Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Impreuna, Timisoara (46)


Recommended Posts

Saliu fete, La noi a fost cu vizite la nivel inalt azi,la servici,asa ca am fost in alerta maxima...[bang] Doris,mah,m-am uitat si eu la tembelu' ala de caine...[:D]O fi fost turbat?[:D]Vreau sa spun ca sunt bucuroasa,am aflat vesti minunate pentru mine si mi-au venit toti piticii acasa...Nu e nevoie de zeama de cutit....trebuie viol la greu,cat cuprinde...ceea ce si fac de altfel de vreo doua zile si ,sper,voi continua cu succes.Nu ma laaaasss...[:D]ca pe urma iar dau in buboaie cronice![:D]Te pup! Mihi,nu mai fi suparata....Cu tembeliziunea la noi se stie:copilasii mei se uita dupa ora 20,la un film ceva si nici pe ala nu-l vad tot ca adorm amandoi....In rest au activitati de joaca p-afara si nu mai au timp si de teleu...[:D] Kati...te pup si...bafta pe ultima suta de metrii![:D] Dragelor,va doresc un weekend frumos si distractie maxima.Va pup si sa auzim de bine![:D] Ana-Maria,mami de[url="http://community.webshots.com/user/petenchea"]Alex&Luana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 292
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Salutare, Timisoara... Se poate...era sa nu va mai gasesc... Noi suntem naspa...toti...din cauza ca printesa se simte groaznic, are amigdalita virala...cu febra f. mare...de ieri de dimineata pana acum nu m-am miscat de langa ea...azi noapte am bagat-o in apa. Altfel nu puteam sa-i scad febra cu nimic...am introdus pentru prima data si algocalmin pastile( jumate ) si ioc...suntem pe antibiotic, si-a facut febra damblaua...rau de tot, mai aveam putin si eram pe punctul sa fug la spital...dar a cedat, azi suntem deja mai bine, febra a scazut, e totul sub control...si a inceput sa ceara mancare... Toata minunea tine o zi...asa-i la noi... Muscoi imi dadea indicatii prin telefon azi noapte la ora 2...e un scump... A fost si la Vali, l-a vazut pe David si i-a zis ce are de facut in continuare...deocamdata primul soc...intalnirea cu colicii...trezirea toata casa, leganat...stiti voi...las ca or trece si astea...simte si ea cum e sa fii mama... Helou, help....am tot cautat ce este cu stelutele alea, si cu sistemul de votare...da sa mor daca ma prind...oricum vad tastatura in ceata dupa noaptea alba pe care am facut-o... Daca aflati ceva, please un pm...sau pe ms daca mai sunt...ca mor de curiozitate... Revin...diseara... Ana, ma bucur enorm ca e doar ata...spor la treaba... DORIS si[comoara]INES [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1"]Povestea printesei mele[/url] [url="www.ines.go.ro"]Portofoliu INES[/url] [url="http://community.webshots.com/user/ines_andrada"]POZE CU NOI[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi se pare reduntanta treaba asta cu voturile. Nu cred ca ma va influenta in a citi sau nu un subiect. In fine ... Eu m-am plimbarit cu Lucas prin Unirii, am prins un inceput de concert si m-am intalnit cu niste colege, am stat putin la povesti. In rest, nimic nou. Merge maine Calin sa aduca fata si buni acasa. Ma bucur, ca tare goala e casa, m-am obisnuit cu mai multa galagie. [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/coada_cometei/my_photos"] POZE[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa si racoroasa duminica azi! Am uitat sa va zic ca am gasit o tanti de aici din Dacia, a fost pe la noi, Lucas se pare ca o place din prima. Ana, merci mult pentru ajutor dar am optat acuma pentru tanti asta, e mai aproape si ii convine cu jumate de norma. Katik, draga, ce mai faci? Mihi, pe unde ai tulit-o in weekend? [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/coada_cometei/my_photos"] POZE[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare fetele! LA MULTI ANI LUCAS (cupil de Gabi)!!!!!!!!!!!!!!! multa sanatate, fericire alaturi de cei dragi! gabi,sa-ti traiasca feciorasul, sa va bucurati de copiluti (ambii-amindoi!!!)