Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Barfim? Cele mai enervante femei...


Recommended Posts

quote:
Originally posted by country girl
De ce sa nu incercam sa vedem topul si altfel?:
Cum adica altfel??? Asa cum il vezi tu??? Adica, sa incerce fiecare sa-si motiveze antipatiile cu tot soiul de analize subiective dar cu pretentii exhaustive???? Zau, chiar cine sintem sa etichetam oamenii asa cum o faci tu?? Sint de acord ca o persoana poate fi antipatica, enervanta fara nici un motiv, la fel cum alta iti poate fi simpatica sau placuta de la prima vedere!!! Dar de aici si pina a face harcea parcea o persona, sau mai multe, pe care nu le cunosti decit dintr-un anumit punct de vedere, cel al profesiei lor, zau mi se pare prea mult!!!! De exemplu:
quote:
Corina Danila, Andreea Berecleanu, Ioana Moldovan, Mona Nicolici, Livia Dila, Letitia Enache/Beraru etc un stol de prezentatoare prezentabile si atat. Din pacate este o meserie apreciata de persoane care nu au capacitatea de a transmite nimic din ceea ce ar trebui sa comunice auditoriului. Si nu e vorba de persoana lor, desi de cele mai multe ori doar atat transmit o imagine sexy sau decenta - dupa cum inteleg ele meseria. Asta pentru ca in spatele imaginii nu exista un suport de cunostinte sau cultura.
De unde stii asta??? De unde stii ca sint doar prezentabile si atit!!!
quote:
Andreea Marin - prefacuta si pisicoasa, nemachiata arata ca Muma Padurii
Iar aici te contrazic cu vehementa!!! Andreea Marin este o femeie frumoasa si machiata si nemachiata si imbracata si mai putin imbracata !!! Iar cum persoanele la care te-ai referit lucreaza in televiziune, te intreb daca ai avut vreodata ocazia sa lucrezi intr-o televiziune si sa-ti dai seama ca munca asta nu o poate face orice destept asa cum nu o poate face nici orice frumos.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 152
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Spuneti-mi si mie, va rooog, ceva bun despre dna Tatu?!!!!
Nu stiu daca e meritul ei sau al producatorului dar in emisiunea ei s-a lansat Bebe Mihaescu si s-a dat verde la discutii libere pe tema sexului. Pe mine Bebe Mihaescu ma oboseste ingrozitor dar imi place femeia in care crede si pe care o promoveaza. Bibi si [copil]David
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Countrygirl, bineinteles ca fiecare a muncit pentru a ajunge cat mai sus,nimeni nu contesta acest lucru ,dar sa recunoastem..cate femei din televiziune au reusit fara a trece prin patul vreunui mahar pentru asta?Sau pe baza de relatii..foarte putine,iti spun eu. Despre Mihaela Tatu,ceva bun?N-o admir,nici pe departe,dar este o femeie obisnuita,abordeaza subiecte interesante pentru segmentul de public specific postului Acasa,in general pentru femei casnice. Daca s-ar face o emisiune pentru cei de varsta a treia doar n-oti vrea sa prezinte Pasarina,nu? Nu trebuie sa privim aceste femei prin prisma infatisarii,ci prin abilitatile lor de moderatoare Tv etc. Dintre stiristele Pro Tv imi place cel mai mult de Andreea Muraru,are ceva aparte,intotdeauna serioasa,asa cum ar trebui.Frumoase mi se par Monica Dascalu-are niste ochi superbi..si tipa blonda de la ProTv Iasi,imi scapa numele ei acum. SUBSCRIU la cele spuse despre Madalina Manole,o increzuta si jumatate. Dintre barbati,imi plac Carcotasii,amandoi.Cel mai antipatic imi este Florin Busuioc,mi-e sila numai cand il vad,yuck. Totusi,hai sa nu mai judecam vedetele tv dupa emisiunile pe care le prezinta,formatul emisiunilor,replicile le sunt impuse de producatori, Mie imi place de Andi Moisescu,e inteligent,spontan,dar va mai amintiti de "Ministerul Comediei",prima din interminabilul sir de emisiuni aberante si fara nici un rost..E clar ca producatorii pro tv sunt niste idioti! De Nadine nu zice nimeni,nimic? [:D] Catalin Radu Tanase? [xx(] Andreea Efectiv Stoicescu?Ei..si mai ie multi,nenica! http://community.webshots.com/user/jane_noneyabusiness
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by lilanda
quote:
Originally posted by country girl
De ce sa nu incercam sa vedem topul si altfel?:
Cum adica altfel??? Asa cum il vezi tu??? Adica, sa incerce fiecare sa-si motiveze antipatiile cu tot soiul de analize subiective dar cu pretentii exhaustive???? Zau, chiar cine sintem sa etichetam oamenii asa cum o faci tu?? Sint de acord ca o persoana poate fi antipatica, enervanta fara nici un motiv, la fel cum alta iti poate fi simpatica sau placuta de la prima vedere!!! Dar de aici si pina a face harcea parcea o persona, sau mai multe, pe care nu le cunosti decit dintr-un anumit punct de vedere, cel al profesiei lor, zau mi se pare prea mult!!!! De exemplu:
quote:
Corina Danila, Andreea Berecleanu, Ioana Moldovan, Mona Nicolici, Livia Dila, Letitia Enache/Beraru etc un stol de prezentatoare prezentabile si atat. Din pacate este o meserie apreciata de persoane care nu au capacitatea de a transmite nimic din ceea ce ar trebui sa comunice auditoriului. Si nu e vorba de persoana lor, desi de cele mai multe ori doar atat transmit o imagine sexy sau decenta - dupa cum inteleg ele meseria. Asta pentru ca in spatele imaginii nu exista un suport de cunostinte sau cultura.
