Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Operatie la ochii


Recommended Posts

Fetelor aveti cunostinte care au facut operatie oculara? Am astigmatism, ochiul stang fiind destul de ...pe duca. Port ochelari de la varsta de 6 ani, si trebuie sa-mi schimb ochelari la un an, un an jumate, care binenteles ca te omoara ca pret Ultima pereche de ochelari au fost progresivi, doctorita din Canada la care am fost astazi a zis ca ea nu considera necesara purtarea de lentila diferita pt citire si departare asa ca am primit reteta pt o singura pereche Insa o operatie, zice ea ar schimba mult problema Asa ca ce riscuri implica acest fel de operatie, haide incurajati-ma mai ales ca, costul nu-i de lepadat [bang][bang][bang][bang], la o clinica renumita 5000$, canadieni ce-i drept, dar.... Corina si Stephanie- 18.04.04 Insetare, maini incatusate Si dureri fara sfarsit Deznadejde, visuri spulberate Lumea doar atat ne-a oferit
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu am purtat ochelari de mica, de la vre-o 3 ani, pentru strabism. Am facut regulat exercitii de corectare la Spitalul Coltea din Bucuresti, dar nu au ajutat cu nimic. Cind aveam 10-11 ani mi-a facut operatie doctorul Boieras, de la Spitalul Militar. De 24 de ani nu mai am nevoie de ochelari. Ne gindim sa faca operatie si sotul meu, aici, in Suedia. Va doresc multa santate si bafta! Florina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am o colega de serviciu care a purtat ochelari pana acum un an, avea miopie, minus 8 dioptrii. Acum nu mai are nevoie de ochelari deloc datorita operatiei pe care a facut-o la spitalul Sfintii Cosma si Damian, la dr. Celea Cristian. Acum o sapt. a nascut o fetita si a trebuit sa faca cezariana din cauza ca efortul impus de nasterea naturala era contraindicat la operatia pe care o avusese ea. Din cate stiu eu, a costat-o cam 1000 de USD operatia la ochi dar mi-a zis ca merita toti banii. Asa ca ... curaj Pucku ! Laura - mama lui Vlad http://community.webshots.com/user/vladut111
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de incurajari fetelor. O sa-mi fac appointment la clinica sa vedem ce si cum. Oricum ma apuca groaza..... Corina si Stephanie- 18.04.04 Insetare, maini incatusate Si dureri fara sfarsit Deznadejde, visuri spulberate Lumea doar atat ne-a oferit
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da...sa ne zici si noua cum a fost. Sotul meu vrea sa se opereze la ambii ochi de hipermetropie si am gasit o clinica privata unde pretul este de 400 euro pe ochi...dar, stii cum sunt barbatii cand e vorba de medic....mai vrea sa mai afle si de la altii cum e... Anca si bebelina Alexandra (10 nov.2003) ================================== http://www.vectornoise.com/Alex/index.html ==================================
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...