartofi cu linte sa manance dumnealui [haibat], ca eu ma lipsesc bucuroasa! Da' cartofi, preparati cum ai zis tu cu salata se poate? Asa ar reiesi... Andrada, sa-mi trimiti numarul pe PM. [pup] Karina, pofta buna la cioco, aia suna chiar Monti. [olala] Adimercedes, nu mai papa paine cu pastrama ca sa fii si mai usoara, agila, elastica. [;)] Mamicaluitheo, te pupam si noi, cum nu? [pup] Astazi: dimineata - o chifla integrala, o cana cu lapte degresat si o cicoare cu lapte degresat pranz - 2 ochiuri, branza cu smantana si rosii - 2 bucatele de cioco 70% - of, of, offfffffff seara - jambon la cuptor cu varza de Bruxelles [pup] Claudia si [pk] Cristi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...