Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac : ce am mancat azi? (20)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 143
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu am zis ca nu scriu prea des, dar ca ma tin de dieta, chiar daca e combintie de Montignac si Atkins sau ce-or mai fi.... Rezultate: am dat jos 3,5 kile, nu stiu cand si cum ca nu le-am simtit decat pe haine si am refuzat sa mai ma cantaresc pina alaltaieri cand am zis haaai sa vad daca am mai dat jos vreun garm, cand, stupoare: 3,5 kile!!!!! [bis] Singura abatere pe care nu reusesc sa mi-o scot din obisnuintza este o cana cu lapte seara inainte de culcare, ufff, si nu stiu cum sa o scot ca mi-e asa o pofta simt ca mi se inclesteaza maxilarele daca nu o beau, sincer, cred ca-i lipsa de Ca, altfel nu-mi explic.... Dar sa-mi explice si mie, LOGIC cineva, DE CE nu e voie lapte seara???? Eu am citit ce zice nea Monti asta ca se maninca ori proteine si legume ori glucide (orez cu rsiii etc) seara, dar de ce nu si lapte??? Explicatia, va rog, daca poate cineva sa mi-o dea.... In continuare o sa tin regimul, cu toate ca aseara am aprofundat Atkins si vad ca trebuia s-o mai domolesc cu legumele in prima faza, dar de-acum se considera ca am trecut la faza a 2-a (luna a 2-a) si pot tot legume si proteine animale la greu. hehe.[:D] Dana mama lu' bb Radu Stefan http://community.webshots.com/user/danateu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetelor! Mai, cam liniste pe aici... se vede ca au plecat multe dintre noi in vacanta. Eu revin lunea asta cu juma de kil mai putin, am 65 fix si tare ma bucur, desi cred ca scaderea asta se datoreaza stresului si sperieturii pe care am tras-o sambata, cand am avut un accident cu masina pe drumul catre Timisoara...N-am patit nimic nici eu, nici sotzul meu, insa masina e facuta zdrente, bine macar ca e asigurata...Ploaia, o curba pacatoasa si gata! buf cu masina intr-o casa...[bang] Asta e, bine ca n-am patit nimic, dar tare m-am speriat! Si bine ca n-am luat-o si pe Iulia cu noi, cum voiam initial... Pupici si o saptamana excelenta va doresc. Crisia & Iulia-Nicole (2.12.2002): http://community.webshots.com/user/littleelda
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello, mai sunt si eu pe aici, am incercat si mai devreme sa intru pe forum, dar in zadar. [bang] Merge cam greu si acum, dar asta este. Crisia - Doamne fereste! - bine ca nu ati patit nimic. Te cred ca te-ai speriat, cine nu s-ar fi speriat?!? [bang] Sabina, ai voie paine, dar numai integrala/neagra/graham, numai dimineata si fara nimic gras. Adriana, normal ca poti sa mai scapi de un kg pana pe 11, totul este sa fii cumintica. Din cate am experimentat eu pana acum, daca vei fi foarte cumintica, ai sanse sa dai jos si mai mult. [:)] Danat, o sa-ti spun doar ce zice Monti, ca ce zice Atkins, habar n-am. Ideea este ca laptele este un aliment glucido-lipidic, asa ca cel integral este exclus in prima faza. Totusi este permis cel degresat, dar numai in combinatie cu glucidele, adica la un mic dejun sau o cina glucidica. So, poti sa-l bei si seara, dar numai daca ai avut o cina glucidica, de ex. orez integral cu legume, dar fara ulei in prima faza. Mai poti totusi sa-l bei seara si daca ai luat o cina lipidica, dar la 3 ore dupa (distanta regulamentara [:D] dintre mesele de tip diferit), daca mai ai timp. Asa ca eu zic ca poti sa manaci o friptura cu salata sau ce ai tu pt. cina pe la 18-19 si sa bei laptele (degresat!!!) pe la 21-22. Eu sunt in alergatura mare, deh, ma pregatesc de vacanta, asa ca zilele astea am mancat cam pe apucate, acasa sau in oras si am avut destule abateri. Motiv pentru care nici nu m-am cantarit dimineata, o sa ma cantaresc joi (vineri plec) si o sa-i trimit Carolinei raportul dinaintea vacantei [;)] atunci. Astazi: dimineata - nimic (am facut curatenie si n-am avut timp) pranz - 2 ochiuri cu mozzarella si rosii; ciorba de pui seara - o aripioara de pui cu fasole verde, rosii, ardei gras si usturoi - 3 pachetele de primavara cu creveti si 1/2 pahar de vin alb [mariaj] O saptamana buna! [pup] Claudia si [pk] Cristi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lupusorule: usor de zis, greu de indeplinit! Ca deh, abateri la tot pasul...[bang] Vad eu cum ma descurc!! Meniul de azi: dimineata: iaurt si cereale pranz: mancarica de pipote, inimi cu ciupercute si vreo salata seara: salata de rosii cu cascaval si parizer de pui Vreme frumoasa si abateri putine, Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor...slaba miscarea...chiar ca se vede ca-i vacanta.... ce sa facem...ne chinuim ...eu am avut abateri in we...dar in cursul saptamanii sunt cuminte si pierd ce acumulez in we...stiti despre mine...deja m-am obisnuit... Crisia...bine ca n-ati avut-o si pe iulia...Chiar ca Doamne fereste...[iartama]... meniul meu...ca de obiecei...dimi pepene apoi cafea, mai tarziu iaurt, pranz branza, legume si un pic de muschiulet...seara...pepene...si mai vad eu ce.... va pup Eliza si Mara (24.01.2002)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am ingrasat aproape un kil, adica in loc de aproape 50 am aproape 51, dar sunt cu 8 zile inainte de.....asa ca nu-mi fac prea mari probleme. Azi e ziua mea, asa ca am sa mananc inghetata.Ma straduiesc sa fie singura abatere, am mancat la 11 rosii cu ardei si branza telemea, fara ulei, fara paine evident , plus o inghetata.la 5 am sa mananc pui la cuptor cu salata de varza si...Inghetata!! N-am mancat de loc vara asta, asa ca macar azi sa-mi fac pofta. Spor la slabit, si mie macar la stagnat.......... Sabina & Sofia Galagia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Saliu..ce mai fac fetele??vad ca slaba miscarea..nici nu am mai avut timp de net! Ieri oricum am mancat in oras dimineata un sanvish cu pastrama si casval..a se vedea chifla..apoi niste mici(3)..si seara peste prajit cu usturoi si mamaliguta Asta e... Azi: _dim:cafea+ou prajit -pranz:adica acum...salata de rosii cu branza de oi -seara:pepene cred va pup! Corina mamika de 2 baietzi !!! http://community.webshots.com/user/korinnay
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, Sabina![flo][flo]
quote:
Originally posted by Sabina
Eu m-am ingrasat aproape un kil, adica in loc de aproape 50 am aproape 51, dar sunt cu 8 zile inainte de.....asa ca nu-mi fac prea mari probleme. Azi e ziua mea, asa ca am sa mananc inghetata.Ma straduiesc sa fie singura abatere, am mancat la 11 rosii cu ardei si branza telemea, fara ulei, fara paine evident , plus o inghetata.la 5 am sa mananc pui la cuptor cu salata de varza si...Inghetata!! N-am mancat de loc vara asta, asa ca macar azi sa-mi fac pofta. Spor la slabit, si mie macar la stagnat.......... Sabina & Sofia Galagia
Crisia & Iulia-Nicole (2.12.2002): http://community.webshots.com/user/littleelda
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...