Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aici in Olanda (6)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Goede morgen deze morgen, Fete dragi, noi zburam maine spre Atlanta asa ca am intrat sa va spun sa aveti grija de voi, nastere usoara Danyce, si o fetita frumoasa si sanatoasa, si sper sa ne recitim cu bine peste trei saptamini. Dana draga, nu am mai reusit sa iti scriu, salutari sotului tau si pupici prichindelului... Rukki, succes la vinatoarea de case... Alina, nu am mai reusit sa imi tin promisiunea, eventual imi reamintesti cind vin, bine? Liris, la ce e bun bitterul suedez? Va imbratisez cu drag, si aveti grija de voi !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iris draga, drum bun si mai ales vacanta placuta! Sa te intorci cu multe povesti si poate si poze! sper sa ne vedem cand va intoarceti... Danyce, mai e asa putin....Sper sa aflam si noi cat mai curand! Oricum, iti doresc din suflet sa te bucuri de primele zile alaturi de domnisoara ta...Sarumana pentru tip-ul ci Fortis, o sa ne programam si acolo. Dana, poate imi trimiti un PM cu numarul tau..In WE n-am mai ajuns in Haga din motive de dansat pana la 4 dimineata vineri noaptea, am lenevit in rest, si am inceput sa fac o lista pentrtu nunta:-) Dar noi venim des, pe mine ma apuca si cand ma uit in ziar si vad o expozitie sau ceva dragut in Haga, ma urc in tren si vin. Si eu tare as vrea sa ne mai vedem! Alina Maria, ce mai e prin Romania, cum a fost vacanta? Va pup, fetelor, ma duc la lucru! http://community.webshots.com/user/ruxi_onne
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salut, fetelor, Sunt inca aici si bebelusa e inca in burtica. Nu are stare deloc si se joaca pana in ore tarzii in noapte, dar de venit inca nu s-a decis pe cand are de gand. E smechera domnisoara si incapatanata ca maica-sa[:D]Cel putin asa crede taticul ei. Stati linistite ca va dau eu de veste cand apare pe lume ca o sa am laptopul prin preajma. Ma duc azi iar sa ma plimb. Doar asta fac de ceva zile . Pupici si o zi buna tuturor, Daniela Veuger si bebita mica din burtica Slingeland Ziekenhuis, Doetinchem
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen si An-k, bine ati venit! Am o intrebare, pt fetele care au fost la scoala de olandeza....am primit o invitatie la interviu, pt 13 octombrie, unde trebuie sa aduc diplome de scoala ca sa se stabileasca in ce grup voi incepe. De la acel interviu, cat mai dureaza pana incep? Ca m-am saturat. Sunt lenesa si acasa nu am disciplina sa stau sa studiez, mai ales ca-l mai am si pe Martijn care e activ toata ziua. Si vreau sa invat anul asta, ca sa imi pot continua si eu studiile aici, de la anul, sper. Eu vorbesc deja olandeza, dar cu greu ma urnesti, ca nu am nici un chef. Asa ca sper ca, ducandu-ma la scoala, sa devin mai vorbareata, si bineinteles, sa progresez repede. V-am plictisit? Mi-e dor de zilele cu soare, fara vant si ploaie. N-am chef de nimic. Nu-mi vine sa ies din casa, pt ca nu suport sa ma imbrac gros, si mor de frig. Anky, se pare ca avem o cunostinta comuna....Angela, din Almere Buiten. Poate ma insel, dar am inteles ca are o prietena, romanca, Anca, care sta si ea acolo.....prin deductie logica...cred ca este vorba de tine. In fine, eu pe Angela am vazut-o doar de vreo 2 ori cred. Ancuta & [copil] Martijn, (24.10.2003) http://community.webshots.com/user/Busch_family
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ancuta, unde ai interviul? La scoala propriu-zisa (directiune) sau cu al tau coordonator de integrare? Eu am avut mai intai interviu cu acel coordonator, apoi (in aceeasi saptamana) cu directoarea scolii care mi-a propus un mic test de aptitudini lingvistice (eu nu vorbeam atunci deloc limba, doar intelegeam raportandu-ma la alte cunostinte si alte limbi stiute), mai tin minte ca am primit la test un procentaj de 85% si m-a trimis direct la nivelul trei, cursurile incepandu-le din saptamana urmatoare.Asta a fost cazul meu si eu il consider unul fericit. Iti tin pumnii sa fie totul bine si rapid si pt. tine. Mai stiu ca urmatorul ciclu incepe la inceputul lui noiembrie, asa ca eu cred ca tu de atunci o sa incepi (asta si pt. ca scoala e inceputa de ceva vreme si cei care au inceput-o au deja examene in octombrie). Sper ca nu te-am zapacit de tot de cap. Pupici, Daniela Veuger si bebita mica din burtica Slingeland Ziekenhuis, Doetinchem
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...