Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Drumul e in fata, dragii mei RACI!!!!


Recommended Posts

Ei vad ca aproape toate zodiile si-au dat intalnire...noi de ce nu? Lista noastra[grup]...... Gabrielat - 24.06 Samy - 28.06 Preda Vicky - 29.06 Minimona - 29.06 Anculina - 30.06 Ralucule - 01.07 Clau07 - 02.07 Simona73 - 03.07 Nora - 04.07 Casandra - 04.07 Bub - 04.07 Sora2001 - 04.07 Mirela68 - 06.07 Adrianafedorca - 08.07 Karmacoma - 10.07 Yllen - 11.07 Angi Gemeni - 12.07 Adina Iulia - 13.07 Roller025 - 14.07 Crixia - 14.07 Dana - 15.07 Claudelu - 16.07 Adrian - 18.07 Ninocikap - 19.07 Ingerasu - 20.07 Anna Maria - 21.07 Tiara - 22.07 Deocamdata atat, sper ca nu am uitat pe nimeni[bang][bang][bang]...daca doriti trecem si data de nastere a copilasilor si sotilor nascuti in zodia RAC!!!! Claudia[mamica] si Raul(01.04.2004) [copil] [url="http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos"]Poze familie[/url] [url="http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu"]Pagina personala[/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=5929&cid=2615"]Album personal[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 79
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna fetelor. Cred ca topicul asta ar trebui sa fie la "prieteni dintotdeauna". Si eu sunt rac 22 iulie. Yllen ,sper sa fie o combinatie asa cum iti doresti tu. Cum de v-ati "regasit"?Dupa atita timp. Am tras cu un ochi la zodia gemeni.Ele spun ca sunt frumoase, noi cum suntem?Sensibiloase?[:D] Lidia ,Tiara si David D.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Racusoarelor, ma scuzati ca ma bag si eu[8)], dar am prietene raci si sint tare dragute. Eu am invatat multe de la ele. Uite ce am gasit: "Zodie feminina de apa, predominant emotionala, psihica, guvernata de planeta Luna, planeta care sporeste romantismul, diplomatia, puterea de adaptare, sensibilitatea, memoria, imaginatia, aptitudinile artistice, precum si instabilitatea, oscilatia, inconstanta, capriciile, tendinta spre lene. Nativul din Rac este foarte legat de familie, probabil are si un mare atasament fata de parinti, mai ales fata de tata. Atmosfera familiala in general este foarte puternic influentata de prezenta tatalui, probabil prin autoritatea de netagaduit a acestuia. Subiectul isi doreste sa se aplece cu multa atentie si asupra propriului camin, atmosfera din casa fiind foarte importanta pentru echilibrul sau psihic. Tine la familie, la traditiile mostenite, la rudele sale, respecta arborele genealogic al familiei. Radacinile si trecutul sau sint foarte importante, la fel ca locurile natale, localitatea sau tara de bastina fiind mereu un loc sfant pentru el, fiindu-i foarte greu sa se desparta de ele. Ii place o casa in care sa aiba tot ce isi doreste, in care sa nu-i lipseasca nimic, dar are si o oarecare tendinta spre lux. Proprietatile de orice fel-dar mai ales cele imobiliare-sint de maxima importanta pentru el. Are mare nevoie de securitate in mediul sau familial. Posibil ca prima parte a vietii, tineretea, sa fi fost mai dificila pentru el, fiind o lupta continua pentru supravietuire, dar poate avea parte de prosperitate in a doua parte a vietii. Caracteristici de baza: sensibilitate, copilarie, fecunditate, sentiment, atasament, camin, ereditate, familie, radacini, trecut, romantism, alimentatie, capriciu, intuitie, imaginatie. Verbul caracteristic: a simti Metalul caracteristic: argintul. De aceea ar fi recomandabil sa detina in preajma sa o cantitate cat de mica din acest metal. Culorile energizante: verde, argintiu, alb, galben, orange, indigo, nuantele apei. Simtul cel mai dezvoltat: gustul." Sanatate si numai bine[pup], Irimell
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu] tot racusor-dracusor pe 29 iunie. Si eu ma regasesc in mesajul postat de Irimell, si eu cu aceleasi defecte si calitati ca si voi. Si cand ma apuca lenea, [berica] si astept sa treaca! [cheers][pup][bis] la toti racusorii de pe DC! Si la celelalte zodii, sa nu se supere! Vicky
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu tot rac - 24 iunie. Sunt extraordinar de incapatanata, ambitioasa, vesela, iute cum spun colegii mei, nu sunt prea vorbareata (asta era o calitate la inceput cand l-am cunoscut pe sotul meu, ca acum dau din gura de nu mai pot). A si de o buna bucata de vreme nu mai dau inapoi! Si baietelul meu este tot rac - 18 iulie! gabi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi in familie, 50% suntem raci[:D]! Adica eu, pe 4 iulie si don'sorul Victor pe 12 iulie! Pana acum, nu-mi dau seama de prea multe la el, da' de mine pot sa zic ca sunt un rac vertabil. Familista, ceva probleme cu increderea de sine[bang], sensibila dar luptatoare, vorbareeeeeeeeeeata, foarte prietenoasa, etc...Si mai stiu sa iubesc, si pe barbatul din dotare[pathot] si pe toti ai mei! De altfel, toti oamenii mi-s dragi[flo]! Cat despre relatia rac-rac, Yllen, am avut o relatie fieeeeeeeeeerbinte si pasionala cu un rac, a durat doua luni[bang] si am suferit amandoi un an dupa aceea. Ne-am reintalnit dupa un an la o petrecere si ne-a fost asa greu sa ne uitam unul la altul... Nora, mamica lui Andrei-Mihai(20aprilie 1999) si a lui Victor-Alexandru(12 iulie 2001) http://community.webshots.com/user/NoraCosmin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...