Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

numai balante (dez)echilibrate!


Recommended Posts

si eu imi sustin punctul de vedere pana in panzele albe, dar stiu sa fiu si diplomata. prietenilor le spun clar in fata ce gandesc, dar nu le dau nici cu leuca in cap. cu ceilalti nu are rost sa creez diferende si prefer sa inghit si sa tac. si minciuna este folositoare, dar prefer sa n-o fac decat in cazuri de extrema urgenta, si si-atunci ca sa apar pielea altora de cele mai multe ori, si ma lupt pentru altii din orice motiv. iar daca doi se cearta eu sunt arbitrul nici eu nu stiu spune NU si de cele mai multe ori ma aleg cu sarcini foarte plicticoase cand mi se pune pata trebuie sa aplic ideea ca altfel parca ma arde la stomac: si cu tunsul, dar mai ales cu plecatul in vizite, evident si eu de cele mai multe ori fara sa dau telefon, sau dau cand ajung la parterul blocului somnul pentru mine e sfant, mai bun decat o friptura. se pare ca e din nascare, bebelus fiind unde ma puneau acolo dormeam, si acum la fel, pe la 10 seara cand mi se face somn sunt in stare sa adorm si in picioare. dimineata insa ma trezesc inaintea ceasului. oricum energia mea e relativa, obosesc repede si ma mai si plictisesc repede, asa ca ma apuc de ceva, dar mai las si pentru maine ceva de facut cu mobilele nu ma lupt desi poate ca uneori imi vine, dar sunt prea mari si spatiul mic incat nu am unde sa le intorc ca nu se potrivesc pe alti pereti, dar cand am chef de schimbarea peisajului plec la iarba verde, sau in vizite. pentru statistici: mie imi place sa cant Sperantza nu moare
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 154
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by sperantza nu moare pentru statistici: mie imi place sa cant
… si mie… la tobe!!! hihihi dana_ene: uite cum e la mine cu « diplomatia » si cu « directele » de dreapta;) intai fac boacana, si spoi sunt cea mai diplomata hihihi in rest… nici un comentariu! bravo![bis] io, ioachim (dpn 29 nov 04) & ileana (4 iulie 02) http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/a_lustanciu/album?.dir=/7ffc&.src=ph
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa va mai completez tabloul: intru repede in panica cind cineva intirzie si-mi trec prin cap tot felul de scenarii care mai de care mai grozave, visez mult si ajung sa cred ca e obligatoriu sa se indeplineasca, practic imi fac teluri din visurile mele, familia este cea mai importanta si mor de git cu oricine incearca sa faca rau familiei mele, de cind ma stiu mi-au placut copii si ei ma plac pe mine, parca as avea lipici la ei. Ei ce ziceti, va regasiti pe aici, nu-i asa? Adivio&Ioana-nazdravana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa va mai completez tabloul: intru repede in panica cind cineva intirzie si-mi trec prin cap tot felul de scenarii care mai de care mai grozave, visez mult si ajung sa cred ca e obligatoriu sa se indeplineasca, practic imi fac teluri din visurile mele, familia este cea mai importanta si mor de git cu oricine incearca sa faca rau familiei mele, de cind ma stiu mi-au placut copii si ei ma plac pe mine, parca as avea lipici la ei. Ei ce ziceti, va regasiti pe aici, nu-i asa? Adivio&Ioana-nazdravana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by adivio
Hai sa va mai completez tabloul: intru repede in panica cind cineva intirzie si-mi trec prin cap tot felul de scenarii care mai de care mai grozave, visez mult si ajung sa cred ca e obligatoriu sa se indeplineasca, practic imi fac teluri din visurile mele, familia este cea mai importanta si mor de git cu oricine incearca sa faca rau familiei mele, de cind ma stiu mi-au placut copii si ei ma plac pe mine, parca as avea lipici la ei. Ei ce ziceti, va regasiti pe aici, nu-i asa? Adivio&Ioana-nazdravana
eu ma recunosc TOTAL! si la aia cu intarziatul cu scenarii (ca a avut un accident, dar asa, un film intreg, nu doar un gand[:D]) cu visatul si cu ochii deschisi si inchisi[:D], si cu familia, si cu copiii... ehhhhhhhhhhh ma bagati la idee, fetelor![hot] (la tobe nu bat cu bete, ci cu palmele, ca-s d-alea africane![8D]) io, ioachim (dpn 29 nov 04) & ileana (4 iulie 02) http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/a_lustanciu/album?.dir=/7ffc&.src=ph
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

daca m-am schizofrenizat si voi sunteti personalitatile mele multiple????????????????? [cusca] daca aratam si fizic la fel?[cusca] fetelor, vedeti ce-nseamna "scenarii"?!![:D] v-am zis io ca nu-i de gluma[:D][:D][:D] io, ioachim (dpn 29 nov 04) & ileana (4 iulie 02) http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/a_lustanciu/album?.dir=/7ffc&.src=ph
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"(sotul meu mereu spune ca noi balantele suntem o zodie aparte, cu capul in nori dar si cu picioarele pe pamint in acelasi timp.)" Adivio, cam asa simt si eu, dar uneori cred ca sunt exasperanta, cazand cand intr-o extrema, cand in alta. Dar eu mai am o problema de ceva timp! Bunatatea, generozitatea, cum le manifestati? In mine parca sunt mereu doua fiinte: una buna care vrea sa ajute, si alta mereu precauta (sau doar rea?) care rece, analizeaza si ii da peste mana celei dintai. Oare teama de viitor, de surprize neplacute, dezamagirile, sa fie cauza? Nu-mi place sa mi se ceara, prefer sa fac eu bucurii neasteptate, si nici nu prea stiu sa primesc daruri si sa ma bucur de ele. Cel mai mult ma bucur de ceea ce realizez/cumpar eu singura. Hei, unde e psihanalistul sa-mi puna diagnosticul [:D] ?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aoleuuuuuuuuuuu [wow]parca suntem clonate nu alta[alcool] !!!! Si eu visez cu ochii deschisi, imi plac copii, as vrea sa pot sa-mi vad si visul cu ochii , adica sa ma un [copil] si cred ca ma regasesc aproape in tot ce a scris dana ene[cool] Dana [flo][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...