Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PESTOAICELE sunt pe aici?


Recommended Posts

Buna dimineata, fetelor, Am uitat sa va spun ca data mea de nastere e pe 27 februarie 1979. Si, sa mai completez cate ceva: si eu m-am lasat de fumat in momentul in care am stiut ca sunt insarcinata si sper sa ma tina asa si dupa nastere;eu sunt traducator si interpret de conferinte si sunt propriul meu sef, deoarece am propria firma "Dana Translations";imi place ceea ce fac nespus de mult, deoarece de mica m-au pasionat limbile straine; sunt si eu mai comoda acum, dar asta mi se trage de la burtica de aproape 31 de saptamani, in general fiind o fire energica, cu initiativa si spirit organizatoric. Nu stiu daca mi-ar fi placut chiar sa lucrez intr-un domeniu artistic, asa cum si-ar fi dorit Maruta, dar cert e ca ma preocupa tot ce tine de creativitate si m-am ocupat si inca ma ocup personal de decorarile interioare de la mine din casa (acum lucrez de zor la camera bebelusei), am cochetat mult timp cu scrisul (eseuri, articole de ziare, incercari de roman - dar acum nu prea mai am timp), pana si din gatit fac ceva creativ (am inventat foarte multe retete de prajituri).Va mai scriu cand mai am timp si va urez o zi placuta tuturor, Daniela Veuger si bebita mica din burtica Slingeland Ziekenhuis, Doetinchem
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 173
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Salut! Si eu tot economista sunt...De fapt as fi vrut sa fac psihologie dar mi-am dat seama ca m-as implica afectiv foarte mult in problemele celor pe care ar trebui sa-i ajut. Asa ca meseria pe care o am este un compromis dar cred ca mi-ar place sa lucrez intr-o fundatie sau societate caritabila.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu tot economist......cred ca din comoditate am ales meseria asta.............intodeauna e nevoie de ei prin jur fie ca merge fie ca nu merge treaba ..........ce mi-ar place?......hmmmmmmmmm....stiu eu poate actrita?.....pictorita?......nu ca am ceva in clin sau in maneca cu arta......dar cred ca mi-ar place.............sau in PR ceva de stat de vorba toata ziua fara prea multa munca cred ca iarasi ar fi ok................ Ioana & Co. Dariuselul mititelul http://community.webshots.com/user/yoannaco
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va [pup] fetelor, sunteti mortale, toate cu capul in nori... danyce cred ca avem multe in comun.Ferice de tine ca-ti faci munca cu placere, eu am lucrat in domeniul medical dar nu prea mi se potriveste, sunt ok vazuta de ceilalti, zimbesc si am mereu un cuvint de incurajare fiind si un bun ascultator, dar pentru mine, nu e deloc bine incarcindu-ma negativ in fiecare zi cu necazurile celorlalti. Habar nu am insa concret ce vreau sa fac.[pup] la toate Emilly & Ilinca (26 ian.2004)[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si mie, ca si Marutei tot in domeniul muzical mi-ar fi placut sa lucrez. M-a pasionat mereu muzica, cint foarte mult (acasa), retin foarte repede melodiile... Am si eu o intrebare. Si voua va este somn mai mereu? Sau sint eu bolnava cu somnul? :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, MA inscriu si eu ca o pestoaica 17.03.1976 si sunt tot economista-specialitatea marketing. Problea cu extremitatile , mai ales picioarele reci o am si eu, dar de incerc sa ma protejez.cat se poate. Daca as fi vrut sa fac alta meserie da, accea de psihiatru sau psiholog, dar cred ca m-as fi implicat prea mult personal si de aceca am aschimbat ( am vrut si medic dar singele a fost o problema, plus faptul sa operez si etc-prea sensibila). Dezodonata nu sunt, dar pun mulet la suflet simi s-a zis c aiau totulmult prea personal, anumite remarci de ex.Voi aveti aceste"defecte'? Sa auzim numai de bine! D.[canada]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by lilly Am si eu o intrebare. Si voua va este somn mai mereu? Sau sint eu bolnava cu somnul? :)
