Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

OBOSEALA-bat-o vina!


Recommended Posts

Sunt o mamica de 30 de ani cu un baietel de 3 ani jum si sunt obosita franta mereu cum fac ceva prin casa cum nu mai pot.Nu am probleme de sanatate decat anemie si nu iau inca nimic dar si dimin.cand ma scol parca nu am dormit deloc.Andrei este foarte activ si nu doarme dupa masa.Ce ziceti e normal macar sa-mi dau seama daca mai e cineva ca mine si atunci voi stii ca sunt normala.Va multumesc consuela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 39
  • Creat
  • Ultimul răspuns
O, draguta Consuela .... Dragos al meu are numai 1.5 ani si inca nu doarme toata noaptea[bang], sint obosita crunt dar imi tot spun ca o sa treaca. Ma pacalesc desigur! Pe de alta parte cred ca unii sintem mai predispusi la oboseala decit altii. Deci, nu esti deloc singura desi nu pot spune ca acesta stare e normala. Daca gasesti remediul [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Consuela, nu esti cu nimic anormala dar nici sa stai asa nu-i bine. Uite ce am facut eu ( oricum e bine sa stai de vorba cu un medic , problemele de somn aduc muuulte alte probleme unele din ele chiar grave): - am luat melatonina ( Bio- melatonina 350 - 400.000 lei 30 de tablete.. aberant de scumpa, dar este un singur importator [bang]). Prima saptamana am luat cate 2 pe seara, exact ianinte de somn; apoi cate 1 pastila pe seara timp de 3 saptamani. Nu este somnifer ci imbunatateste calitatea somnului. - am luat spirulina si diverse suplimente cu Ca, Mg si B6. Somn bun si odihnitor! Roxana&Ruxandra http://community.webshots.com/user/aquariusrpro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Siropul de catina este un energizant nemaipomenit. Doctorul mi-a spus sa renunt la cafea si sa iau sirop de catina si ma simt super, am energie cat 10, de unde pana acum eram ca o placinta umblatoare. Mai sunt pastile de spirulina cu catina, foarte bune. Eu aveam impresia ca dorm tot timpul, nu stiam ce mai fac si ce spun, eram dusa rau de tot. Acum ma simt mult mai bine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai am auzit si eud e spirulina cu catina, chiar mi-a cumparat cineva tabletele. Sunt tare curioasa cum le inghititi ca au niste capsule de plastic de parca sunt bombe. Am incercat sa le desfac si uleiul ala a sarit peste tot, Yeah! C&mi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

geut, inteleg ca siropul de catina l-a prescris medicul ?intelg de la tine ca daca iei un astfel de sirop nu ai voie sa bei cafea (asta m-a omora de tot)?scuze ca te innebunesc, dar as vrea si eu mai multe detalii - daca il poti lua cu/fara prescriptie, daca este fara de cate ori pe zi, sau banuiesc ca numai seara inainte de culcare/ saru mana mult Nicoleta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am stat rau cu oboseala. Eu sint anemica pe muche:nici anemica adevarat dar nici bine. Am luat suplimente de fier si nimic. O doamna de la mine de la servici mi-a dat un remediu grozav. Treaba e ca nu prea stiu daca se gaseste peste tot. Eu iau 2 linguri pe zi de Black Strap Molassess. Este un lichid dulce-amar si foarte viscos. Il gasesc pe la magazine haitiene/jamaicane. Si mai trebuie sa beau cel putin 1, 2 ceaiuri de urzica pe zi. Mi-a dat energie care nu prea aveam inainte si parca nu mai am senzatia aia ca abia ma tirasc de colo colo. Anamaria mama la Nick (6)& Alex (3) [url]http://mywebpage.netscape.com/Ocebine/Alex3.jpg[/url] [url]http://mywebpage.netscape.com/Ocebine/Nick3.jpg[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by bebitzu
geut, inteleg ca siropul de catina l-a prescris medicul ?intelg de la tine ca daca iei un astfel de sirop nu ai voie sa bei cafea (asta m-a omora de tot)?scuze ca te innebunesc, dar as vrea si eu mai multe detalii - daca il poti lua cu/fara prescriptie, daca este fara de cate ori pe zi, sau banuiesc ca numai seara inainte de culcare/ saru mana mult Nicoleta
Nicoleta, siropul de catina mi l-a prescris un medic homeopat, un medic in care am toata increderea. Nu se ia seara, pentru ca este energizant si nu mai dormi. Eu iau dimineata o lingura-doua (e un sirop ca acela de capsuni, nu e medicament, se ia fara prescriptie) si zbarnai toata ziua. Poti sa-l bei si cu apa, ca sirop, dar mie nu-mi place gustul, asa ca-l iau cu lingura. Am fost nevoita sa renunt la cafea, pentru ca eram ca si beata toata ziua, nu-mi dadeam seama cand sunt treaza si cand visez. Chiar aveam goluri de memorie, erau ore intregi in care nu-mi mai aduceam aminte ce facusem. Ceea ce mie mi se pare foarte grav. Si de cand am renuntat la cafea (care te energizeaza pana cand te epuizeaza si pe urma nu prea mai e mare lucru de facut cu psihicul) nu mai sunt ametita, imi aduc aminte ce am de facut, TRAIESC, cu alte cuvinte, pentru ca inainte dormeam pe mine. Bine, ocazional mai beau cate o cafea, dar nu mai sunt dependenta de ea, dupa ce m-am drogat timp de 19 ani (de la 13 ani beau ness - dac-ar face fi-mea la fel, cred ca as trasni-o!).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...