Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

numai balante (dez)echilibrate!


Recommended Posts

quote:
Originally posted by mimsi
Cred ca mai degraba subiectul ar fi trebuit sa fie "balantzele shi mamele lor" sau "mama lor de balantze". mama - balanta de 24 septembrie.
mimsi-i sor-mea, bre![il] si cat mi-am dorit o sora si nu stiam ca o aveam...[dual] io, ioachim (dpn 29 nov 04) & ileana (4 iulie 02) http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/a_lustanciu/album?.dir=/7ffc&.src=ph
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 154
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Pentru mine sunt suficiente si 4 ore de somn pe noapte. Renunt foarte repede la somn daca am de facut treaba,imi amintesc ca in liceu mi-am tricotat un pulover in 2 zile si ca sa-l termin repede(caci plecam la munte)nu am dormit deloc,dar in tren a fost timp de somn,dar iar n-am dormit caci distractia era pe primul loc. Acum pe primul loc e familia,apoi cariera,iar in timpul liber design-ul care ma fascineaza.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Se spune ca meseria in care balantele reusesc cel mai bine este casatoria. Poate ca asa e (eu cel putin asa simt) si nu e vorba de acea relatie moarta si monotona de familie, in care fiecare merge pe drumul lui si raspunde monosilabic celuilalt. Familia eu o vad ca pe o relatie vie, sincera, in care ambii parteneri fac cariera dar care isi fac timp cat de putin si pentru ceilalti. Prioritatile mele in acest moment (in ordinea rezervarii timpului): mai intai serviciul si apoi familia. Se vor inversa cand va aparea un bebe - sper ca in curand.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Grea ii bre batranetea aiasta! Ca muuult mi-a luat pan' sa va gasesc! Da' cum locul meu e liber in banca nr 8 (oct), raspund prezent la chemarea voastra si va intreb: unde ne fixam locul de intalnire? Adica clubul asta n-ar trebui sa aiba si-un locsor al lui pe lumea asta? Ceva propuneri? Da, stiu ca va hotarati greu, ca se ia sotu' de cap cand mergem la cumparaturi si pun rosiile in punga [:D]. Cred ca o sa printez caracterizarile voastre si de cate ori se ia de mine [box], ii pun lista in fata. Sa am si eu o scuza pt. defecte, si sa-mi mai scot la vedere calitatile, desi nu cred sa aiba vreun efect... Apropo de vorbirea directa, pe care am practicat-o si eu mult intr-o vreme, iar acu numai cu cei foarte apropiati: o colega de fac., tare draguta si cocheta, mi-a cerut odata parerea despre o rochie noua. Eu, [neand], am zis clar ce-am gandit in clipa aia, ca nu-mi place! Si s-a suparat fata, si mi-a explicat ca puteam si eu sa fiu mai diplomata si s-o "cotesc". Am invatat asta intre timp, dar pentru ca nu stiu si nu pot sa mint, nu sunt convingatoare intotdeauna. Ia ghiciti de cate ori am "revazut" textul asta?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

