Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PESTOAICELE sunt pe aici?


Recommended Posts

[biz] Dragele mele, Mie-mi place zodia noastra, o gasesc deosebita. Emilly Si eu sunt deseori nemultumita si am procese de constiinta ca nu stiu sa multumesc indeajuns pentru ceea ce am. Intradevar tu ai mare dreptate vis-a-vis de``incarcatura sufleteasca pozitiva``.Uneori reusesc si parca am aripi, dar alteori..... Meseria de educator e minunata si iti da satisfactii deosebite daca e facuta cu mult suflet si costiinciozitate.Iti urez succes.Eu cred ca e potrivita zodiei noastre. Carmen 2003 Si Maruta Cu cafeaua eu am reusit sa o reduc mult in ultimii cativa ani. Beau numai dimineata, cam o cana de ceai pe intervalul 8-12 si atat. Apa e ft.buna cat de multa. De aprox.doua luni am descoperit si chiar experimentez o cura cu apa recomandata de marele Valeriu Popa, amanunte pe www.vindecare.ro Se bea dimineata de cum te-ai trezit pe stomacul gol astfel: Saptamana I 0.5l apa plata Saptamana II 1l Saptamana III 1.5l Saptamana IV 2l Saptamana V 2.5l Saptamana VI 3l Saptamana VII 3.5l Saptamana VIII STABIL 3.5 La stabilizarea dozei minim 21 zile iar incheierea decurge in mod invers. Nu se mananca nimic timp de 3 ore. Eu sunt cam prin saptamana 7-8 dar nu reusesc sa trec de cei doi litri si nici sa ma abtin sa nu beau cafea cam la o jumatate de ora dupa ce am baut toata cantit. de apa. Am slabit in acest timp 3 kg ca sa nu zic chiar 4. Aceasta cura este recomandata pt.multe altele printre care si obezitate. La inceput e mai greu dar organismul incepe sa se adapteze. Nu se mananca seara dupa ora 19. Eu mai mananc dar fructe. Am acum 58-59kg si ma stradui in continuare. Datorita sarcinii ce am pierdut-o in luna mai luasem ceva proportii -mai ales dupa chiuretaj ma facusem ca un balon aveam 63-64kg si m-am ingrzit.Dar acum am inceput sa-mi revin.Bine nu mai sunt ca la 20-25 de ani dar ....... am 36 , 1.62m si 58kg. Ft.Cocheta nu sunt desi mi-ar place, prefer tinuta sport - e mult mai practic.Probabil tot comoditatea isi spune cuvantul. Acum va las ca m-am cam intins cu vorba. [flo][flo][flo] AncaO
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 173
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna ziua pestisori!vreti sa auziti de un exemplu clasic de umblat cy capul in nori?iaca eu,dupa ce am postat la subiectul inceput de Emily..am uitat complet de el![alcool][:D].Mi-am adus aminte dupa ceva vreme..cind ma uit..varsatoarele la apel,gemenele umplu pagini peste pagini..racusorii la fel..si ma gindesc..e clar,pestoaicele mele DOOOOOOOORM ca mine[:D] Foarte interesant tot ce ati scris,am citit pe nerasuflate,cind am gasit subiectul,dupa o mie de ani[bang] Intai sa raspund pentru emily:sint nascuta pe 8 martie 1675.Am vazut ca sint multe fete nascute de ziua femeii!! Apropos de vicii:eu sint fumatoare inraita,ba imi placea si cite un paharel,dar acum m-am lasat de spirtoasee din motive de bebe[:D] Sensibilitatea!!!Nu stiu daca o fi tipic pestilor,dar eu incep sa tremur numai deca se ridica tonul din voce..imi tremura mainile,incepe sa-mi bata inima tare tare,ca la un iepure..tare as vrea sa scap de pacostea asta,sa-mi educ cum ar veni sensibilitatea..dar nu pot!!! Mai intreba cineva de meserii:eu am lucrat mult cu copii si ma simt bine intre ei,pot sa cobor la mintea lor foarte usor![:D] Dar de ce sa mint,mi-ar placea sa fiu actrita la hollywood sau o scriitoare celebra[:D].Ma tenteaza tot ce are legatura cu arta,cu FRUMOSUL:decoratiuni interioare,moda,bibliotecile,.. Sint si o mare pasionata a calatoriilor..navighez mai tot timpul..dqar nu-mi plac naufragiile.. Mai revin,dupa ce va mai recitesc postarile..ca stiti cum fac pestoaicele..pe o ureche intra..pe alta asculta muzica dintr-o scoica[:D] Elena[hippi] si pisicutza