Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Constanta (12)


Recommended Posts

Oanaaaaaaaaaaa!!!!! Maine va fi [bum]! Te vom invada, tine-te bine! Imi pregatesc mesajul pentru maine! Vezi sa fii pe aproape, sa nu te ascunzi! Sa nu te superi pe Laura, ca te-a turnat, ca a facut un lucru tare bun! Daca nu o suparai tu, noi nu aveam de unde afla, ca suntem prinse cu copii si uitam uneori. Cornelia nu poate intra, ca ne spunea ea. CriXia http://community.webshots.com/user/crixia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu nu uitam de Oana, ca e lunatica cu mine! Desi la cat sunt de necajita acum ,nu era cu mirare. Va spun supararea mea poate puteti sa ma ajutati cu un sfat. Am operat-o acum 2 ani pe mama de carcinom epidermoid( cancer de col uterin). Totul a decurs bine, a fost un stadiu relativ bun (IIB). A facut raze(dar nu cobalto) cu accelerator de electroni si inainte de operatie si dupa.In total vreo 30 de sedinte plus vreo 3 aplicatii( nu stiu in ce constau). Se pare ca , ca o reactie adversa la raze s-a pricopsit cu o rectosigmoida iradiata( nu stiu daca asta e termenul) , dar ca traducere sangereaza la fiecare scaun. Si mult, nu putin ! Rar se intampla sa aiba scaunul curat. De 0 luna de zile a inceput sa slabeasca(vreo 5kg) si hemoglobina i-a scazut la 10,6. Am fosst la control cu ea( ginecologie si echografie) si nu arata ca ar fi recidiva. Daca ati intalnit un caz asemanator si stiti vreo rezolvare, spuneti-mi si mie. A fost la multi medici pana acum(internisti, oncologi si chirurgi) si toti i-au spus ca e de la raze dar...nici o solutie nu au dat. Va pup si mai vorbim! Tania cu[ispita]Anduta(14sept'96)+ [bb] Bibi(14febr'04) [url="http://community.webshots.com/user/dady1968"]...si fam.Bugy [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello la toata lumea. noi suntem bine, multzamim de intrebari. Pitik si-a cam facut obiceiul sa aiba cite o tura de show in fiecare seara, insemnind ca din 10 in 10 minute vrea sa manince, daca sta in patut urla, daca sta in brate urla, daca il pun la san maninc un pic si adoarme instantaneu. pina la urma i-am facut azi faza cu invelitul cu camasa mea de noapte si a dormit neintors 3 ore. nu stiu daca e de la asta....dar a functionat. in rest...eu tot am ff mult lapte, fac febra mare....dar ii dau la cap. operatia nu ma supara aproape deloc, trebuie sa imi aduc aminte sa mai stau cel putin o data pe zi cu gheatza la ea...azi nu am uitat![:D] acu' a mincat cam 30 de minute si dupa ceva plimbarici vad ca sta cuminte la patut. sper...sa ii treaca bazdacii. cred ca o sa iesim un picutzel in week end, sa vedem cum e vremea, macar sa dea cu nasu' de aer curat. Gabi, infasat mi l-au tinut doar o zi, cind mi l-au adus a doua zi in rezerva a venit medicul neonatolog si a zis ca nu e nici o problema sa il imbracam in hainutze de acasa asa ca....asa am facut. capul nu m-a durut nici un strop. ergomet mai iau cel putin pina luni. tinem pumnii sa fie totul ok cu restructurarea. Tania mama imi pare tare rau de mama ta....din pacate nu stiu de nici un astfel de caz. poate ar fi bine sa mergeti pe la bucuresti? Laura, distractie placuta in retezat....[xx(]ce invidioasa sunt!!!!