Inaine de a deveni mamica eram terminata daca nu dormeam cele 8 ore pe noapte si ma simteam ok daca reuseam sa dorm 12 ore. Acum daca bag 7 ore cu pauzele de supt ale gizei sunt multumita si odihnita...vorba vine caci am o oboseala cronica.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[biz]De foarte multe ori si eu m-am intrebat ce meserie mi s-ar fi potrivit.Dar chiar nu stiu sau poate e putin cam tarziu si poate cam multamizerie la noi pentru a mai tatona acum terenul. Am terminat in `93 TCM-ul.Nu am profesat niciodata. Cativa ani am fost prof.suplinitor de mate.Nu pot sa spun ca nu mi-a placut. Acum de cativa ani buni sunt operator PC - contabilitate primara.Cam monoton.Pacat. Ceva lagat de arte cu siguranta mi s-ar potrivi.Ceva ce sa fac cu drag si pasiune. Legat de picioare reci - circulatie periferica proasta - asta si din cauza fumatului de care offf[bang]nu pot sa ma las. Somnul l-as manca cu lingura.Sunt experta. La orice oraa din zi sau noapte. In plus sunt si meteodependenta.Ma pleostesc dinainte ca pe cer sa apara primul norisor si-mi trece cu primele picaturi de ploaie. in diminetile senine ma trezesc foarte bine si usor. Acum va rog pe voi cele energice dati-mi si mie un pont ca tare mi-as dori sa fiu si eu putin mai altfel, a se intelege mai energica. Pestoaicelor:cum sunteti voi ca mamici?Foarte tolerante?Si care a fost relatia voastra cu mamele voastre? M-am lungit cam mult. [flo][flo][flo] [pup] AncaO
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut hop si eu.. M-am nascut pe 5 martie si m-am maritat cu un scorpion nascut pe 5 nov... M-am maritat pe 15 mai si am nascut copilul pe 15 august... La noi tot ce e legat de 5 e cu "talc". Mama e tot peste, cu o saptamana inaintea mea si suntem firi diametral opuse: eu nu am stare si ma misc continuu, mama e calma si gaseste ceva bun in orice. Amandoua avem meserii in domeni abstracte si amandoua le-am profesat cu ardoare. Mama a facut fizica eu am facut calculatoare. Eu sunt o mama ingaduitoare in sensul ca incerc sa ii dau celui mic o sansa sa afle ce e in jurul lui, dar se pare ca tot eu sunt "al cu nu e voie" din casa. Daca eu ii spun copilului "nu e voie" vine la mine si imi da ce are in mana sau lasa jos ce facea, daca-i spune taica-sau sau mama se uita la ei zambind si isi continua activitatea. Mama a fost o mama excelenta - si mai este inca - si e si o bunica de nota 11. Sper sa fiu o mama buna. Da, ma dor picioarele... Da, as dormi daca as putea mai mult decat cele 6 ore regulamentare prin statutul de mama a unui baietel de 11 luni. Da, imi fac cu placere meseria, pun multa pasiune in ce fac si merge. Dar sunt propriul meu stapan, altfel nu as mai fi asa incantata. Nu, nu sunt un sef bun, in sensul ca sunt prea ingaduitoare si de multe ori fac eu singura ce ar trebui sa faca altii. Nu, nu fumez, dar beau prea multa cafea si muuulta apa - 2-3 l /zi... si sunt grasa, si nu fac gimnastica sa slabesc si nici nu tin vreo cura f stricta. Si desi nu imi mai place de mine imi gasesc mereu o scuza. Si ar fi bine sa ma mai gandesc la capitolul asta pt ca prin jurul sotului meu roiesc o gramada de silfide... insa am un copil grozav care e al meu si nu al silfidelor... deci scuze... mereu scuze. Gata, pa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Somnul - parca nu-i niciodata indeajuns. Dimineata imi e cel mai greu sa ma scol, seara as putea spune ca nu ma mai ia somnul, adica la mine stingerea e pe la ora 10 - 11 si nu pot adormi pentru nimic in lume daca merge televizorul iar dimineata injur de mama focului ca nu m-am culcat mai devreme - si de fiecare data fac asa. Sotul meu are o metoda aparte ca sa ma scoale, imi canta: " Scoala-te scoala-te puturosule / Nu ma scol, nu ma scol ca mi-e somn de mor" e un dragut ... daca vede ca nu ma scol imi spune " Ei bine sa stii ca am plecat si te duci pe jos la munca " si atunci sa vezi ce rapida sunt. Nu cred sa ma fi sculat vreodata in viata mea mai devreme ca sa ma fardez ... am o dexteritate in ce priveste fardatul in masina ... sa vedeti cum ma dau cu rimel in timp ce merge masina. Denisam - da si eu la fel ca tine iau totul mult prea personal, dar cu timpul m-am mai calmat. Anca - din pacate nu sunt mamica chiar daca am 29 ani, dar imi doresc foarte mult. Dar un lucru stiu sigur "Copilul meu nu o sa fie razgaiat, plangacios si neascultator - am alergie la copii cu care nu te poti intelege cu vorba buna, la copii care cand nu le dai ceva se apuca sa se smiorcaie .... Toleranta ??? s-ar putea, dar nu cu ce am mentionat mai sus, lucrul pe care mi-l doresc cel mai mult este "Sa fiu cel mai bun prieten al copilului meu" si eu cred ca o sa reusesc - dar am o problema mica ... imi trebuie un copil ... he he he Carmen - de fiecare data cand mai citesc cate ceva ... ma descopar printre randurile voastre, trebuie sa fie ceva cu zodiile astea, atat doar ca in nici o zodie nu am citit atatea adevaruri ca aici ... Haideti sa facem noi o descriere a zodiei ... cine se incumeta ???? [olala][pup][olala] Maruta " Cind trupul iti patimeste alearga la doctor, iar cind sufletul iti patimeste cheama un prieten, caci dulcele glas al prietenii este cel mai bun leac al durerii." I. Golescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...