Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Constanta (12)


Recommended Posts

Mai fetelor eu am ametit cu intalnirile astea...pentru ca eu si DAvid batem in fiecare zi trotuarele din parc, dar in fiecare zi (subliniat) program prelungit 9-12, 16-20 (22). Deci cred ca deja sunt o figura cunoscuta pe acolo, stiu locul fiecarei pietricele din parc, si numele fiecarui copac. Asa ca daca vreti sa ne intalnim si sunteti prin parc, puteti foarte simplu sa imi dati un mesaj sau un apel la nr meu de tel 0741167609, si ne vedem la cofetarie in 10-15 min de la apel sau in functie de mesaj. Asa ca daca din intamplare sunteti in parc, nu ezitati!!! DAca nu ajung, inseamna ca cine stie pe unde hoinaresc... Ca de exemplu azi am fost in portul tomis, am mancat o pizza la cincin, si am respirat aerosoli la umbra unui autobuz care scotea la aerosoli de nu puteai duce!!! Simbata plec la tara la o prietena si de abia astept, pentru ca eu sunt fan case la tara, ador praful (sa merg desculta) anumalele din curte, strugurii din vie, si ulitele pustii...si pe 17 plecam la munte...a trecut o vesnicie pana vine si vacanta asta, si parca presimt ca o sa ploua!!! In vara asta am fost tare sedentara, am stat aproape numai prin C-ta...si ma enervez pe mine! Am luat si masina de la service, acum vrem sa o vindem si ne mai gandim daca mai avem nevoie de alta sau nu... Tania, cand o descrii pe Anduta parca ma descii pe mine copil. Numai ca eu nu stateam locului nici cand dormeam, am suferit de somnambulism! Vorbeam (si acum) nonstop, incepeam o gramada de chestii, foarte putine terminam, ma fataiam mereu, mama imi spunea si "ciopartica" si "dracusor impielitat". Aveam (cred ca am si acum) o energie greu de satisfacut, ca atare, de la 3 ani am inceput sa fac pe rand inot, tenis de camp, echitatie si bascket. Si nu cred ca am ajuns foarte rau...asa ca parerea mea este sa ii ocupi timpul cu activitati fizice si intelectuale (orice sport, colorat, compuneri-daca vorbeste mult inseamna ca are imaginatie) si sa ai grija sa termine mereu ce a inceput (eu sunt foarte dezordonata pentru ca nu reusesc sa termin tot ce incep si consider ca fiind un mare defect al meu, care putea fi corectat la timpul respectiv) July, cand vrei sa ne vedem? Eu sunt libera ca pasarea cerului oricand (relativ oricand) dar imi fac singura programul... Salutari, o seara de duminica placuta Sinzi si David ps. maine sper sa am poze noi!! cu mamica dulce si marc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mamici aveti aparat de aer conditionat? Este bun pentru copii? Si fetita mea Maria este ,,argint viu,, si cind doarme se foieste pina isi gaseste locul, dar nu ma ingrijoreaza este foarte bine, in schimb surioara ei Elena este foarte cuminte. Ionela, Maria & Elena. icraciun
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetelor, Ione aici foarte multi sunt care au aer conditionat si au copii micuti dar nu este nici o problema .Copii nu au fost bolnavi sau sa fi avut ceva din cauza asta,dar poti intreba doctorul de familie despre asta. July de numarat zile nu mai numar chiar daca numar sau nu zilele tot trec.[copil] a mers in picioare dar inca se sprijina de ce apuca ,cel mai mult merge pe langa perete si se sprijina cu o mana,mai are putin si merge singur. Acum va las ca trebuie sa ma duc sa ii pregatesc de mancare printului meu. Va pup si mai vorbim.[pup][pup] http://community.webshots.com/user/catyrom LUCRURILE MARI NU SE FAC PRIN PUTERE CI PRIN STRADUINTA.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