! bey, imi fug ochii cala melc pe stelutzele astea!!! trebe sa ma dumiresc ce-i cu ele! pina una alta, n-am nascut, sunt pe pozitie[:D]. dr. a spus ca, cind se coace vine!!![:D][:D][:D][:D][:D] pe aici pe la noi cam pauza, bag de seama. toata lumea se conceduieste! ce frumos, vreau si eu!!![bang] in rest, la noi nimic nou, mai stam o saptamina acasa apoi incepem cresa pina in 1 sept apoi gradi la grupa mica[cool]. saptamina asta va fi cea mai grea, ca nu mai pot fugi dupa don'soara, ma misc ca un elefant in magazinul de portelanuri. nu pot sa ma joc cu ea, ea are energie cit pt. 10, asta e, ne descurcam cumva. doris, multa sanatate inesicai! cum se mai simte? auzi, daca e amigdalita virala de ce ti-a dat antibiotic? ce face bb mic de vali? cum s-au acomodat acasika? am vazut pozele, bb david e super dulce! si mamika arata tare bine! ana fain ca mai primesti si vesti bune!!! bravo!!! pupa-i pe "mincatorii tai de neuroni"!!! tu cind te conceduiesti? mihi, am inteles eu bine, ai net acasa? pai nu se vede!!! [;)] celelalte fete, toate prin concedii sau doar ocupate? poate mai apareti cu ceva vesti! hai ca azi am scris cit pt. o saptamina, ca nu se stie ce se mai intimpla saptamina asta[;)] pupici in gashca!!! [gravi]37+ +Krisztina (28.07.2003) http://pg.photos.yahoo.com/ph/katiktm/album?.dir=e12f
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI ,LUCAS,KUPIL DE GABI!!!!! Sa cresti mare ,sa fi sanatos si sa le aduci parintilor tai numai bucurii,sa-i faci mereu sa fie mandri de tine! Ei,tanti Gabi,sa-ti traiasca si sa-ti infloreasca flacaul![majoreta][s]Na,azi esti buna de cinste![berica]Cum o sa va petreceti?Cu tanti ma bucur ca ati rezolvat-o si nu-i nici un bai ca ai apelat la doamna din Dacia.Bine ca ai gasit si iti convine!Distractie maxima azi si numai bine![flo] Doris,imi pare rau sa citesc ca ai necazuri cu Ines....Mah,ce Dumnezeu tot face fata ta rosu d-asta nasol in gat?Ca in ultima vreme tot cu febra a fost si tot cu antibiotic....Doamne-ajuta sa fie bine si insanatosire grabnica!Fac si eu haz de necaz:sa sti ca doar oamenii destepti racesc vara,asa ca Ines e una dintre ei![flo] Vali abia acum incepe cu greul.Cat a fost la maternitate mai era cum mai era,dar de acum....Se obisnuieste ea si intr-o luna n-o sa-i mai para asa greu...Numai bine sa ii transmiti si David sa fie sanatos!Aaaaa,sa nu uit: spune-i ca ceaiurile si alte remedii contra colicilor...amelioreaza pe moment...Cand nu o scoteam la capat cu urlatul noaptea,cu ambii mei gorobeti....ultimul remediu era sa ma pun pe spate ,un pic ridicata pe perna(ca si cum m-as uita la televizor din pat),cu ucigasul de neuroni pe burta goala,fara nimic haine pe mine,cu urechiusa mai aproape de inima si sa ma legan usor intr-o parte si alta.De multe ori adormeam eu inaintea copilului si ma trezeam ca nu stiam cine ma gadila pe burta,insa de cele mai multe ori copilu' se linistea si adormea cu urechea lipita de pieptul meu.Alta metoda era sa calc cu fierul o carpa de bumbac(asta merge mai mult iarna si cum copilasii mei sunt in anotimpuri friguroase nascuti,a tinut cioaca),nu prea fierbinte si o puneam peste hainutele bebelicului pe burtica si masam usor in sensul mersului acelor de ceasornic...E un remediu....[:)] Kati,mult a fost putin a ramas....[gravi]Pai zici ca mandruta ta merge studenta anul 1 de gradi,nu?Unde ati facut analizele?Adica le-ati facut deja?Unde?Cat v-a costat?Le-ati dus deja la gradinita?Zi si mie,ca eu nu am inceput nimic sa fac si mi-e sa nu alerg disperata pe ultima 100 de metrii.In concediu intru din 28 august si am pana in 21 septembrie inclusiv.Plec cu gorobetii acasa macar o saptamana,sper sa prind macar soare daca vreme de plaja n-o sa mai fie.Sa ai parte de bine![pup] Fetele...va doresc o saptamana minunata si plina de realizari si sa auzim numai de bine.Va pup! [pup] Ana-Maria,mami de[url="http://community.webshots.com/user/petenchea"]Alex&Luana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt la secretariatul scolii, asa ca nu pot scrie prea multe...dar intru rapid, sa o felicit pe Gabitza noastra... Sa-ti traiasca Lucas, sa va bucurati de el, sa va aduca in viata numai satisfactii...