Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac : ce am mancat azi? (20)


Recommended Posts

Fetelor dragutzelor, am trecut doar o fugutza pe aici ca sa va citesc si sa va incurajez...Eu nu am mai raportat, caci nu am reusit sa mai scad sub ultima raportare (48,9kg), in schimb ma mentin intre 49-49,5kg, mancand cam tot ce-mi pofteste inima (am mancat si porumb fiert, si inghetata cam una/zi, am baut si capucino facut cu lapte degresat in loc de apa si cu putina inghetata in el, am mai gustat si ceva graham prajit in combinatii nepermise, adica unt si branza etc...cert e ca ma mentin aici, totul e sa nu mai sar niciodata de 50kg! asta e tzelul! daca o sa vad ca incep sa cresc, ma pun iar pe regim strict, ca deocamdata sunt in faza a treia...). Cu fitness-ul si masajul sunt in pauza, ca e profa in concediu si e inchisa sala 3 saptamani, dar dupa 15 august ma duc din nou, nu ma las... Excese prea mari nu fac (adica nu mananc dulciuri concentrate, rar cate o bucatica de cioco; continui fara cartofi, orez, paste...), si ma simt super in pielea mea de "slabutza", tocmai mi-am mai tras niste blugi 3/4 mulati si ceva bluzitze mulate..., si...vai...ce bine e cand iti poti expune funduletzul fara sa arate jenant! Nu va spun asta ca sa ma laud. Doamne-fereste, ci ca sa va incurajez, sa vedeti ca se poate, continuati cu Monty si nu va lasati!!! Va pup dulce pe toate!!! Ma gandesc mereu la voi si ma bucur pentru succesele voastre... Laura si bebitele: Bianca (5 ani si 3 luni) si Ramona (2 ani si 2 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 143
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Da she_wolf in faza II potzi manca orez integral cu peste, chiar si prajit dar numai in ulei de masline. Potzi manca si cartofi coptzi sau fiertzi in coaja cu peste, numai ca, daca mananci o glucida cu indice glicemic peste 50 trebuie la aceiasi masa sa adaugi o glucida mai slaba (de aici exemplul cu lintea) si atunci, zice Monti, indicele glicemic se compune si rezultanta este un fel de medie ponderata intre cele 2 rezultand un indice glicemic acceptabil. Asadar nu potzi manca o farfurie enorma de cartofi fiertzi in coaja si doar o linguritza de fasole boabe ca garnitura la pestele tau…. Ci mai degraba invers, o farfurie de fasole boabe + 2 cartofiori amaratzi fiertzi in “carcasa” lor + peshte cat itzi doreshte sufletzelul…. Te-ai prins?... e treaba complicata..[bang][:D] Karina, in cartea cea noua scrie si de bere… o bere pe zi maxim, acum eu cred ca el se refera la o bere de 330ml, nu la cea de ½ l.[:D] Geliza ma bucur ca ajungi in Toronto…. Ti-am trimis PM cu nr meu de telefon Meniul de azi: Dimi: paine integrala calda cu iaurt + cafea 50% cofeina cu cyclamat Pranz: 2 grep si un mar Seara: conopida la cuptor (daca mai ramane ceva cand ajung acasa), daca nu pepene rosu Ma duc la un meeting … n-am mai vazut shedintzomani mai mari ca ashtia….LOL… poate doar comunishtii ii mai intreceau. Ma intorc peste 2 ore. Pup all of you,[flo] Caroline
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu v-am parasit putin pt. disociat, ca stagnam la 52....acum am putin sub 50 si vreau sa mai dau jos 2, 3.Asa ca cu Monti inainte! Azi: Am mancat dim. branza cu o rosie, la pranz salata si seara afine cu frisca cu un strop de miere( [bang]abatere mica....) Sabina & Sofia Galagia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Caroline
Te-ai prins?... e treaba complicata..[bang][:D]
O fi complicata treaba, dar eu mi-s fata isteata [:p] si am inteles! Merci! [pup] Mai rau este ca nu-s si fata cumpatata asa ca, dupa o zi Monti, am dat iama in biscuitii lui Cristi. Si chiar speram ca voi mai slabi putin pana plec...[sm] Sabina, bine ai revenit! Spor la scapat de cele 2-3 kg. Cred ca o s-o iau si eu mai usurel cu mancatul, ca sunt pe ultima suta. Poate tine figura. [pup] Claudia si [pk] Cristi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Dupa ce m-am infruptat cu vreo 3 caise, o piersica si un mar, m-am gandit sa mai scriu si eu pe aici ca tare sunt lenesaaa... Sa incep: [bis] [bis] [bis] 66 Kg in cap!! Si dupa abateri ciudate ieri... Ba chiar batea sub 66!! S-o fi stricat cantarul?! Oricum, sunt multumita! Mai, fetelor, cucuietelor, de ce vreti sa plecati toate la mare? Pe mine cui ma lasati??? [q] [q] Noi nu putem ajunge anul asta ca-i Mihnea prea micutz (anul trecut n-am ajuns tot din cauza lui bebe, dar din burtica!![:)]). Asa ca, bronzati-va si pentru mine, daaaa?? Ia sa faceti poze sa puneti in album ca sa vedem si noi