Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aici in Olanda (6)


Recommended Posts

Heeeei, iar e liniste... Eu la servici, ca de obicei...Cum a fost in WE? Eu am fost in parc toata ziua sambata, asa o vreme superba a fost ca nici nu se putea altcumva. Picnicul a durat de la 2 pana pe la 11 seara, a venit multa lume, un prieten a aparut cu 2 spanioloaice si 3 mexicani dupa el asa ca a fost...fiesta:-) Duminica am fost la cumparaturi, prin soare, si pe urma mi-a fost rau toata ziua, noaptea nu am dormit de caldura... Ieri am fost la un trining in Utrecht, super dragut, si am vazut seara un film ciudat olandez, Abel, de Alex van Warmerdam (cel care a facut si Grimm), il stiti? Mie mi s-a parut o ciudatenie, Onne zice ca e unul din felemele lui preferate:-) Gusturi si gusturi... Gata, ma duc...Si veniti si voi la povestit!!!Iris, cum a fost in Amsterdam? Danyce, ce face burticuta? Restul, pe unde umblati? http://community.webshots.com/user/ruxi_onne
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Salut, Rukki, burtica mea face foarte bine, se pare ca am o sportiva adevarata inauntru care face tumbe non-stop si se invarte in asa fel incat uneori nici nu ma mai pot ridica de pe scaun. Dar daca o mangai putin mai mult se potoleste de la sine, uneori se potoleste doar daca o mangaie tat'su.[:D]E marisoara de acum, are 32 de saptamani fix astazi si nu prea are ea loc de miscat si de aia resimt eu totul cu asa putere. In weekend a fost fain, am fost la nepotica noastra pe care am vrut sa o papam toata, asa de scumpa e!Asta a fost vineri. Sambata au venit socrii si o matusa a lui Fons si ne-au ajutat la diverse chestii legate de camera bebelusei.Perdelutele au iesit superbe si, pt. ca a mai ramas material suficient, o sa mi se faca si un hemeltje pt. leganut.Seara am papat mici facuti de manuta mea si alte chestii pe grill, iar duminica am fost la Addy si Pierre (asa ii cheama pe socrii mei) sa papam cu totii kwark taart cu capsune, pe care o facusem sambata seara, dar nu se intarise suficient sa fi fost mancata atunci ca desert.Cam asa a fost weekendul meu. In weekendul care vine il vom duce pe fratele meu la autobuz ca pleaca inapoi la Romanika (i s-a terminat vacanta) si apoi plecam din nou la Addy si Pierre pt. ca socrii mei adora sa-mi vada burtica in crestere.Duminica nu stim inca.probabil vom avea musafiri. Sper ca si voi faceti toate bine. Ce face micutul tau, Ancuta?Pupici tuturor, Daniela Veuger si bebita mica din burtica Slingeland Ziekenhuis, Doetinchem
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetelor, E toata lumea in vacanta??? Eu nu, am sa imi fac mea culpa acum, e insa super super druk la noi zilele acestea... weekend-ul a trecut cu bine,simbata am iesit cu doua prietene in oras si dupa aceea am ajuns la mine la un pahar de vorba (pina la 4 dimineata)... duminica am vazut un bebe frumos si am fost la ziua de nastere a nepotelului, seara BBQ la noi cu Pa.... Rukki, ma bucur ca te-ai simtit bine cu prietenii...in Vondel park ati fost? Am inteles ca e un magazin cu produse romanesti pe o zijstraatje, nu mai tin minte numele exact. Il caut daca va intereseaza... Amsterdam.... e o mare iubire a mea. Asa ca iesirea de marti a fost foarte faina, mai ales ca vremea a fost de partea noastra, nu a fost prea cald si a plouat doar pe la 5 si ceva. Am facut un rondvaart, ne-am plimbat mult mult mult (cit imi sunt de dragi stradutele inguste ale Amsterdam-ului, cu zecile de anticariate si magazine de arta...o frumusete!), un muzeu, brunch la malul apei....a fost nemaipomenit, si compania (o prietena de-a mea cu prietenul ei) de milioane. Danyce, ma bucur ca esti bine, fetita creste...ati ales deja un nume? Sau o felicitare cu anuntul nasterii? Imi place mult obiceiul acesta olandez, e foarte elegant si de bun-simt si poti sa anunti pe toata lumea intr-un fel personal ca s-a nascut un bebe... Ancuta, ce mai face micutul tau? Probabil ca parintii tai sunt aici si te bucuri de ei... Fetelor, Alinelor, Mari, ce mai faceti voi? Cum e cu planurile de weekend? Noi mergem maine seara la prieteni si duminica am avea BBQ cu familia, sper sa nu ploua prea tare.... Va doresc o zi frumoasa si imi beau capuccino dublu sa ma trezesc un pic... groetjes
