Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aici in Olanda (6)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Salut, fetelor, Eu intru in fiecare zi pe forum, dar daca vad ca nu se scrie, nu scriu nici eu, ca doar nu oi scrie doar pt. Maria si pt. mine insami[:D]Eu raportez doar ca sunt bine si bebelusa mea la fel, burtica e super-super uriasa de se sperie lumea de ea[:D][:D]si eu abia mai incap in haine. Am ajuns sa imprumut tricouri de la socrul meu care zici ca de cand se stie e in luna a 9-a[:-)))] In alta ordine de idei, n-am avut parte numai de clipe fericite saptamana asta deoarece socrul meu, care inseamna enorm de mult pt. mine, a avut un accident de motocicleta in timp ce se indrepta spre mine sa ma ajute. Cateva ore bune n-am stiut nimic de el si mi-am facut cele mai negre ganduri, iar apoi am rasuflat usurata cand am aflat ca s-a ales doar cu cateva coaste deplasate si umarul lovit. Noroc ca era corespunzator costumat ca nu stiu ce s-ar fi intamplat, tinand cont de faptul ca acum atat motocicleta cat si casca de protectie sunt facute praf. Si domnul meu socru tot nu s-a linistit ca tot pleaca miercuri spre SUA pentru ca are un contract cu o firma engleza pe jumatate de an. Dar oricum a facut clauza in contract sa vina de urgenta acasa daca nasc eu, asa ca tot o sa-si vada nepotica. Cam atatea acum despre mine. Mai revin si sper sa va intalnesc pe mai multe dintre voi. A propos de intalnire, poate treceti pe aici la kraambezoek cand o sa apara bebelusa mea. Ce ziceti?[pup] Daniela Veuger si bebita mica din burtica Slingeland Ziekenhuis, Doetinchem
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sal'tare! Dupe 7 saptamani petrecute in Ro am revenit in Olanda. Nu am timp sa va scriu acum, nici n-am citit nimic din ce ati scris, vreau numai sa va spun ca nu v-am uitat si imediat ce timpul imi permite am sa va vizitez aici.N-am apucat sa va scriu inainte de plecare din motive obiective, scuze pentru asta. Va pup si revin printre voi, Dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mari, au pair inseamna baby-sitter + menajera. Practic sa te ocupi se casa si de copil/copii, dar nu treburi grele, ci doar cele uzuale. Locuiesti in casa cu familia de care ai grija, mi se pare ca ai o zi libera pe saptamana si cateva seri. Nu poti fi platita mai mult de 300 de euro pe luna, sau cam pe-acolo. Daca te uiti pe site la ind, www.ind.nl dau ei niste detalii, despre cum poti lucra ca au-pair in olanda. Scuze, am gresit, lucrezi 30 ore pe saptamana. Ancuta & [copil] Martijn, (24.10.2003) http://community.webshots.com/user/Busch_family
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor,ce mai faceti? intrebare:voi ati fost vreodata la acea intalnire din utrecht?ca eu maine am ceva treaba prin acel oras si ma gandeam ca poate ajung si pe la aceea intalnire,dar am vrut sa va intreb pe voi ce parere aveti si daca ati fost vreodata acum altceva,daca imi aduc bine aminte cineva intreba de restaurante cu profil romanesc in olanda.ei bine eu am doua adrese,nu stiu daca le stiti sau nu,eu totusi vi le scriu: 1.PONDEROSA Rode Heklaan 5 9401SB- Assen tel. 0592-355141 http://home.wanadoo.nl/ponderosa-assen. 2.TATA RADA Kanaalkade 26 Alkmaar tel. 072-5113705 http://www.tata-rada.nl/ va pup dulce[pup] si va astept pe aici cand aveti timp m.alhillo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...