Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum vi se pare viata in Japonia?(17)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 151
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ayumi, Ema nu sinteti singurele....Am venit si eu [hia]!!! Acum am ajuns acasa si pot sa va spun ca e tare frumos afara. S-a mai racorit si bateeee vintul...e asa de bine sa mergi cu bicicleta si sa fie racoare si sa iti fluture vintul prin par[hippi]...Uitasem cum e! Voi ce mai ziceti? [pup]Pupici, Irimell
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by michiyan
Si ieri am fost in Disney Land...si a fost foarte frumos ,dar si foarte cald.Cand am ajuns am tras la sorti pentru locuri la spectacolul de la castelul Cenusaresei si.....mare noroc: am castigat si asa ca am putut vedea show-ul de pe scarile castelului. Sormea a ramas foarte impresionata si asa ca i-am promis c-o s-o mai duc o data cand se termina vacanta japonicilor,ca sa nu mai fie asa aglomerat. Despre mine ce sa zic,m-am bronzat ca tractoristii.Am avut un tricou cu manecuta scurta si decoltat si acum sunt cu model.Ma mir ca nu ma ustura pielea inca pentru ca arat ca un rac.[:-)))] A, si sa nu va mai zic ce proba de viteza am dat in gara la Tokyo ca sa schimbam trenul.Am parcurs distanta de la Keyo Sen pana la shinkansen in aproape 4 minute pentru ca am plecat pe la 10 din Disney iar ultimul shinkansen era la 10:56.Oricum am prins ultimul Shinkansen si la 12 noaptea am ajuns si noi acasa.Frante! bm
Michiyan, ce dragut trebuie sa fi fost....Erau oameni imbracati ca personajele din desene animate? Exista si un cinematograf? Nu imi inchipui cum este si de aceea te intreb. Nu te superi, da[:I]? Iar cu bronzatul, te inteleg....tot mergind pe bicicleta si nefolosind crema pentru protectie solara, m-am bronzat pe decolteu cu toate modelele: rotund, in V, cu gaurele....Si ma tot intreaba chinezoaicele de la cursul de japoneza, de ce sint rosie...[:-)))] [pup]Pupici si o berica rece [bere] ca sa te mai racoresti, Irimell
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Irimell
quote:
Originally posted by michiyan
Si ieri am fost in Disney Land...si a fost foarte frumos ,dar si foarte cald.Cand am ajuns am tras la sorti pentru locuri la spectacolul de la castelul Cenusaresei si.....mare noroc: am castigat si asa ca am putut vedea show-ul de pe scarile castelului. Sormea a ramas foarte impresionata si asa ca i-am promis c-o s-o mai duc o data cand se termina vacanta japonicilor,ca sa nu mai fie asa aglomerat. Despre mine ce sa zic,m-am bronzat ca tractoristii.Am avut un tricou cu manecuta scurta si decoltat si acum sunt cu model.Ma mir ca nu ma ustura pielea inca pentru ca arat ca un rac.[:-)))] A, si sa nu va mai zic ce proba de viteza am dat in gara la Tokyo ca sa schimbam trenul.Am parcurs distanta de la Keyo Sen pana la shinkansen in aproape 4 minute pentru ca am plecat pe la 10 din Disney iar ultimul shinkansen era la 10:56.Oricum am prins ultimul Shinkansen si la 12 noaptea am ajuns si noi acasa.Frante! bm
Michiyan, ce dragut trebuie sa fi fost....Erau oameni imbracati ca personajele din desene animate? Exista si un cinematograf? Nu imi inchipui cum este si de aceea te intreb. Nu te superi, da[:I]?
quote:
Iar cu bronzatul, te inteleg....tot mergind pe bicicleta si nefolosind crema pentru protectie solara, m-am bronzat pe decolteu cu toate modelele: rotund, in V, cu gaurele....Si ma tot intreaba chinezoaicele de la cursul de japoneza, de ce sint rosie...[:-)))]
[pup]Pupici si o berica rece [bere] ca sa te mai racoresti, Irimell
Irimell.eu sint bronzata asa:picioarele ,jumate albe jumate rosii,mainile imi sint bronzate in trei culori,de fata nici nu mai vorbesc,problema e, ca eu in septembrie vreau sa ma duc putin prin Rom.si daca ma duc cu fata care-o am acum ,e clar ca nu mai ma recunoaste nimeni,nici mama cred ca.[bang] Ema si Richard-Sora
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna la toate japonicile,[japan] haideti fetelor ca iar am sa ma intind cit toata Japonia cu vorbaria mea.[olala]Mai intii as vrea sa va spun ca am vorbit cu Diana la telefon si deja am stabilit sa ne inilnim cumva saptamina viitoare.Nu este un caz disperat ci mai mult singuratatea este de vina.Are un baietel de 6 luni pe care il chiama Eric-Alexandru si este o minune cu ochii mari si negri,adevarat roman.Problema Dianei este ca nu mai are pe nimeni pe linga ea,a nascut de una singura si il creste de un singura pentru ca nici socrii nu are,adica sint prea in virsta.Sotul,fiind o diferenta de virsta cit de cit intre ei,si fiind la adoua casnicie,este mai comod,cu prietenii la izakaya,la un snak,cu munca ,ca toti japonezii de altfel.Ea neavind nici o prietena japoneza sau pe cineva mai aproape,s-a simtit neglijata,sau inselata dar am lamurit-o eu cum am putut mai bine.Deja a inceput sa progreseze,mi-a trimis un mail unde ma intreaba cum sa faca sa pregateasca o mincare japoneza pentru sotul ei,asa ca cred ca este pe drumul cel bun.[pk] DIANA,imi cer scuze ca prezint situatia ta asa cum o vad eu dar ne speriasem de tot, ca ai avea cine stie ce fel de probleme ,sau te-o schingiui sotul tau [mariaj] Cam asta este,va mai tinem la curent. Fetelor,v-asi ruga totusi sa-i mai scrieti si ei cite un sfat ,sau o reteta simpla,sint sigura ca va fi foarte recunoscatoare daca o vom ajuta sa se obisnuiasca si ea in Japonia.[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...