Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Constanta (12)


Recommended Posts

Tatiana e prea devreme la 16:30. Noi dupa 18:30 ne intalnim de obicei ca sa nu stricam somnul de dupa-amiaza a piticilor. Daca vii atunci imi dai un bip sa vin in fata cofetariei. Tanja, e timp destul sa ne intalnim mai ales ca se pare ca va fi vreme buna in perioada 15-25 august! Te asteptam![bum] Tare mi-e ca o sa ploua....Ramane pe maine daca ploua. Tania cu[ispita]Anduta(14sept'96)+ [bb] Bibi(14febr'04) [url="http://community.webshots.com/user/dady1968"]...si fam.Bugy [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna fetelor, Iar nu a mers internetul![:(!] Ieri nu am putut sa intru toata ziua. Cele care sunteti abonate la RDS ati avut astfel de probleme? Am inteles ca schimba modem-urile cu unele noi. Am reusit sa-mi fac si eu album. Am pus si cateva poze facute duminica trecuta [beach]. Cornelia, sa te distezi in concediu! Pupici si mamicilor care se duc in parc dupa-amiaza. De Galarina mai stiti ceva? Trebuia sa nasca pana acum. Va doresc tuturor un week-end minunat!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marlen, mama, sigur esti gravida!!!????!!! Doamne, pai esti top model, sa stii! Arati super! Am ramas [:0]cand te-am vazut in poze. Cate kg ai luat pana acum? Burtica nici nu se vede prea mult! [flo]si[pup] CriXia http://community.webshots.com/user/crixia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, E cum a fost intalnirea de azi? V-ati distrat? Sunt fericita pentru ca [copil] sta in picioare fara sa se sprijine de ceva ,dar doar atata pentru inceput,de mers inca nu merge,ii este frica sa paseasca dar de,inceputul e greu ca dupa aceea nu il mai opreste nimeni din mers. Va pup si va urez o seara placuta in continuare. http://community.webshots.com/user/catyrom LUCRURILE MARI NU SE FAC PRIN PUTERE CI PRIN STRADUINTA.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In loc sa vin la 16.30 la intalnire, am ajuns la 6.30 adica 18.30!!! Oricum ma gandeam ca nu va veni nimeni ca vremea a fost asa capricioasa!!! DEci s-a mai tinut intalnirea sau nu? Pe unde ati umblat? Eu la leaganele pentru bibici din tara piticilor... Sinzi si DAvid
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Tania,Anduta este asa de cand s-a nascut sau de catva timp?Eu nu cred ca-i hiperactiva,stii doar ca intra putin in sfera patologicului,hiperactivul are probleme de concentrare,atentie,nu prea seamana cu premianta noastra. Da-o la un sport sa-i mai consumi din energie,implic-o in cresterea celei mici.Poate se mai linisteste.Si eu cand eram mica toata lumea zicea ca sunt ca argintul viu,inclusiv profesorii,ajunsa la maturitate mi-a prins bine,si-n profesie,si-n casnicie.Ce-ar fi insemnat sa ma misc ca melcul intr-o sala de operatie sau sa fiu la fel de domoala ca Racul meu de-acasa?Fii multumita si fericita asa cum e! Mai,cu degetul as trage o fuga la orto.in urgenta adulti,sunt mai meseriasi(doar numai cu asta se ocupa).In traumatismele degetelor sunt necesare si radiografii(sau cel putin o -scopie la sala) ca sa-ti spui parerea,sa vada medicul cu ochii lui daca-i numai interesare musculara sau este implicat vreun os sau nerv.Iti repet,eu am ramas cu urmari pe toata viata in urma unui accident asemanator.Lasa rivanolul daca nu si-a facut efectul.Macar stai linistita. Ma bucur s-aud ca sora ta si-a luat Clio Symbol.Meseriasa masina ptr.vremurile si drumurile noastre.S-o stapanesca sanatosi!Si crede-ma,persoanelor in varsta le ridica moralul o realizare asa mare a unui copil,chiar daca ei sunt bolnavi.Mi-aduc aminte ca socru-miu era internat in Buc.ptr.by-pass,primise vestea ca nu poate sa-i faca(era fff.demoralizat),noi atunci abia ne schimbasem Clio-ul cu ceva mai mare,nu-i spusesem,s-a dus Gabi sa-l ia de la spital,cand a vazut masina s-a produs ceva,n-a prea mai avut timp sa se gandeasca la boala lui,deja moralul i se ridicase,doar stii cum sunt parintii cand isi vad copiii fericiti,nu se mai gandesc la ale lor.Sper sa se-ntample si la voi la fel,mai ales c-au plecat si la plimbare cu ea.Acum urmeaza sa va luati si voi unul! Auzi,da'n-ai obosit de-atata musafirime,numai eu de cata am auzit?Sau asa sunt verile la voi,va vin rudele din tara? Marlen,trebuia sa concurezi la cea mai frumoasa mamica cu burtica!Vad eu bine,ti-ai pus lentile de contact albastre? Roxa,nu cu vreun gand,da'nu pot sa nu-ti spun:Sa-ti