Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PESTOAICELE sunt pe aici?


Recommended Posts

quote:
Originally posted by Emilly Flulguletz ma bucur sa avem vesti despre tine, ce face bb, da din picioruse?[pup]
pai am fost si noi in concediu...ultimul concediu in doi (ma rog, al treilea inca in burtica)...Am colindat prin zona Tirol, prin Alpi ...am poze noi , daca vreti sa le vedeti ... Bebelinu David, viitor oracaila da din picioruse , manute, etc si e de pe acum o rasfatatura ... vad ca voi toate sunteti in mare forma [hop]...va pup a! maruta! iti doresc din suflet sa iti dea si tie Domnu un [copil]! da chiar ma omori cu pastrama asta...[pofta] cu iarba verde si cu vin rosu (da sa fie cu alcohol ca altfel [xx(]...) [alcool][alcool] [gravi] cu [copil] David, 26 sapt., DPN 7 dec. http://f2.pg.photos.yahoo.com/zumperiox
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 173
  • Creat
  • Ultimul răspuns
fulguletz superbe poze!si eu vreau... cum ati ajuns atat de sus, banui ca nu cu piciorul ca facea David scandal.Apa nu era rece?ca te-am vazut cu picioarele prin apa.Super trebuie sa fi fost.Si eu vreau..... maruta Ilinca face bine, multumesc de intrebare.Se agata de tot ce se poate ca sa se ridice in picioruse si parlamentam de zor cu da-da si la-la si ia-ia.E o mare dulceata, o sa vezi si tu... Emilly & Ilinca (26 ian.2004)[flo] http://img.photobucket.com/albums/v97/Lepricon/Emilly/InMerrionPark.jpg http://img.photobucket.com/albums/v97/Lepricon/Emilly/Rosmere6net.jpg
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,pestisorilor! MARUTA,sa-ti dea si tie Dumzeu un bebe cat mai repede![pup] FULGULETZ,super poze,ce mult mi-au placut!...eu vad aici numai palmieri de 3 ani,si mie un dor de munte[q](eu sunt din Brasov)...si nici nu avem timp sa mergem aici la munte,iar in tara nu stim cand ajungem...cu alte cuvinte mi-au placut enorm de mult pozele tale,si ce burticuta ai,cred ca e mai mare ca a mea si tu ai mai putine saptamani!...hmm,dar eu cred ca am o obsesie cu burta [:D],adica cu marimea ei[:D]... Va pup pestisori si sa ne auzim cu bine maine! Ah,la mine bebele e pe vine[:D] si e primul(pt listuta). [pup] Mirela si bebele,32 sapt. http://community.webshots.com/user/crismir100 DPN 27 oct.-baietel-Robert Cristian
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai fetelor mi-au dat lacrimile cand am vazut-o pe Fulgulet gravida ... si eu as fi nascut in decembrie ... ce frumoasa esti Fulgulet ... chiar esti ca un fulgulet ... Crismir - din pacate nu pot sa vad pozele tale poate le pui in album pe DC ... cred ca si burticuta ta e frumoasa ... de fapt nu exista burticuta urata ... Rayela, Emily - multumesc din suflet cred ca atunci cand o sa devin mamica voi fi intr-adevar in al noualea cer ... Hai ca am atins un subiect delicat pentru mine, mai bine va laudati cu frumusetile voastre ... Aseara am fost mare gospodina am gatit chiftelute de vinete si le-am servit cu usturoi cu smantana si ardei capia copti ... o nebunie ... mai vroiam sa fac si niste cartofi dar eram obosita moarta, dar si asa a fost bun ... zilele astea voi incerca chiftelutele de varza ... sunt o nebunie! Voi ce mai faceti ? ce mai gatiti ? " Cind trupul iti patimeste alearga la doctor, iar cind sufletul iti patimeste cheama un prieten, caci dulcele glas al prietenii este cel mai bun leac al durerii." I. Golescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce spui tu Maruta, chiftele din vinete???cum sunt alea?si din varza??zau ca nu am auzit niciodata.... Eu am gatit o minunatie de cartofi nu stiu cum sa-i numesc cu carne de pui la cuptor, au iesit buni de buni.Acum am luat o reteta de ciocolata de casa de pe forum si acum am castronul in fata si o degust cica, cu lingura de lemn...presimt ca o sa pun ceva kg pe mine. Crismir si noi tot din Brasov si ca si voi ne e un dor nebun de casa si de cei dragi si de locurile de prin Brasov...ehei cine stie cind ajungem si noi pe acasa... Emilly & Ilinca (26 ian.2004)[flo] http://img.photobucket.com/albums/v97/Lepricon/Emilly/InMerrionPark.jpg http://img.photobucket.com/albums/v97/Lepricon/Emilly/Rosmere6net.jpg