De unde stii asta??? De unde stii ca sint doar prezentabile si atit!!!
quote:
Andreea Marin - prefacuta si pisicoasa, nemachiata arata ca Muma Padurii
Iar aici te contrazic cu vehementa!!! Andreea Marin este o femeie frumoasa si machiata si nemachiata si imbracata si mai putin imbracata !!! Iar cum persoanele la care te-ai referit lucreaza in televiziune, te intreb daca ai avut vreodata ocazia sa lucrezi intr-o televiziune si sa-ti dai seama ca munca asta nu o poate face orice destept asa cum nu o poate face nici orice frumos.
Honey, prin "si altfel" am inteles sa indic si calitatile cate se pot vedea cu ochiul liber al ageamiului de telespectator :-) La cate calificative negative la fel de bine fundamentate s-au postat deja la topicul asta, nu vad de ce sari ca muscata de fund tocmai la mesajul meu? Esti prietena Andreei Marin? Ma indoiesc. Eu personal o cunosc pe Andreea Marin, admir flerul cu care exploateaza imaginea pe care si-a creat-o, dar iti spun sigur ca nemachiata e absolut stearsa. Si de altfel stie si ea foarte bine si se straduieste sa apara in public de fiecare data aranjata si dichisita.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by country girl Honey, prin "si altfel" am inteles sa indic si calitatile cate se pot vedea cu ochiul liber al ageamiului de telespectator :-) La cate calificative negative la fel de bine fundamentate s-au postat deja la topicul asta, nu vad de ce sari ca muscata de fund tocmai la mesajul meu?
Am crezut ca am cu cine dezbate civilizat un subiect...dar m-am inselat!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by lilanda
quote:
Originally posted by country girl Honey, prin "si altfel" am inteles sa indic si calitatile cate se pot vedea cu ochiul liber al ageamiului de telespectator :-) La cate calificative negative la fel de bine fundamentate s-au postat deja la topicul asta, nu vad de ce sari ca muscata de fund tocmai la mesajul meu?
Am crezut ca am cu cine dezbate civilizat un subiect...dar m-am inselat!!!
Ai ceva personal cu mine? Sau ai doar o zi proasta si s-a intamplat sa-ti cada postarea mea prima sub ochi? daca ai ceva de lamurit cu mine personal, foloseste te rog PM. A se citi private message, nu de alta dar sa nu ma trezesc iar cu acuzatii subversive.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Countrygirl,poa' sa fie stearsa..si cu guma,nu asta conteaza. Daca o cunosti personal,poate imi spui si mie,si in realitate este la fel de ipocrita?Daca ii povestesti ca cineva a patit ceva grav se apuca de plans?Sau n-are telespectatori si nu o face?Si tot cu buzele tuguiate vorbeste si isi subtiaza glasul,ca in emisiunile ei?Bleah..nu e naturala din nici un punct de vedere.Ce a vazut la mustaciosul de Tiriac,daca nu banii?Atunci de ce sa merite admiratia noastra?Chiar nu vad motive.O femeie adevarata reuseste sa faca ceea ce isi propune prin fortele ei proprii si nu folosindu-se de look si de ce are intre picioare.Exemple foarte putine,din pacate:Aurora Liiceanu,Mona Musca,Doina Cornea,Elisabeta Rizea,odihneasca-se in pace! Restul sunt niste masti si doar atat. http://community.webshots.com/user/jane_noneyabusiness
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca chiar ma enerveaza aceste demoazele, mai mult sau mai putin trecute, dar MA PLICTISESC !!! Toate se vor frumoase, naturale, de bun-smit, cu gusturi fine, empatice, emancipate, actualeactiveatractive, dezinteresate, inteligente, citite, ocupate, inspirate, aglomerate de biznisuri, intalniri, afaceri importante, neicusorule - ah, din nefericire, unele abandonate pe altarul profesiei - nu mai au timp de familie sau de un iubit, asa ca ofteaza dupa amorul autentic - ... Mama, cate puncte urmeaza !! Toate urla in stanga si-n dreapta ca n-au facut compromisuri, ca nu le intereseaza aspectele materiale, ca au nevoie de intimitate (dar se duc pe Kilimanjaro, in Cuba si aiurea, in vacanta, chipurile, cu camera de filmat si de luat bani dupa ele), ca nu sunt obsedate de silueta (asa le-a facut mama-natura, cu metabolism sanatos, rapid si frumos, deh, desi unele arata ca niste veritabile anorexice), ca apreciaza la un om calitatile sentimentale si nu potentialul financiar (dar sunt maritate/ incurcate cu potentati din domeniul cu buzunare dodldora), ca