traiasca si barbatul,ca tare de treaba este!Ai doua podoabe de baieti acasa!Patrick are colici?Mai,eu cand iti ziceam de tinutul in brate,vorbeam din experienta mea cu Teodora care nu ma lasa sa ma duc nici la W.C.fara ea in brate.Asa citisem si eu ca trebuie sa-i asigur un climat de siguranta,sa simta ca-i protejata luand-o cat mai mult in brate,numai ca eu n-am stiut cand sa ma opresc,intrase deja in reflex,copilul a crescut,a invatat sa manipuleze si uite asa,am crescut o Teodora dependenta de maica-sa.Intr-adevar asta i-a creat si-o personalitate puternica,departe de-a fi o pampaloaica. Crix,am vazut si eu pozele,Alexia este artista.Tu te topesti de dragul ei!Mai,da' nici nasa nu-i departe de Alexia,frumoasa foc!Spor la construit,noi am lasat-o anul asta balta cu terenul,nu stim deocamdata ce-o sa facem.Bravo,voua,oameni hotarati! Tanja,numeri zilele? Sinzi,geamana mea,dar intalnirea era la 18.30,eu asa intelesesem.Aeriana ca mine.Cand pleci,poate apucam sa ne mai vedem? Cornelia,concediu placut si sa va-ntoarceti sanatosi!De unde i-ai luat chilotzeii de unica folosinta Mariutzei?Ma gandeam sa-i pun si eu Teodorei.Mi se par mai comozi. Lizuca,dar Clexane nu se da compensat?Sanatate multa mamei tale si recuperare usoara!Doamne,cata vointa ii trebuie sa circule cu,cadrul ala!Povesteste-ne si noua de Alisia,ce mananca,ce spune,doar suntem mai multe mamici cu copii apropiati de varsta. Oana,eu i-am dat Multisnavit cu fier si Ca Teodorei,cred ca 1/2 de sticluta.manca ff.prost.Mi s-a parut bun,i-a crescut pofta de mancare,asta nu inseamna ca exagerez daca nu-i nevoie,multivit.daca n-au indicatie tulbura metabolismul.Acum Teo s-a mai linistit si cu eruptia dentara,deocamdata stagnam si mancam ff.bine,ptr.prima oara de la ambele bunici,l-am implicat si pe taica-su,doar sa simta si el c-are copil,nu?Nu-i ies ultimele masele?Teo a luat in greutate dupa ce-am venit de la munte 700 gr.,mult peste necesar.A recuperat pierderea cu bautul Pur-ului.Avem 10.500 la 21 luni si 85 cm,suntem sub greutate,da'eu sunt multumita cum este.Ce pretentii s-am de la fii-mea cand si eu am doar 47 kg? Laura,ce traseu faci tu oare la ora asta?Mai,noi plecam la greci,nu stiu cand,ai inteles.Marti ma duc sa-mi refac ceva din pasaport,s-o trec si pe Teo,plecam cu masina pana acolo.Suntem invitati de-un partener grec de-al sotului,prieten f.bun.Avem la dipozitie un yacht ptr.10 zile,ne vom plimba intre insule,daca nu reusim sa dormim pe el din cauza inadaptarii Teodorei ancoram si ne ducem la hotel.Oricum ceva mai palpitant,sa ma scoata din monotonia asta.Stii si tu doar cum sunt Gemenii astia,vor mereu altceva.Revin cu amanunte dupa calatorie. Va pupam,July si Teo.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hi, vreme naspa de tot! De ieri dupa-amiaza nu am mai putut intra pe D.C. si voi la fel? Ieri a fost urat tare si n-am mai plecat. Nu stiu in centru cum a fost, ca s-a mai intamplat ca la noi sa ploua si in Mamaia sa se faca plaja. Deh ,la noi intra vantul in Constanta.... Sanzi, pana cand stai? Imi doresc tare mult sa te cunosc pana pleci. Vedem noi cum facem. Poate o intalnire ad-hoc. July- nu stiu daca se incadreaza in profilul copilului hiperactiv acum, dar mititica a fost suspectata de madam Golesteanu. Se plictisea repede de orice incepea, cei mai grav ca nu sta locului decat cand doarme. Cand vorbeste se misca continuu de pe un picior pe altul si gesticuleaza de nu o mai poti urmari ce spune asa te oboseste. Am observat ca are satrea asta, in special cand nu doarme dupa-amiaza. In rest in linii mari e rezonabila pt. un copil de varsta ei.Totusi nu vreau sa treaca direct la maturitate...[mariaj] Cred ca maine ma duc cu ea la orto.Emai bine asa.Oricum trebuie sa ajung cu ea si la vatafu pt. dintisorii care nu-i dau in fata. Merci mult de tot pt. sfaturi si felicitari! Noi nu speram la un Clio, dar macar la un Logan ...la anu'! Marlen, mi-au placut si mie pozele.Esti fotogenica.Pozele pe plaja le-ai lasat sucite[:p] Tatiana tu ai ajuns?Ce face Bia? Crixia, voi cum v-ati adaptat dupa programul de vacanta? Roxi, bravo pt. plimbarica. Cum te impaci cu ghindu" Patric? Stie ca esti mamicuta lui? te exploateaza? Pupici multi si o seara linistita! Tania cu[ispita]Anduta(14sept'96)+ [bb] Bibi(14febr'04) [url="http://community.webshots.com/user/dady1968"]...si fam.Bugy [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...