July, eu am zis ca daca si cand se va intoarce Paul tot asa nu o sa manince, (cum spuneam sper sa ii mai creasca acolo pofta de mancare), o sa ii iau si eu Multisanosvit sirop. Cu maselele intr-adevar acum ii ies al 2-lea rand, ii iesise una pe care o stiu si eu, iar acum mama mi-a zis la telefon ca ii mai iese una ca isi tot baga maiinile prin gura. Va doresc distractie placuta in Grecia! Marlen am vazut si eu pozele, dar eu nu ma mai mir pentru ca te stiam de la intilnire, ai o silueta de invidiat pentru o graviduta intr-adevar! Roxana, ce mai faceti voi mai, nu ne-ai spus cum te simti ca mamica, ce sentimente te incearca?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello si de la noi. hihihihii Oana ce intrebare pui si tu....sa va spun ca la o saptamina dupa ce am nascut am realizat ca e al meu? sa nu ziceti ca-s denaturata....ca nu e vorba de dragoste. e vorba ca am realizat ca e pitiku' meu, ca a stat in mine 9 luni si ca e o bucatica din mine. sa ii zicem constientizare....nu stiu. dar a fost izbitor. in rest....azi ma duc la doctorita sa ma vada. a, si ieri ne-a cazut buricul asa ca am tras si prima baita adevarata. dupa car epitiku' meu a dormit neintors de la 9.30 la 3....am incercat eu sa ii dau ceva de mincare la 11.30 dar dupa 3 inghitituri a cauzt la loc....asa ca am profitat si eu. va pupici pe toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare mamici, pitici si gravidute, E asa bine sa stai acasa sa te relaxezi... Ieri am tinut-o numai in vizite si astazi am dormit pana la 12:00. CriXia, July, Tania, Multumesc pentru aprecierile referitoare la [foto]. La inceputul sarcinii aveam 50 kg, iar acum am aproape 62 (la 1,70 m). In unele poze am lentile de contact albastre. [;)] Ione, Si noi avem aparat de aer conditionat. Pana acum nu am avut probleme. Fara el nu as putea sa stau in apartament (temperatura in camera ajunge la 29 grade C in zilele calduroase). Roxana, Ma bucur ca sunteti bine tu si pitik. Am citit de curand un articol referitor la toaleta buricului si ma gandesc de pe acum la ce ma asteapta! Noroc ca sunt atatea mamici cu experienta printre noi. Pupici, Marlen si Andreas 32 sapt. http://f2.pg.photos.yahoo.com/marlen_hg
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici! si nu numai Eu, in continua miscare, ca incepu' santierul fetelor! Azi au venit oamenii si au inceput sa sape pentru fundatie. Maine cred ca este gata de sapat, daca ploaia asta nu i-ar tine pe loc prea mult, dupa care se va face fundatia( dupa reteta din proiect). Vreau sa va spun ca sambata si duminica am iesit sa facem piata si am cautat de am innebunit Milumil 3. Cica nu este la depozit si se pare ca vreo 3 saptmani va fi criza. Ce ma fac fara lapte? Sa-l schimb la Mil 2? sau sa incep trecerea la cel de vaca!!!!! Chiar nu stiu cum se face trecerea la cel de vaca sau capra. Ce-mi spuneti? Cum trebuie dat, simplu sau cu adaos de zahar? Sunt total afoana, ar trebui sa iau cartile si revistele la citit! Dar poate ma scutiti voi! Pupicei multi! CriXia http://community.webshots.com/user/crixia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, In sfirsit reusesc sa postez si eu cite ceva. Nici nu stiu cu ce sa incep. Roxana, sa va traiasca Patrick si sa va bucurati de el, clipe pline de fericire in trei, multa sanatate la toti!!!! Am vazut acum citeva minute pozele, e tare dragalas. Tu cum te mai simti? Oana, la multi ani, la schimbarea prefixului, multe satisfactii si cit mai multe realizari pe toate planurile!!! Sa fii fericita si iubita! Crixia, eu la patrick am inceput la 11 luni, anul trecut in Romania, sa-i dau lapte dorna, mai intii de 1,5 % grasime, fara adaos de zahar sau altceva, doar putin incalzit(l-a tolerat fara nici un fel de probleme de la bun inceput), am mai citit tot pe forum acum ceva vreme ca e destul de bine tolerat(erau multe mamici multumit de el). Eu inca nu i-as da de vaca sau capra. Acum sa revin la noi. Ne-am intors de 2 saptamani din Romania si deabia acum am reusit sa postez ceva, am avut probleme cu netul, ca am optat pentru o modalitate mai rapida si mai ieftina de conectare(DSL) si ne-au trimis un aparat defect, si a durat pina ne-au trimis altul la schimb. Intii am crezut ca e laptopul nostru de vina, si l-am trimis la reparat fiind in garantie, pt. ca la calculatorul normal functiona, dar fiind in camera copiilor, cind sa-l pot folosi? Abia am si eu timp cind mai dorm ei sau se mai joaca singurei...... Cit ma fost in Romania, am vrut foarte mult sa ne intilnim, dar timpul a trecut enorm de repede, acces la net n-am avut, masina alor mei n-a mers in prima saptamana, am facut si noi citeva plaji cu Patrick ca pe Vivi pina la urma am hotarit s-o lasam mai bine acasa. In prima saptamana Patrick a urlat non stop de nu mai stiam incotr-o cu el, nu vroia decit in brate, nu dormea la prinz(nu stiu daca din cauza zborului noaptea cu avionul timp in care de seara de la 23 pina a doua zi seara la 19 n-a inchis un ochi); pe urma mai plecam si noi pe ici pe colo, dar tot cu grija la Vivi eram, mese punctuala etc., nici pe mama n-o puteam de dimineata pina seara in fecare zi s-o lasam cu ea si pe urma sa ne mai faca si mincare si altele. Ca sa nu mai spun ca cu doua zile inainte de plecare spre Constanta, Patrick a luat aici un virus de gripa intestinala, de a molipsit-o si pe Vivi, si am tinut-o pe mincare speciala de la Humana vreo 10 zile(in rest nu mi-am facut probleme ca avea de unde sa mai scada in greutate). Oricum a fost bine, dar cu doi copii mici nu te mai pot misca asa de mult. Anul viitor ne-am propus sa zbor singura cu cei doi inaintea sotului meu cu doua saptamani; cind s-au obisnuit si ei mai bine, cel putin Patrick trebuia sa ne intoarcem. Oricum am remarcat cu placere muuulte schimbari in bine petrecute in Constanta si Mamaia, de la drumuri............pina la fintinile arteziene aroape la tot pasul. De acum inainte o sa fim prezenti mai des la apel!!!!!!!!!!! toate cel bune narcisa x [copil][copil]Vivien 27.01.2004 Patrick 29.06.2002
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...