Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Porumbul fiert ingrasa?


Recommended Posts

Fetelor, ajutatima va rog, a aparut proumbul si mie imi place fiert la nebunie, cred ca as fi in stare sa mananc o saptamana numai porumb fiert. Acum am o intrebare: Eu sunt la cura de slabire, mai am de dat jos macar vreo 5 kg si nu stiu daca prumblu fiert ingrasa ? Va pup si va multumesc mult lore
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 29
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mai eu una nu cred ca ingrasa, oricum nu mai mult ca alte alimente din cura de slabire, insa sa fie cu cat mai putina sare sau chiar deloc!!! Ce ar putea contine ca sa ingrase? Chiar is curioasa daca stie cineva mai bine, sa ne spuna si noua. Eu nu is la cura, insa ma intereseaza!!! GabrielaHope "Cel mai mare pacat este acela de a nu zambi, macar odata, in fiecare zi de viata!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ingrasa!!! Nu stiu sa dau explicatii autorizate, dar cert este ca are indice glicemic mare. Idem pentru mamaliga (tot un drac). Citeam undeva ca ingrasa mai abitir decat painea. Pentru cura de slabire... [grasa],dar sa stiti ca l-am gasit foarte bun in regimurile de dezintoxicare. Nu-s la cura de slabire ca sa dau sfaturi valabile, desi ma orientez si eu dupa montignac. Mananca-l si tu necombinat cu nimic altceva la o masa ca n-o fi foc. Elena, mami de Oana si Mihai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DA, ingrasa. Si Montignac in cartea lui printre alimentele interzise (cartofi, orez alb, faina alba, zahar, etc.) enumera si porumbul. Si eu sint mare amatoare de porumb fiert si desi tin regimul lui Monti, tot o sa pap porumb fiert cit o sa fiu la mare. [pup] Karina+ [copil] Bogdanel
Nu traim ca sa mincam, ci mincam ca sa traim
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...