25 septembrie - Saso (Sofi) 26 septembrie - Delia21 26 septembrie - DD (Dana) 27 septembrie - Tango (Victoria) 27 septembrie - monicar (Monica) 28 septembrie - Carina (Anda) 28 septembrie - dana_ene (Daniela) 28 septembrie - MihaelaR 28 septembrie - Ionicutza (Ioana) 28 septembrie - danacaltan 29 septembrie - gandacelu 1 octombrie - Silvana75 (Silvana) 2 octombrie - michiyan 3 octombrie - Alina 3 octombrie - Riara 5 octombrie - Mihai (bb monicar) 6 octombrie - Sense 7 octombrie - Amai 7 octombrie - Mimsi 8 octombrie - Ina Stan 11 octombrie - peca 13 octombrie - Cici 13 octombrie - Mihaita (bb mmi) 13 octombrie - Ben (Mihaela) 18 octombrie - Adria (Adriana) 18 octombrie - mmi (Mihaela) 19 octombrie - Cary 20 octombrie - Sperantza nu moare 21 octombrie - Geliza (Eliza) 21 octombrie - Salmida 22 octombrie - Carina (bb Carina) + qsar bogdan65 ----------------------------------------------------------- Diplomatie ? Nici eu nu prea ma pricep ![bang] Tot asa patesc si eu. De multe ori biata mama imi spunea "Fii, mama, si tu mai diplomata !". Nu reusesc ! Spun ce simt sau, cel mult incerc macar sa tac, dar pe figura mea se citesc tot ce nu spun din gura. Nu pot deloc sa ma prefac. Nu-mi iese. Asta e ! Cine nu-mi place, nu-mi place si basta ! Se citeste pe fatza mea. Si in general daca cineva "m-a calcat pe coada", nu se va mai putea vreodata apropia de sufletul meu. Din cauza asta multa lume mi-a spus ca sunt ingamfata. Dar si atunci cand imi place cineva, sunt foarte devotata relatiei. Daniela si puiul Oana Maria (nascuta pe 2 septembrie 2003) http://community.webshots.com/user/oana_maria100 http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am o prietena care intr-o mi-a spus ca noi ne intelegem pentru ca sunt directa si tot timpul ii spun in fata ce am de spus. Si chiar daca nu vreau sa spun ceva prea direct si incerc s-o dau pe ocolite, ma tradeaza mimica. Sotul meu imi spune ca imi pun faþa de garã. Dar nu pot altfel, daca nu-mi place sau nu-mi convine ceva scot fata de gara si gata!!!! Imi place sa fiu punctuala, nu-mi place sa fiu asteptata si urasc din tot sufletul sa astept! Silvana si Paul (mama mea e capricorn[:D])
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa pun si eu o intrebare ca pe mine ma framanata rau,daca e boala feminisa sau boala a balantelor???? Eu cand fac curatenia de Paste si Craciun imi place sa fac schimbari radicale atat la persoana mea(tuns si haine)cat si prin casa,deci ma apuc sa mut mobila,schimb si pun alte perdele,covoare si sa aranjez altfel,asta imi da o buna dispozitie si sunt foarte multumita cand reusesc singura fara ajutorul sotului,am o satisfactie nebuna. Apoi saracul de el cand incepe sa caute ceva prin casa(cum ar fi acte) mereu il critic ca nu gaseste si pun placa:Parca ai fi musafir la noi acasa!!!!,cand de fapt poate eu sunt de vina cu atatea mutari. Va apuca si pe voi astfel de activitati?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cary, m-am spart de ras: si eu sunt la fel: ma enerveaza consotu ca nimic nu stie pe unde le pune, io stiu fiecare firicel ce si unde misca (asta daca nu le-a mutat el cumva!!!;)) cat despre aranjamente in camera, eu credeam ca e o boala… proprie!;)) cat despre pasiunile de « designarite », ne gasesti pe toate pe zona artelor, pe un topic tematic… chiar asa, tu pe unde umbli de nu esti acolo, hmmm? btw, salut inuto, aci-mi erai?!;))))))))))))))))))) vreau sa adaug la caracterizarea lui cary faptul ca suntem muncitoare infocate NUMAI DACA SUNTEM BINE DE TOT MOTIVATE (cel putin eu;) – altfel… ;)) – vedeti ce directa sunt?! sa nu va suparati ca… ma supar!;))) mimsi : meseria si casatoria : eu as ramane casnica pe viata, sa tot stau acasa sa fac copii si ciorbe… ca acu 100 de ani! dar nu stiam ca li se mai intampla si altora;)) ina - cu sotu la cumparaturi : domne, barbatii astia n-au NICI UN PIC de rabdare! cum sa-i educam, ca asa nu mai merge!;)))))))))))) silvana : si eu sunt punctuala… ceas! iar daca am pe cineva de asteptat si intarzie chiar si numai 3 minute, incep sa cred ca l-a calcat vreo masina, altfel… cum si-ar permite sa nu fie la timp?!!;)) cam atat despre mine, gata, stiti tot acuma!;))))))))))))))))) [alcool] io, ioachim (dpn 29 nov 04) & ileana (4 iulie 02) http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/a_lustanciu/album?.dir=/7ffc&.src=ph
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot am inceput sa vedem ce mai avem in comun, hai sa va mai intreb si io ceva: si voi vorbiti mult? Sau doar eu?[:D] Ah, si inca una, prietena mea cea mai buna imi spune ca as face orice sa fiu in centrul atentiei, chiar daca de multe ori nu imi dau seama. Si voi sau e doar boala proprie si personala? Acu' va intreb ca sunt caracteristici observate si la fiica-mea: are spectacolul in sange si vorbeste intr-una chiar si in somn. Mai rau e ca acum imi dau seama cat ii stresez eu pe ceilalti ca vorbesc atata.[bang] Anda si printesuca Carina (1 an si 8 luni) http://community.webshots.com/user/andamihai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La treaba cu obsesia dreptatii, si cu spusul drept in fata, ati pus punctul pe "i". Eu, din pacate, am avut de pierdut din aceasta cauza...In prezent, de exemplu, ma abtin cu greu, caci as avea citeva sa le spun in fata socrilor mei ... asa, cu naduf, da stiu ca nu rezolv nimic si ca are de suferit sotul meu, si de aceea imi musc limba. Ce-i drept, si eu sint considerata uneori o persoana rece si ingimfata, dar asta pentru ca unii oamenii nu stiu sa se poarte, si eu nu-mi bat capul, unde nu e cazul. Si eu vorbesc mult, dar doar cu cei apropiati. Si, asa cum spunea Gandacelu, muncim pe brinci NUMAI daca sintem bine motivate. Carina, nu stiu daca imi place sa fiu in centrul atentiei, dar imi cam place sa mi se faca pe plac[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...