le plac cutare carte/ autor/ pictor/ decorator/ solist etc. dar neaparat cat mai deosebit sa fie, sa nu zica "m-am zbantuit o noapte pe Blackeyedpeas", toate au pasiuni si veleitati nobile - fonduri pentru campania de strans gumele de mestecat de sub mesele de pe terasa Bamboo -, se ocupa de pictura, decorat prpriul apartament, echitatie, golf, muzee cat cuprinde cat sunt in vacanta (enumerate neaparat in paginile unei reviste la inatoarcere), si - cel mai important pentru tara si pentru ele : CUMPARATURI IN STRAINATATE !!!! Pfuaaa, pai ar recunoaste doua dintre blondele perindate pe la Asia (una este si azi in "trupa") ca le-am vazut la Unirea???!!! Blestem de sase ori si mai multe nu, pe capul meu ! Si asta e, industria vedetelor inseamna bani, ipocrizie, stres, falsitate, haine multe si frumoase, posibilitati de invidiat, cine poate sa acceada, trebuie sa aiba stomacul tare, dintii de fier si urechile sanatoase, poate si partile mai joasa, sa faca fata "cerintelor profesionale". Si mai sunt si multe altele de spus despre "profilul" si metehnele vedetei autohtone, cum poate sunt multe de spus si despre ele ca persoane private (dragute, saritoare etc.), dar noi le vedem, din pacate, fata si sufletul "boite" pt tv, n-avem cum sa stim cum au muncit ca sa ajunga sa faca emisiune, cand auzim ca se dau cu Porschele si Ferrariul nustiucui. Dar programele TV in Romania stink rau de tot !!! Posturile de barfe sunt cele mai [cheers] !!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Nusch
Nu stiu daca chiar ma enerveaza aceste demoazele, mai mult sau mai putin trecute, dar MA PLICTISESC !!! Toate se vor frumoase, naturale, de bun-smit, cu gusturi fine, empatice, emancipate, actualeactiveatractive, dezinteresate, inteligente, citite, ocupate, inspirate, aglomerate de biznisuri, intalniri, afaceri importante, neicusorule - ah, din nefericire, unele abandonate pe altarul profesiei - nu mai au timp de familie sau de un iubit, asa ca ofteaza dupa amorul autentic - ... Mama, cate puncte urmeaza !! Toate urla in stanga si-n dreapta ca n-au facut compromisuri, ca nu le intereseaza aspectele materiale, ca au nevoie de intimitate (dar se duc pe Kilimanjaro, in Cuba si aiurea, in vacanta, chipurile, cu camera de filmat si de luat bani dupa ele), ca nu sunt obsedate de silueta (asa le-a facut mama-natura, cu metabolism sanatos, rapid si frumos, deh, desi unele arata ca niste veritabile anorexice), ca apreciaza la un om calitatile sentimentale si nu potentialul financiar (dar sunt maritate/ incurcate cu potentati din domeniul cu buzunare dodldora), ca le plac cutare carte/ autor/ pictor/ decorator/ solist etc. dar neaparat cat mai deosebit sa fie, sa nu zica "m-am zbantuit o noapte pe Blackeyedpeas", toate au pasiuni si veleitati nobile - fonduri pentru campania de strans gumele de mestecat de sub mesele de pe terasa Bamboo -, se ocupa de pictura, decorat prpriul apartament, echitatie, golf, muzee cat cuprinde cat sunt in vacanta (enumerate neaparat in paginile unei reviste la inatoarcere), si - cel mai important pentru tara si pentru ele : CUMPARATURI IN STRAINATATE !!!! Pfuaaa, pai ar recunoaste doua dintre blondele perindate pe la Asia (una este si azi in "trupa") ca le-am vazut la Unirea???!!! Blestem de sase ori si mai multe nu, pe capul meu ! Si asta e, industria vedetelor inseamna bani, ipocrizie, stres, falsitate, haine multe si frumoase, posibilitati de invidiat, cine poate sa acceada, trebuie sa aiba stomacul tare, dintii de fier si urechile sanatoase, poate si partile mai joasa, sa faca fata "cerintelor profesionale". Si mai sunt si multe altele de spus despre "profilul" si metehnele vedetei autohtone, cum poate sunt multe de spus si despre ele ca persoane private (dragute, saritoare etc.), dar noi le vedem, din pacate, fata si sufletul "boite" pt tv, n-avem cum sa stim cum au muncit ca sa ajunga sa faca emisiune, cand auzim ca se dau cu Porschele si Ferrariul nustiucui. Dar programele TV in Romania stink rau de tot !!! Posturile de barfe sunt cele mai [cheers] !!!
Foarte corect diagnosticul showbizului romanesc![cheers] dar ai uitat sa subliniezi pantofii neaparat Cesare Paciotti sau Manolo B. si hainutzele de la Cavalli [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...