Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cei din zodia Gemenii, uniti-va!


Recommended Posts

quote:
Originally posted by papadie
12 iunie 2004 Catrina e cea mai proaspata Gemenutza :-) Clar ca steti frumoase ca ma uit la ea si dau pe spate...cu cine-o fi semanind dulceatza asta? Dar, fetilii, nu sunteti gurmande acum dar cind erati bebeluse sigur mincati de rupeati :-))) Puteti sa ne spuneti cite ceva despre bebelusii Gemeni? Papa, juma de neuron calare pe juma de iepure skiop si [copil] Catrina, sfarma pietre, rupe tzitze
Hai sa-ti spun eu despre Gemeni bebelusi. Julia mea e Gemeni: 19 iunie 2002. Incurajari pentru papa: [:D] Julia m-a trezit noaptea pana la 1 an si 2 luni ... A facut o pauza si iar ma trezeste... insa din alte motive [bang] si eu am ajuns un fel de zombi. E tare zbenguita, neastamparata... Da, e mancacioasa ... Nu e asa dragastoasa: nu vrea sa dea pup![q] E un copil serios! ... E prietenoasa cu alti copii. Ma mir ca nu plange cand un copil ii ia jucaria din mana. Cred ca are suflet bun.[pk] Si de frumosaaaa... ce sa mai spun! E cea mai Cea![:D][vampa] Papa ce sa mai spun... intreaba! Am scris anapoda si eu... de obosita ce mi-s. ~~Adela & [zana]Julia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Si io, si io!!! Ce pot sa spun e ca ma plictisesc extrem de repede, urasc rutina, nu-mi place sa fiu scoasa din treburile mele, imi place sa am multi prieteni, sa citesc, sa desenez, sa dansez, sa scriu. Nici eu nu cred ca am doua personalitati! Sunt generoasa sunt o prietena buna… zic io…. Daca am antipatii, ele sunt puternice. Si eu iau decizii pripite, actionez spontan – ma ia si gura pe dinainte -> lipsa de diplomatie; dat cu bita in balta; etc: mamaaaa; ce rau imi pare dup-aia!!!!!! Ma inteleg excelent cu gemenele, cu gemenii mai putin. Va pup pe toate!! C.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by papadie
12 iunie 2004 Catrina e cea mai proaspata Gemenutza :-) Clar ca steti frumoase ca ma uit la ea si dau pe spate...cu cine-o fi semanind dulceatza asta? Dar, fetilii, nu sunteti gurmande acum dar cind erati bebeluse sigur mincati de rupeati :-))) Puteti sa ne spuneti cite ceva despre bebelusii Gemeni? Papa, juma de neuron calare pe juma de iepure skiop si [copil] Catrina, sfarma pietre, rupe tzitze
Gurmanda, nu cred sa fiu. Nu mor daca nu gust mai stiu eu ce. Eu traiesc dupa principiul "manac ca sa traiesc" (opus lui "traiesc ca sa mananc"). Asa am fost dintotdeauna. Nu stiu daca mi se trage de la educatie sau e de la mama natura. Imparteam toate prajiturile sau bomboanele tuturor copiilor din jur, chiar daca eu ramaneam fara, nu ma suparam. Ce retin eu era ca pe la 1 an jumatate-2 bagam in gura tot ce apucam, si uite asa am "gustat" odata o radasca (de fapt a gustat ea din buza mea) si am incercat consistenta unei vipere spre disperarea celor din jur. Mama cand m-a vazut cum trag de vipera cu dintii, s-a blocat. Toti stateau si se uitau la mine ca le televizor si nimeni nu indraznea sa zica ceva, de teama ca ma sperie (pe mine). Noroc ca vipera era "rece". Mi-a trecut dupa 2 ani. De invatat sa mananc am invatat cu furculita in mana stanga (fara sa fiu stangace sau fara sa-mi impuna cineva. Cred ca o imitam pe mama). Lia-S
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[quote]Originally posted by Catrinel_17
Si io, si io!!! Ce pot sa spun e ca ma plictisesc extrem de repede, urasc rutina, nu-mi place sa fiu scoasa din treburile mele, imi place sa am multi prieteni, sa citesc, sa desenez, sa dansez, sa scriu. Nici eu nu cred ca am doua personalitati! Sunt generoasa sunt o prietena buna… zic io…. Daca am antipatii, ele sunt puternice. Si eu iau decizii pripite, actionez spontan – ma ia si gura pe dinainte -> lipsa de diplomatie; dat cu bita in balta; etc: mamaaaa; ce rau imi pare dup-aia!!!!!! Ma inteleg excelent cu gemenele, cu gemenii mai putin. 