Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

am sau nu cancer de col?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 15
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Reliana, ai gresit postarea! Tania cu[ispita]Anduta(14sept'96)+ [bb] Bibi(14febr'04) [url="http://community.webshots.com/user/dady1968"]...si fam.Bugy [/url]
Lamureste-ma te rog.... It is better to have loved and lost than never to have loved at all! http://www.yamafoto.com/?ref=12560
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

alexuta "Cel mai indicat ar fi sa-ti repeti testul papanicolau si sa faci o colposcopie,pentru ca asa se vede perfect daca ai rana pe col." Si eu am rana pe col..si au trecut deja doi ani aproape fara sa merg la cauterizare. Am incercat tratament cu ovule si mi s-a redus de la tip 3 la tip 2, dar am inteles ca nu prea are importantza. Oricum solutia e cauterizarea. Colposcopia e intr-adevar buna si ea, desi inca nu am facut nici asa ceva..dar rana pe col se simte la un control ginecologic absolut de rutina. Colposcopia e pt a vedea exact..perfect cum ai zis si tu cat despre cauterizare:(...si mersul de 3 ori pe saptamana timp de 3 saptamani la rand..cum am vazut aici ca scria cineva..mi se pare ingrozitor:((
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ICCE, Eu zic ca nu trebuie sa-ti faci griji Pap II este bine(nu inseamna ca ai cancer)daca aveai de la III in sus puteai sa repeti testul.In legatura cu cauterizarea, asta inseamna ca ai o rana pe colul uterin de aceea inainte de aceasta cauterizarea trebuit sa faci Papa Nicolau.Cauterizarea asta este de fapt arderea ranii ca sa se vindece, iar daca aveai cancer nu mai faceai cauterizare te trimitea doctorul sa faci biopsie pentru a vedea daica ai cancer, insa asa nu trebuie sa-ti faci griji.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...