Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Da' LEOAICELE unde sunt??


Recommended Posts

  • Răspunsuri 54
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Si eu sunt o leoaica - 11 august 1967 - iar baietelul meu Victor, leu si el - 17 august 2000. Cred ca cei din zodia asta suntem un pic prea patimasi si adesea o luam in freza din cauza asta. Eu incerc sa-mi autocenzurez aroganta, vanitatea, patimile. Azi nu cred ca reusesc, dar maine incerc iarasi...[:D] Cu drag, Violeta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt Leoaica (tot 3 august), si cu asendent tot in Leu. Nici eu nu ma consider aroganta sau infumurata. Piticelul meu e tot leut (27 iulie). Super!! Nu prea sunt feroce, dar scot un pic gherutele in dispute, deoarece imi apar principiile, sunt idealista si perfectionista. Cam atat!! Catalina+Andrei(~ 2 ani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by delilu
Si eu sunt leoaica. 20 August!! Eu cred ca orgoliul e cel mai mare defect al leilor. Despre calitati...sunt prea multe ...ca sa le enumar:))) La multi ani tuturor leoaicelor si leilor!!
Hey delilu si eu tot 20 august! In plus eu am si eu leutz mic, pe 30 iulie (adeca azi face 3 anisori)! Mama ce-mi place sa citesc caracterizarile astea..ce bine ma simt[:D] Ma altaur si eu la bericica din Bucuresti! Doar tre sa bem ceva in cinstea noastra[cheers]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tot in zodia Leului ma consider si eu. Este de fapt ultima zi a zodiei (dupa unii) daca nu, prima zi a zodiei Fecioarei. 22 august '78! Ma consider Leoaica 100%, fara nici un pic de modestie [:D] Aveti dreptate fetelor... asa suntem. Mai adaug si eu: ne place sa fim iubite, respectate; ne place sinceritatea si credem in noi pe toata linia [;)] La multi ani celor care si-au sarbatorit ziua pana acum. [pup] Pe curand. [gravi] si bb Radu (DPN 20 oct.) - Centre Hospitalier de Saint-Cloud
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ooopsss, pe ici-colo ma recunosc, ca tot leoaica sunt si io!!
quote:
Originally posted by ana-oana
leii sunt oameni FRUMOSI, buni la suflet, generosi, maiestuosi, stralucitori, inteligenti, LIDERI, princiari, curajosi, onesti, drepti, norocosi, fantastici, altruisti, impunatori, sunt THE BEST IN TOWN !!! Va recunoasteti???
Carmen[gravi], Ionut[copil] si Pasarica din burtica [;)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uite ca am gasit si eu subiectul cu leii. Sa ma scriu si eu pe lista- 6 AUGUST!! Uitati aici leu de leu[:D] Citeam intr-o revista un articol despre lei si mi-a placut tare. Spunea ca leii au o stralucire aparte, mai ales cand evolueaza in societate.Nu au nimic meschin,nici macar momentele cand sunt egoisti. Au o anumita grandoare, atat din pdv fizic cat si moral, o mandrie fireasca -care are sensul total diferit de infumurare.
Si inca o chestie faina la lei: modul lor de a iubi: cu patima, cu abandon, CU TOTUL. De fapt cam in tot ce fac se implica cu totul.
Sa traim ani multi si fericiti leoaicelor![bis] Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...