Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cei din zodia Gemenii, uniti-va!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Lista este luuunga numai ca in ultima perioada cred ca toata lumea a "deschis" doar sa vada daca a mai scris cineva cateceva... Vreau si eu sa va pun o intrebare: "Cum sunteti ca mame???" Eu am bebelusha de aproape 1 an si stau si ma gandesc daca nu cumva voi fi o mama prea protectoare (sunt supermamoasa) si mi-e frica sa nu fac gresheli in ce priveshte educatia ei. Stiu ca este inca mica, dar, ca orice geaman, ma preocupa f. mult viitorul... Tati este un pic mai realist si poate din aceste motive cu el copilul este f. cuminte si ascultator. Cand vin eu acasa se dau peste cap toate valorile construite de el! Si uneori apar discutii intre noi tocmai din cauza asta. El imi spune ca ii dau "apa la moara" si de-asta se alinta in prezenta mea si nu vrea sa "raspunda" la comenzile simple gen: "Nu-i voie!" Liliana&[copil] Andra-Maria http://community.webshots.com/user/liliac1
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum sunt ca mama? Eu cred ca sutn o mama "echilibrata" ... nu sunt nici prea protectica cu el, ii dau independentza sa experimenteze anumite lucruri dar spun si nu unde vad eu pericol... nu sunt lasatoare cu el, shtiu sa zic si NU la mofturiile si prostiiutzele lui. Julian are un an si 10 luni si shtie ca daca eu zic NU , nu este de joaca, Nu ii Nu dar cu tacsu mai intinde sfoara de cateva ori. Precizez ca nu sunt severa cu el, doar FERMA [:D]. Sanatate si numai bine Gabbriela [flo] & Julian [bibe] [url="http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/gabbriela_h/my_photos"]web[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[mamica]chiar oare ce fel de mama sunt eu????????????????? incerc sa nu fac ce au facut parintii mei. ma mai gandesc si am sa va spun cum sunt ,cum as vrea sa fiu va pot spune foarte usor dar daca am reusit aceasta pana acum am sa mai analizez Fabian si mami Lacramioara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca mamicile gemeni stiu foarte bine sa se poarte cu copii lor, si chiar daca uneori sint posesive un lucru e sigur isi iubesc foarte mult copiii. Salutare si [pup] la toti gemenii mari si mici. Rodica si [copil] Stefan-Daniel http://community.webshots.com/user/stefandaniel10 http://www.babiesonline.com/babies/s/stefandaniel10
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu ca mama? Pai cred ca am momente cand sunt foarte calma si sunt in stare sa fac fata la orice situatie cu usurinta si nu ma "izbeste" nimic. Si am momente cand ma irita ca David nu asculta si incerc din greu sa ma stapanesc sa nu izbucnesc. In orice caz, eu ca geaman, imi place sa ma "copilaresc" cu David, sa ma joc cu el, sa ne distram impreuna... Sinzi si David
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt geamana: 29 mai 1972. E cea mai frumoasa zodie. Sunt si eu modesta ca voi, nu? Ma enervez repede, dar tot asa de repede imi si trece. Sunt putin surprinsa sa aflu ca multe dintre voi preferati sa faceti curatenie decat mancare. La mine e invers: ador sa gatesc, dar impaturatul hainelor, aspiratul, etc. sunt un chin, fiindca ma plictisesc usor. Tot timpul am nevoie de noi provocari, imi place sa invat. Imi plac excursiile si petrecerile. Ador sa dansez. Ca mama sunt foarte indulgenta si imi ador fetita. Stiu sa iubesc din tot sufletul, am incredere in oameni pana la proba contrarie. Pun suflet in ceea ce fac si sunt destul de vulnerabila. Cred ca am scris prea mult. Mai scrieti si voi. Va pup pe toate.[cheers]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...