03.06.1976 deci si eu gemeni si m-am regasit foarte bine in descrierea lui Catrinel. As mai adauga ca incep o gramada de lucruri cu mult entuziasm dar ma cam pierd pe drum daca nu se tine cineva de capul meu. Maria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Prezent! Geamana(10 iunie 1974)maritata cu un geaman(5 iunie 1974). Gemenii sunt persoane inteligente,rad mult(si bine fac!),incep mai multe lucruri deodata si,plictisindu-se repede,putine le mai duc la bun sfarsit.Din dorinta de a avea mereu ceva nou in preajma,m-am obisnuit sa schimb mobilele prin casa.Marele meu defect este acela ca vad intai jumatatea goala a paharului.Pana nu ma intreb eu "dar daca?"...(unde "daca"asta ascunde ceva mai putin bun),nu se poate.Stiti povestea "Prostia omeneasca",de Ion Creanga?E,eu sunt ala cu drobul de sare.Atentie:titlul povestirii nu are nimic de-a face cu nici un geaman si cu atat mai putin cu mine!!![cheers]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hop si eu la apel..19 iunie 79 Dintre caracteristicile zodiei cred ca cel mai mult ma caracterizeaza curiozitatea! Sunt extrem de curioasa si mor daca nu aflu ceea ce ma intereseaza. Pot fii o prietena de nadejde dar si o "fiara" cu cei care ma tradeaza. A! Si mai e ceva: ma plictisesc repede! - bine spus suntem surori nu am ce sa va mai spun nou ca le stiti deja[alcool][alcool] sunt in schimb gurmanda si-mi place la nebunie sa gatesc, tot timpul caut feluri noi de papa. Pupicei Corina si Stephanie- 18.04.04 Insetare, maini incatusate Si dureri fara sfarsit Deznadejde, visuri spulberate Lumea doar atat ne-a oferit
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hop si eu, tot Gemeni, bineinteles! 25 mai 1976 roxanak Parca vb despre mine: eu gemeni, sotul taur (cu coarnele slefuite) iar fii-mea balantza (tot aeriana) asa ca ... papadie Mama imi zicea ca eram cel mai curios copil. Tot timpul eram cu "De ce...?" pe buze, fapt care a dus la poreclirea mea ca "dece". Mama imi spunea "Mai deceule..." In rest, gurmanzi ca aveam niste falci si niste caltabosi la picioare...Dar nu-ti face probleme ca se fac frumoase pe parcurs. Eu am 1,70 m si 50 Kg asa ca... Pupici Catrinei, gemanutza mica ce este ea! Subscriu la TOT ce s-a zis despre caracteristicile Gemenilor doar ca: - nu imi place sa gatesc; - sunt prima la usa daca este vb. de plecat undeva, chiar si pana la piatza; ma sufoc sa nu ies o zi din casa! - imi place sa cheltui pe toate prostioarele (parca niciodata nu am suficient); - vorbesc muuuuuult; (zic eu ca nu fara rost...) - nu suport sa-mi critice cineva familia; - nu stiu sa refuz daca mi se cere ajutorul chiar daca sunt si eu la "stramtoare"; - nu prea stiu sa tin un secret...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Treceti-ma si pe mine pe lista (1 iunie 76) Voi mai semanati a gemeni, fetelor. Eu cred c-oi avea vre-un alt ascendent mai puternic, ca nu prea am nimic de-a face cu gemenii. De curiozitate n-am murit deloc, nu-mi place sa barfesc, vorbesc putin, despic firul in 15, sunt ingrozitor de pragmatica si rece, ma exteriorizez greu, nu ma targuiesc, vorbesc verde-n fata, sunt punctuala. Totusi eram grasa cand eram mica, imi plac petrecerile (dar nu.mi place sa le organizez pt ca nu.mi place sa fac curat a doua zi), imi place sa gatesc si gatesc bine, daca e vorba de plecat in concediu in 15 min am facut bagajele (intotdeauna imi uit pieptanul) Astrid si micul Harald
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Papadie, si eu cand eram mica eram "dracusor impielitzat" asa imi spuneau ai mei (era un alint bineinteles)...deci iti poti imagina ce cuminte eram!!! Faceam tot ce imi trecea prin cap, si cum se stie ca gemenii au o imaginatie bogaaaaataaa, nu era zi in care sa nu le dau bataie de cap parintilor!!! Eu sunt o geamana foarte curioasa, imprasitata in idei, mereu in cautare de nou...dar cel mai mare defect este ca ma apuc de multe deodata si putine le duc la bun sfarsit. Imi place sa fac de toate, si nu sunt foarte buna la nimic, dar pot sa fac din orice cate putin...ma adaptez foarte usor si imi plac oamenii si animalele. Cred ca si o alta caracteristica a zodiei este optimismul...nu am intalnit geaman pesimist...sper sa fiti de acord cu mine... Si un mare alt defect, care cred ca este intalnit la multi gemeni: repezeala si superficialitate... Sinzi si David
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...