Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

OBOSEALA-bat-o vina!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 39
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Si daca tot fumezi atat si nu poti sa reduci (desi tare ar fi bine), ia Antioxidant capsule.(contine vitaminele A, C, E, Seleniu, eventual Zinc). Vitaminele din grupul B, magneziul ajuta (asa cum au zis fetele). Sunatoarea ajuta in stari de depresie (anxietati). Vitamaxul are o compozitie complexa de vitamine si minerale; e bine sa-l iei dar nu pe perioade lungi de timp. Acum, ca e vara, multe din aceste vitamine si minerale le asimilezi din fructe si legume, asa ca un regim variat in acest sens te poate ajuta. Ai zis ca ai totusi anemie, ar trebui un supliment de fier sau sa cresti cantitatea de alimente ce contin fier. Eu in locul tau mi-as face un set de analize complete, poate mai ai si alte carente de care nu stii (de ex calciu, etc). Adina + [copil]Olivia Karla 04.03.2004 [url="http://community.webshots.com/user/adinaiulia"]pozele noastre [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
dragele mele va ptr.toate sfaturile am sa incerc si cu sunatoare si cu antioxidant.Mi-am facut analizele si chiar nu am nimic cu calciul.Dar Vitamax am luat insa f.putine doar cred. V-am vazut pozele sunteti minunate si Daria este la fel de frumoasa precum numele ei (asa as fi vrut sa o cheme si pe fetita mea daca ar fi fost) consuela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Consuela , starea de oboseala poate sa fie si de la altceva , nu numai de la lipsa de vitamine, si eu am fost la fel si nu stiau dr. ce am , pana unul ,mai inspirat a cerut la test de sange sa fie verificata proteina c reactiva , poate ai o boala reumatologica , artrita , cel mai bine sa afli din timp , eu aveam aceleasi stari de oboseala si am descoperit ca am osteoartrita[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Iti multumesc BellaDona, De asta nici ca am auzit dar sa stii ca s-ar putea sa ai dreptate sa ma pasca si pe mine asa ceva caci de mica am dureri de oase si chiar si acum ma dor de multe ori ba soldurile ba membrele la schimbarile de vreme ori sunt meteosensibila,dar sunt slaba si am si o scolioza de gradul 1,cred parca asa am inteles de la medici cea ma usoara,dar ma doare spatele de cand am nascut(3ani)de mor cateodata,chiar si cu dupa fizioterapii si gimnastica medicala.M-am gandit la osteoporoza initial dar nu prea stiu ce e osteoartrita imi spui tu in mare?? Multumesc mult. consuela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Urmarindu-va discutiile si pt ca si eu sint o mamica obosita, am zis sa iau si eu sirop de catina, ca prea ziceati ca e bun. Am alergat eu cca o saptamina pina am gasit, si am inceput sa iau (1-2 linguri seara si dimineata). Acu' e adevarat ca parca-parca sint un picut mai vioaie, dar problema e ca m-am balonat si ma doare stomacul de zici ca mor. Tot adevarat e ca eu n-am renuntat la cafeaua de dimineata si ma intreb oare asta o fi cauza? GEUT - spune-mi si mie te rog daca e chiar contraindicata cafeaua, sau daca asta e efectul secundar al siropului, ca in conditiile astea renunt, ca mi-e rau de nu mai pot. Madi si Mariuca (28.07.2003) http://community.webshots.com/user/ianina2003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma inscriu si eu in clubul bautoarelor de sirop de catina. Tot de la Geut am aflat de el...saru mana sefa!!! Il iau de 1 luna si deja sunt alt om. Mai ales acum ca am o perioada agitata si tre sa zbarnai toata ziulica de colo colo. Eu l-am gasit la o farmacie mica la Brancoveanu - pe langa Mc Donalds si am dat 40.000 lei pe sticla. La cafeau de dimineata nu am renuntat in schimb cele de peste zi le-am anulat complet.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Geut cu mai multa vreme in urma mi-am controlat tiroida si nu aveam probleme, insa in ultimii ani nu am mai facut-o. Multumesc de idee,dupa nastere am sa am in vedere o investigatie a tiroidei. Rozi acum in afara de vitaminele prenatale si o alimentatie mai atenta, nu iau altceva. Curios este insa ca in timpul sarcinii eu m-am simtit mult mai bine si mai activa decat in mod normal. Sigur ca oboseala inca se manifesta, dar nu ca inainte. Este o amelioare considerabila. Chiar si toanele pe care le aveam mi-au disparut... Nu imi cade parul deloc, desi toata viata trebuia sa imi culeg parul de pe unde circulam :) Unghiile inca mai au destule pete albe, dar nu se mai sparg sau exfoliaza ca inainte. Sper sa ramana asa... e totusi curios pt ca din cate stiu o sarcina actioneaza invers asupra corpului mamei. Poate ca bebele meu e ...terapeutic :)) Sanatate tuturor!! Denisa si bebica din burtica - 29 sapt. "Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fi invins cu adevarat daca nu te ridici." G.Funakoshi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by madic
Urmarindu-va discutiile si pt ca si eu sint o mamica obosita, am zis sa iau si eu sirop de catina, ca prea ziceati ca e bun. Am alergat eu cca o saptamina pina am gasit, si am inceput sa iau (1-2 linguri seara si dimineata). Acu' e adevarat ca parca-parca sint un picut mai vioaie, dar problema e ca m-am balonat si ma doare stomacul de zici ca mor. Tot adevarat e ca eu n-am renuntat la cafeaua de dimineata si ma intreb oare asta o fi cauza? GEUT - spune-mi si mie te rog daca e chiar contraindicata cafeaua, sau daca asta e efectul secundar al siropului, ca in conditiile astea renunt, ca mi-e rau de nu mai pot. Madi si Mariuca (28.07.2003) http://community.webshots.com/user/ianina2003
Madi, sincer nu cred ca din cauza siropului de catina te-ai balonat, incearca sa gasesti cauza (poate esti inainte de ciclu, poate-ai mancat ceva care te-a deranjat). Eu am renuntat la cafeaua de dimineata si la cea de dupa-amiaza pentru ca nu faceau decat sa ma agite inutil, nu aveam nici putere de munca, nici control asupra a ceea ce faceam, parca visam cu ochii deschisi. Si hai sa va spun ce-am mai gasit, ultima chestie pe care am testat-o si de care iar sunt incantata: MACA (ginseng peruvian). www.innovatics.ro - gasiti aici totul despre medicament. Eu am cautat pe net si am aflat numai lucruri bune despre aceasta planta. Sa-mi spuneti rezultatele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...