Amelie[copil] http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/rayuela12000/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rayuela esti mortala [pup]Spune-mi ce nu-ti place la zodie, daca e ceva ce nu-ti convine despre tine. Cineva a zis sa incercam sa ne facem o caracteristica a zodiei si eu asa incepe cu ce nu-mi place despre mine; nu-mi place ca mereu mai vreau ceva, rar ma multumeste omul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Emily,pai daca incep cu ce nu-mi place,nu ma mai opresc!Iaca ceva bun la pesti:au simtul autocritic! Nu-mi place sensibilitatea excesiva de care vorbeam si mai devreme,nu-mi place ca sint cascata si nu vad uneori nici pe unde merg,nu-mi place naivitatea de care dau des dovada si de care oamenii bineintels ca profita. Ce-mi place:ca sintem suflete pline de bunatate si compasiune pentru cei slabi si neajutorati,ca sintem tolerante (parerea mea este ca toleranta este cheia pacii in lume),ca avem un spirit extraordinar de sacrificiu..si nu in ultimul rind,ca sintem frumoase de picam![vampa] Chiar,sa facem o lista cu personaje celebre pesti? iata care imi vin mie repede repede acum in cap:Elisabeth Taylor,Pablo Picasso,Sharon Stone,Drew Barrymore,Chopin..sint convinsa ca stiti si voi mai multi! Elena[hippi] si pisicutza Amelie[copil] http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/rayuela12000/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rayuela - ce faci pestisorule te-ai ratacit ? Bine ca ne-ai regasit ... ce ne-am fi facut fara tine ?!? Buna pestisorilor, Nu mai are nici un sens sa mai spun ca desigur toate completarile mi se potrivesc .... Ce nu-mi place deloc ??? ... 1. soacra-mea 2. musafirii nepoftiti 3. lingusitorii 4. prietenii aia din anturaj care vor sa faci cum zic ei, ei sa hotarasca etc ... (am o prietena f buna care atunci cand gateam ma calca pe batatura ... daca eu faceam salata ma trezeam ca-mi lua rosia din mana s-o taie ea ... etc. Ei bine am rabdat o data, de 2 ori dar pe urma i-am spus ca daca-mi mai ia ceva din mana fac urat ca si eu stiu sa fac toate lucrurile la fel de bine ca si ea ... fiind o f buna prietena si-a dat seama ca ma enerveaza lucrul asta f tare si a incetat sa mai faca asa ... in general oamenii astia ma enerveaza muuuuult de tooot. Pana acum de astea mi-am adus aminte ... [olala][pup][olala] Maruta " Cind trupul iti patimeste alearga la doctor, iar cind sufletul iti patimeste cheama un prieten, caci dulcele glas al prietenii este cel mai bun leac al durerii." I. Golescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna pestici pe ziua de azi! Mie tare nu-mi plac "prietenii" aia care isi aduc aminte de tine numai cind au nevoi. Maruta, cred ca mai rare sunt soacrele placute de nurori. Musafirii nepoftiti, am oroare de ei iar de lingusitori nu mai zic. Rayuela mie chiar nu-mi vine in minte nici un personaj celebru din zodia pesti. In rest ai mare dreptate, parca as fi scris eu rindurile tale. Mai sunt completari?[pup] Emilly & Ilinca (26 ian.2004)[flo] http://img.photobucket.com/albums/v97/Lepricon/Emilly/InMerrionPark.jpg http://img.photobucket.com/albums/v97/Lepricon/Emilly/Rosmere6net.jpg
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ma inscriu si io pe la voi : o pestoaica de 2 martie. casatorita cu o fecioara ...[:D] m-am regasit foarte bine in ceea ce a spus Rayela ...[bicla] spre rusinea mea de pestoaica nu stiu sa inot dar ador sa ma balacesc. iubesc apa, fetelor! Viciu: normal tigara si cafeaua dar acum, din motive de bebe m-am lasat de amandoua.. mai era ceva ??? a! nu am rabdare deloc si sunt cam greu de multumit (cel putin asa zice sotu). nu imi plac oamenii iscoditori si care mi se baga in suflet... Iubesc muntele si ma sensibilezez tare repede...restul il stiti si voi, pestoaicelor [;)] [gravi] cu [copil] David, 23 sapt., DPN 7 dec. http://f2.pg.photos.yahoo.com/zumperiox
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...