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai Salut! Bine-ai venit,Carmen!Dady te-a indrumat bine,esti printre prieteni,virtuali sau reali.Eu stau langa B.C.R. si merg cu fii-mea de 21 luni dupa-amiaza in parcul de la gara.Daca vrei si-ti face placere va asteptam la o vorba. Roxa,da'tu mamooo de ce nu te odihnesti si bantui pe net cand doarme Ghindu? Are colici?Iei paracetamol ptr.febra?Ai grija sa nu-l inveti prea mult in brate c-asa o sa-l ai!Daca ai sanii prea plini inainte de-ai da sa suga detensioneaza-i putin ca sa nu-i umpli gurita cu lapte. Sinzi,mi-ai luat-o inainte cu,complimentul.Si tu arati super!Da'plimbareata mai esti,asa de tarziu ai ajuns acasa?Mi-e dor sa bantui si eu prin magazine fara sa-mi fie gandul la ce face fii-mea...Daca as reusi sa i-o las o data maica-mii toata ziua...Sa-i dea ea sa manance...Ce i-ai mai cumparat lui David? Laura,pot sa-ncerc si eu chestia cu...invidioasa?Da'nu ca pleci in Retezat,doar ca poti pleca fara copchil.Cand o s-apuc si eu sa plec cu barbata-miu ca 2 porumbei?Cand o tai la Bruxelles?ce faci atunci,iti iei din nou concediu?S-ai parte de zile frumoase la munte! Oana,pai si barbatul tau lucreaza 24 din 24,de zici ca maine n-ai cum sa faci nebunii? Lizuca,restructurari se fac peste tot,asa venea si pe la noi cate-un val,dupa care se potoleau apele,poate-i doar o gluma.Importanta-i sanatatea ta si-a celor dragi,nu te mai gandi la asta. Tania,da'ziua ta cand este?De ce nu-i spui Liviei sa-l intrebe pe Sefu'care-i conduita in cazuri ca ale mamei tale?Nu sta asa,nu-i de gluma cu Hb.Macar te indruma corect,de ce specialitate tine.Vrei s-o sun eu si sa-i spun ca vii?Livia este saritoare si-o sa te-ajute. Tanja,nu te stresa cu dintii,apar cand vor ei.Noua ne-au iesit primii la 10,5 luni,nu stiu daca sunt mai sanatosi ca altii aparuti mai devreme,important este sa-i intretii corect(periaj,fluorizare,etc). Raluca,si tzantzarime nu era pe-acolo?Ma uitam la sotul tau si-am remarcat atata asemanare cu d-na dr.Ati terminat cu santierul? Crix,ce faceti?V-ati apucat de fundatie? Ione,ma crezi ca eu nu i-am facut nici acum Trimovax-ul,d'apoi Varilix-ul!Nu stiu ce ...astept!Ce le-ai facut pana la urma,Trimovax sau Priorix? Marlen,eu m-am lasat de condus cand eram insarcinata si-acum mi se pare mult mai comod sa ma duca cineva-undeva, decat sa conduc eu.Vezi sa nu ti se-ntample si tie! Mai,dar chiar nu stiti nimic de Galarina?Rox,mai da-mi si mie o data nr.ei de mobil. Liris,ma bucur enorm cand vad ca postezi,ca nu ne uiti![pup] Stiu ca s-a scris mai demult,dar n-am timp sa caut.Unde-ati gasit voi saltele din iarba de mare? Vrea o prietena si m-am laudat ca-i aflu eu. Sinzi,tu ziceai? Fetelor,am dus-o prima oara pe Teo cu autobuzul.A stat tare cumintica.Am rarit-o cu plajile,asteptam celalalt concediu,atunci sper sa-mi astup urmele lasate de ochelari.[bang] Am luat de la Billa niste ciocanele de pui de toata frumusetea,de la Agricola Bacau.Bune-bune la gust,parca ar fi de curte.Nu ratati! Cine-a fost la concertul lui Sonic de sambata?Cum a fost? Va pupam,July si Teodora(care-si stie numele intreg,orasul in care locuieste si cati ani are).Si multe altele...Ca tati-si spala dimineata...putza,cu-ul si bultica.[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da July, suntem foarte aproape de inceperea fundatiei. Cred ca in 10 zile maxim demaram treaba. Fetelor am reusit sa pun si eu ceva poze in albumul " Our Baby 2004". Vedeti si voi, ultimele sunt de la mare, munte, mot. CriXia http://community.webshots.com/user/crixia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by July
Hai Salut! eu m-am lasat de condus cand eram insarcinata si-acum mi se pare mult mai comod sa ma duca cineva-undeva, decat sa conduc eu.Vezi sa nu ti se-ntample si tie!