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa nu fi omis pe nimeni. Sigrid26-26 februarie danyce-27 februarie-bb in burtica liris-27 februarie-aspiranta nu pentru mult timp! Rodica-28 februarie Clauditza-28 februarie Crismir-1 martie-DNP 27 oct.Robert-Cristian fulguletz-2 martie-DNP 7 dec.David Papadie-4 martie i_carmen-5 martie mirelam-8 martie -Andrei Rayuela-8 martie -Amelia Emilly-8 martie -Ilinca Alina-8 martie lilly-8 martie ange-10 martie- mamica de doua ori naomi ioana-10 martie -Naomi amik -10 martie -Alexandra Anca oltean-12 martie simi-14 martie Nally-16 martie -Sebastian Ioana Co-16 martie -Darius Denisam-17 martie Maruta-20 martie - aspiranta nu pentru mult timp!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna pestisorilor! MARUTA,chiar cum sunt chiftelute din vinete,nici eu nu am auzit niciodata,dar suna interesant! EMILLY,si tu esti din Brasov,offfff draga mea,inseamna ca ma intelegi[pup]....dar in Canada unde stai,nu sunt munti prin zona?...la noi e groaznic,mai rau ca la mare la noi in Romania, e tot timpul anului cald si umezeala,care ne omoara,si sunt numai palmieri(Miami)...e frumos sa vi in vacanta,o saptamana,doua,dar sa traiesti aici e jalnic,noua nu ne place,dar nu avem incotro,pt moment...[bang] Fetele,ca vorbiti de mancare,eu azi vreau sa fac cartofi frantuzesti cu snitzele de pui,si mai avem un picut de tiramisu,am luat reteta de pe forum,si mi-a iesit super buna,sa stiti ca e delicios,nici nu mai cumpar de acuma,am sa fac eu ca e usor si tare gustos[pofta].... Hai ca va pupices si ne auzim mai tarziu! Mirela si bebele,32 sapt. http://community.webshots.com/user/crismir100 DPN 27 oct.-baietel-Robert Cristian
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce de gospodine !!! Chiftelute de vinete: - se coc vinetele, se curata si se lasa sa se scurga bine; - se pune branza rasa, se pune usturoi pisat, 2 oua sau 3, verdeata multa (cate o legatura de marar si de patrunjel, sare, piper, vegeta, 2-3 linguri de faina, pesmet cat sa se inchege bine, ca sa poti face guguloaie (turtite) pe care le dati prin pesmet si le prajiti. Toate cantitatile le puneti si dupa gust ... guguloaiele pot fi destul de maricele pentru ca sunt foarte bune. Chiftelutele de varza: (mie imi plac mai mult astea si nici nu ia atata timp ca la cele de vinete - nu trebuie sa coci varza!) - se da varza prin razatoare, se freaca cu sare (aveti grija sa nu puneti prea multa sare), se lasa un pic ca sa-si lase apa si pe urma se storce bine; - se pune ou, sare, piper, usturoi, verdeata, faina, pesmet si cred ca nici acestea nu ar iesi rau daca punem si niste branza rasa. deci aceeasi compozitie ca la cele de vinete ... Eu v-am spus ca le-am servit cu usturoi cu smantana ... eu sunt inebunita dupa acest usturoi: - pisez usturoi (nu puneti foarte mult de la inceput, daca vreti mai usturoiat mai adaugati pe urma); - pun sare sau vegeta si fac un fel de maioneza din usturoi ... pun ulei si frec ca la maioneza; - cand am facut cat de cat ceva maioneza pun smantana, amestec bine si gata minunatie de usturoi!!! [pofta] Cum e reteta de tiramisu ??? Ca as vrea si eu sa fac ... eu fac o crema de zahar ars foarte buna ... Ce va mai fac boboceii ??? Cuminti nu-i asa ? Ce inseamna DNP ? [pup][pup][pup][pup][pup][pup] " Cind trupul iti patimeste alearga la doctor, iar cind sufletul iti patimeste cheama un prieten, caci dulcele glas al prietenii este cel mai bun leac al durerii." I. Golescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! MARUTA,multumim mult,am sa fac si eu zilele astea...sunt tare curioasa dar cred ca sunt bune,nu are ce sa fie rau. TIRAMISU 800-1 kg branza Mascarpone 8 oua 8 linguri de zahar+3 linguri piscoturi de sampanie(dar din acelea mai uscate,nu moi) cafea slaba+coniac . Albusurile se bat spuma cu cele 8 linguri de zahar.Galbenususrile se freaca si ele cu cele 3 linguri de zahar si cu branza.Apoi se pune incet compozitia de galbenusuri cu branza peste albusuri si se amesteca totul.(eu am facut cu mixarul,dar unele fete zic ca in Romania branza nu e ca aici si deci mai bine amesteci cu lingura...depinde de tine,si cel mai bine e sa incerci tu cum iti iese mai usor si mai buna). Piscoturile se tre(atentie ,doar se trec,nu se lasa)printr-un amestec de cafea slaba cu coniac. Intr-o tava mai inalta se pune un rand din piscoturi umede si un rand de crema si tot asa pana ti se termina piscoturile,ultimul strat fiind de crema.Pe deasupra se presara cacao.Unele persoane mai pun si frisca(mie nu imi place).Se da la rece,in frigider,cam 6-8 ore inainte de servire(cel mai bine ar fi sa o faci de seara si sa o servesti a doua zi). Eu am facut compozitia de crema la jumate si a fost suficienta,depinde cat de mult vrei sa faci. Sper sa-ti iasa,mie mi-a placut atre mult si sunt foarte incantata de ea. Pofta buna! Va pup pestisorilor,si ne auzim mai tarziu! Mirela si bebele,32 sapt. A,DPN,este data de nastere data de doctor. http://community.webshots.com/user/crismir100 DPN 27 oct.-baietel-Robert Cristian
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...