marea si slabutzele ei!! Andrada: acum mi-am amintit! Ziceai intr-un mesaj ca "ma feliciti pentru acuratetea scanarilor"! Pai...am camera digitala...asa ca... Este de mii de ori mai buna decat o camera normala, mai ales ca putem face si filmuletze cu ea. Zilele trecute i-am cumparat card de memorie de 256 Mb, deci facem poze cat cuprinde fara a ne surprinde terminarea spatiului. Poate surprize neplacute sa avem de la acumulatori care se descarca mai repede... Meniul de azi: dimineata: fructe, omleta simpla pranz: n-am idee, la fel si cina. Sper sa fiu cuminte azi! Va pup si toate cele bune, P.S. Bun-venit noilor aspirante la titlu de Miss!!! [pk] [pup] Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata slabutele lui Monti ! Astazi e ultima mea postare inainte de concediu. Daca nu reusesc sa intru cind vin de la mare "vorbim" abia in jur de 25 august. Abia astept sa ajung la mare, sper sa avem vreme frumoasa. Ieri am fost si mi-am cumparat costum de baie si sincer am fost tare amarita cind am reusit sa ma vad intr-o oglinda - noi acasa n-avem decit una deasupra chiuvetei la baie unde imi vad doar capul. Tzitzi mi s-au lasat de tot, mai au putin si ajung la buric, iar pe solduri, coapse si fund am grasime la greu. Burta e un pic ascunsa de slip, dar e si ea destula. Nici nu-mi mai vine sa ma dezbrac pe plaja. In schimb cintarul meu arata cu inca 200g mai putin ca ieri, asa ca am ajuns la 53,7 kg. Dar ce folos daca slabesc si arat oribil ! She_wolf, multumesc. Sa incerci si tu ! Vorba Carolinei, trece si copilul pr Monti, ca sa numai ai abateri ! Chatonel va fi trasa de urechi ! Porumbul copt nu e Monti. Stie ea de ce-i spun asta ! LauraT ma bucur ca ai mai trecut pe la noi si ca nu te-ai ingrast. Mi-a placut chestia cu faza a III-a [:D] Caro, ma bucur ca e voie bere, dar cred ca e la faza a II-a, nu ? Acum, ce mi-e 330, ce mie 500 [:p]. Pt. tabelul de luni, poate ma treci cu raportarea de azi, adica 53,7 kg. Sint curioasa cu cite ma intorc[:o)] Sabina, bine ai revenit si spor la slabit. Ce inaltime ai ? Adriana, hai si tu cu noi la mare ! Ca poate ne ploua pe toate pe acolo si de plictiseala o sa papam pina punem tot la loc. Si meniul meu de azi: dimi: fulgi de secara cu iaurt dietetic - ultima portie pina ma intorc la serviciu, ca in co nu vreau sa ma indispun de dimineata. Aici mai ma amageam cu voi... prinz: rosii, castraveti, ardei gras seara: acelasi ca ieri: un fel de ghiveci, numai cu rosii, ceapa si ardei gras. Tare bun a fost ieri, am terminat tot ce a facut mama, a papat si Bogdan si sotuletul si azi am comandat inca o portie Inainte de culcare ceva fructe Sa fiti cumintele cit lipsesc, ca am sa citesc tot si va iau la rost. Sa va gasesc pe toate la faza II [pup] Karina+ [copil] Bogdanel
Nu traim ca sa mincam, ci mincam ca sa traim
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, KArina, concediu placut si vreme suuupeeer...si la mare si la munte... Caroline, mersi pentru tel...l-am notat si ne auzim... Laura T felicitari...si multumim de incurajari.... Meniul meu de azi: dimi, din nou lapte cu miere si tarate apoi pepene...care cred ca nu avea voie dupa, dar imi facea cu ochiul din frigider...acum o juma de ora niste crackersi integrali cu gem dietetic...cred ca am facut varza micul dejun de azi...[bang] pranz: salat de ardei copti....mai am o rosie si un castravete...sa vad daca mai incap... seara: pepene...din greu Eu cred ca sunt la faza II...asa simt...ca am abateri, ba o inghetata, ba un pufuletz (1/2 punga)...ba 1/2 pateu cu branza...astea seara cu copilu'n parc... Eliza si Mara (24.01.2002)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, slabutelor! In primul rand concediu placut si vreme frumoasa tuturor fetelor care pleaca la mare sau prin alte parti. Sa va intalniti si sa faceti poze. In al doilea rand: stiu ca era mai de mult, pe la nu stiu ce parte de Monty, un album webshots, din pacate nu mai stiu nici cine l-a facut, nici cum se chema, ceva cu poze de dinainte si de dupa. Daca stie cineva sa-mi spuna si mie, ca vreau sa pun si eu niste poze. In al treilea rand imi fac si eu mea culpa: ieri am mancat un porumb fiert maaare si buuuuun [bang], plus cateva pateuturi cu branza. Azi fac penitenta, mananc numai fructe, am un pepene rosu de 6 kile in frigider, numai bun de devorat. In final, cum ramane cu intalnirea? Vorbim dupa concedii? Pupici, Crisia & Iulia-Nicole (2.12.2002): http://community.webshots.com/user/littleelda
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...