[cheers] La multi ani, Lucas, copil cu ochi fermecatori...sa cresti mare, sanatos, voinic si cuminte...alaturi de minunatii tai parinti si surioara ta... Cat despre stelute si alte cele, vorbim diseara...cand ajung acasa... Va pup...si dispar...urgent... DORIS si[comoara]INES [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1"]Povestea printesei mele[/url] [url="www.ines.go.ro"]Portofoliu INES[/url] [url="http://community.webshots.com/user/ines_andrada"]POZE CU NOI[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Saluti... Intru scurt sa-i zic lui Lucas La multzi ani...sa cresti mare sanatos...! Io am fost la copilasii mei in we...si ne-am distrat de numa... In concediu abia in 19...ca nu lasa al meu firma...ca-i frica ca pleaca...ma 'nervai de numa...da asta e... Internet acasa am mai demult da numa atunci cand v-am scris s-a indurat sotzu meu sa-mi puna pe calc...ca el bine mersi sta pe laptop...si nu-i pasa de hai amaratzi...acu s-a stricat ceva la calc si iar nu mai am... Fusai nervoasa...da-mi trecu...noroc ca am o pretena buna...si pe voi binentzeles... Va pupez... MIHI as manca galuste cu prune... [url="http://photos.yahoo.com/jakabmihaela"]POZE[/url] [foto]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza, Timisoara! Ce mai faceti, Doamnelor? Gabi, ce cadouri a primit Lucas? Ana, am citit ca pleci la mare cu copii...ce fain...mie imi place perioada asta, cand nu mai e soare... Mai am saptamana asta si intru si eu in conced...yupiiii....[bis] Katik,deci inca nu ai nascut...hai ca mai ai putintel si gata... Uite, acum s-a mai racorit, suporti mai bine, nu? Auzi, tot incerc sa-mi imaginez cum se poate misca un elefant intr-un magazin de portelanuri, si rad singura...[:-)))] Mihi, daraga, si zici ca ti-ai vazut puiutii??? Ti-ai mai alinat dorul... Transmite-i felicitari sotului tau pentru asa o decizie inteleapta...de a-ti pune si tie net...[cool] Acum la treaba si la scris, Doamna...ca doar nu degeaba ai net... Hai te pup... Ines e ok acum, ieri am fost tot familionul in formula completa la Vali acasa. Era si mama ei venita de la Romanesti si nu s-a mai vazut de mult cu ai mei,asa ca au avut ce povesti cateva ore bune. Ines a stat in pat, langa David si-l admira cum suge...era fascinata...plus o mie de intrebari pe minut, gen: si eu am papat lapte asa??? Vroia sa-l ia in brate, i-a facut complimente, ce mai iures... David s-a mai bucalat...papa tot cu metoda san dar cu biberon, de-astea nu ati mai vazut...important este ca Vali are lapte si papa bine... Are inca icter si deocamdata ia fenobarbital, asa ca ieri a dormit de la 11 pana la 8. Muscoi spune ca asta e efectul de la feno...si Mircea ce se mai bucura el ca are cupil cuminte care doarme intr-una...[bang] Deocamdata se pare ca face inversiune, intre noapte si zi...noaptea concert, ziua somn la greu... Vali a slabit extraordinar de mult, are cearcane pana in gura...si mi-a spus ieri clar si tare ca nu mai vrea alt copil...da o sa-i treaca, eu am incurajat-o...asa e la inceput...mai greu ii va fi de saptamana viitoare, cand mama ei va pleca si ii mai vin si nasii din Italia, care vor sta pana in 11 sept. Dar e o fata puternica, nu-mi fac probleme... Va pupa si ea pe toate... Lume, lumeee.... Nu mai anunt intalnire, ca iar nu vine nimeni, ci doar intreb: Sambata are cineva chef sa iasa la o cafea??? Daca da, eu astept... O putem suna si pe Silvana si pe Anda... DORIS si[comoara]INES [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1"]Povestea printesei mele[/url] [url="www.ines.go.ro"]Portofoliu INES[/url] [url="http://community.webshots.com/user/ines_andrada"]POZE CU NOI[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...