Si mie a inceput sa imi placa fara masina!!! Zilele astea e gata... July, am fost la Junior si am gasit un body dragut si un costum de toamna, dar acum nu prea mai imi place...de fapt, mai mult mi l-a bagat vanzatoarea pe gat! A venit nasa lui David in vizita si suntem destul de ocupati, dar ea mai bantuie noaptea, si cum in seara asta toata lumea s-a tirat si s-a prefacut ca are treaba...stau cu DAvidutzu care doarme dus. Am vorbit si cu mamica-dulce, care e in C-ta sa ne intalnim, dar cum eu si plaja suntem la fel de compatibile ca uleiul si apa...iar ea e toata ziua la plaja... Roxa cand iesi cu piticu mai mult de juma de ora??? Poate ne plimbam in acelasi loc sa il tin si eu in brate...hihiiihihi...Iti recomand parcul Tabacariei (si nu pentru e asa aproape de mine..) cat pentru ca e aerisit, linistit si mai oxigenat, si nu vom stii cat va mai exista! Tania tu nu ai iesit cu Bia pe afara? Si-a facut program de somn-masa? Laura unde in Retezat mergi? Eu sunt fan Retezat!!!! Avem acolo langa Plaiul Foii (1-2 ore de mers) o poienita pe care am pus stapanire! Noi plecam peste 2 sapt in Paltinis...sper sa fie frumos, sa nu ploua si sa nu ma plictisesc ca merg cu (tineti-va bine) bunica!! care e tare pisaloaga si tantosa! Azi am fost tare dezamagita si am ajuns la concluzia ca nu sunt buna de nimic, a venit bunica pe aici, mi-a pus in vasul de ena (asa se scrie?) o friptura, cu garnitura, a pus-o la cuptor (sa hranesc si eu musafirii) si mi-a spus ca intr-o ora e gata...si cand am scos-o (cred ca dupa mai mult de o ora, dar nu foarte mult) era TARE ca piatra!!! Parca am mancat opinci!!! Am ramas si fara butelie...no car (yet ca in curand vineeeeeeee!!) si m-am milogit de 2 vecini paraditi care pentru 2 beri mi-au si montat-o! Ca de obicei o zi de pomina! Salutari Sinzi si David
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crixia ma uit la pozele cu minunea ta si am avut cred ca revelaia vietii mele... Mi-am gresit profesia...ma reprofilez pe copii, inca nu stiu de ce si cum...dar simt ca trebuie sa lucrez cu copiii mici... Sunt perfecti si ma fac atat de fericita...Crixia fetita ta e asa dulce...ca o delicatesa!!! Imi pare rau ca nu ne-am vazut luni ... Sinzi si David
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana [s][s]La multi ani, sanatosi,fericiti si imbelsugati![s][s] Sanzi, sunt de acord cu tine si nu stiu ce as mai adauga...a ba da...dulce,dulce,dulce Alexia! Acum am vazut pozele. Pe Bibi o scot zilnic la plimbare dar in cartier ca e verdeata multa si liniste.We le-am avut ocupate pana acum cu musafiri...asa e vara! Sper sa fie bine(la mine) si in toamna sa ne reintalnim si intalni. Cristina cum s-a comportat Alexia in concediu? July-pana acum am vorbit cu sora mea pe msn referitor la mama.Ea este deja in Bucuresti si saptamana viitoare ii fac alte analize si investigatii si se pare ca si o tomografie. Sunt tare necajita ca...a cazut si psihic. Daca nu e recidiva oricum au de gand s-o opereze sa-i scoata portiunea de colon afectata de radiatii...NU stiu ce va fii.. MI-e groaza sa ma gandesc. O noapte linistita! Tania cu[ispita]Anduta(14sept'96)+ [bb] Bibi(14febr'04) [url="http://community.webshots.com/user/dady1968"]...si fam.Bugy [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multi ani traiasca, multi ani traiasca, La Muuuuuulti Aaaaaaaaaaani ! Cine sa traiasca , cine sa traiasca, La Muuuuuuuulti Aaaaaaaaaani ! Oana sa traiasca, Oana sa traiasca, Laaaaaaaaaa Muuuuuulti Aaaaaaaani ! [s][s][s] Oana, sa ai o viata fericita cu multe impliniri alaturi de sotul si puiutzul tau ! Cu drag, Laura - mama lui Vlad http://community.webshots.com/user/vladut111
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...