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, Iris, draga, eu chiar ma ocup zilele astea, printre altele, de felicitarile bebelusei pe care le-am "debitat" eu insami si le fac pe PC-ul din birou. Asa sunt eu, mai cu mot[:D] si de aceea tot ce se poate face cu putina creativitate fac eu insami (mai ales ca nu mi-a placut niciodata sa copiez standardele si sunt pe locul 1 detasat la capitolul incapatanare[batcap]). Nume am ales deja, dar inca nu-l spun la nimeni, pot doar spune ca e de origine latina si nu se intalneste prea des, nicidecum in Olanda.Daca o sa am cumva adresa ta, prin PM, bineinteles, o sa iti trimit o "capodopera" de a mea. Unde sunteti, restul fetelor? Weekend placut![:X] Daniela Veuger si bebita mica din burtica Slingeland Ziekenhuis, Doetinchem
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragelor, ce vreme...Nu-mi venea sa ma dau jos din pat.... Iris, la ce restaurant ai fost in A'dam, pe malul apei (curiozitate-mie imi place tare sa incerc lucruri/locuri noi, asa ca poate stii unul dragut la care eu inca nu am fost). Si la ce muzeu? La magazinul de produse romanesti am fost si eu, chiar sambata, inainte de picnic, strada se cheama Jan Peter Heijestraat. N-am fost tare impresionata(e drept ca e deschis doar de o luna), oamenii super-draguti dar nu aveau o oferta mare, magazinul arata asa ca o alimentara in anii 80(hai ca-s rea acum…n-am vrut). Dar au spus ca o sa aduca salata de vinete si carne de mici, asa ca o sa mai revin cu impresii. Aveau pufuleti:-)))), dar ma asteptam de exemplu sa aiba si vinuri romanesti, etc, dar nu prea… Danyce, hai acum si io-s curioasa cu numele…Da si tu un hint, ceva, te roog…. Noi in WE vroiam sa mergem la Parade (am fost in fiecare an pana acum, mie imi place la nebunie) dar daca ploua, hmmm. O sa stam in casa surorii lui Onne, are un apartament dragut langa Vondelpark, si mergem sa avem grija de pisici cat sunt ei plecati…Poate niste cumparaturi si/sau prin Haga, la Alina, duminica seara ne intalnim cu o prietena de-a mea, romanca. Si as mai vrea sa citesc un pic pentru servici, CAO si alte minuni. Deci o gramada de planuri… Un WE placut va doresc!!! http://community.webshots.com/user/ruxi_onne
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu ma lupt cu olandeza[bang][bang][bang][bang][bang] si nu am mai scris deoarece am vazut ca nu prea e nimeni pe aici.Interesant obiceiul cu felicitarea pentru bebe,e prima oara cand aud de asa ceva.As vrea detalii Danyce daca nu te superi si daca se poate,adica de fapt ce scrii in ea?Si cui o trimiti?La rude si prieteni presupun nu?Ca si pe celelalte fete si pe mine m-ai facut curioasa cu numele,sunt convinsa ca e ceva frumos.In rest ce sava spun planuri de we nu prea am deocamdata,niste prieteni din Baarn ne-au invitat acolo dar daca ploua cred ca stau acasa.Maine am in plan sa ma duc la un open market in enschede,deci cam toata ziua o sa fiu plecata deoarece mai mult ca sigur ca trec sa vizitez o verisoara de-a sotului care este ce-a mai buna prietena de-a mea. Cam atat despre mine,in rest ce mai faceti voi,Danyce ma bucur ca burticuta ta face bine,Ancuta cred ca parintii tai sunt deja la tine si esti tareeeee fericita[:D][:D],Iris deci deocamdata nu se merita sa ma duc la acel magazin romanesc?Alinelor voi pe unde mai umblati?Acum cu vremea asta mai urata cred ca o sa deveniti mai active pe aici. Si in incheiere va doresc la toate un WE cat mai placut si va astept cu impresiile de rigoare dupa. m.alhillo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Eu lucrez de zor si incerc sa-mi intretin si casa caci din cauza bb. sunt foarte obosita. Am mai avut si certa cu al meu si tot asa intr-o suparare o duc de nu-mi mai vine sa fac nimic. Am incercat s-o sun pe mama si nu am reusit . Azi mi-am uitat mancarea acasa. Am uitat si cheile acasa. Si numai ginioane m-a prins si ploaia pe drum Sper ca ziua voastra a fost mai buna si va doresc un weekend placut ! alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult , chiar uitasem ca este sf. Maria si sincer imi facea placere inainte sa o sarbatoresc insa acum nu am cum . La fel urez si eu fetelor LA MULTI ANI Dar pe unde mai sunteti si ce faceti ca sincer imi lipasiti si ma simt singurica. alina Elena tu chiar nu mai dai nici un semn de viata ? Mari, cu tine cum mai este , tot studioasa esti ? Sper cu toate bine ! alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai am lasat-o mai moale dar mai arunc un ochi pe colo pe colo la multi ani de asemenea celorlalte marii de pe aici,ce mai faceti,cum o mai duceti,plecate in we,sper sa ne povestiti care pe unde ati fost. Si fiti si voi mai active ca tare va duc dorul,numai pe aici ce mai vorbesc si eu in romana si cu mama la telefon m.alhillo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...