Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

logest-pro contra


Recommended Posts

Buna fetelor, va rog sa imi spuneti daca este vre'una printre voi care a folosit anticonceptionale Logest; Mie mi le-a prescris medicul din cauza unei fibroze uterine( cu semnul intrebarii) este prima luna cand le iau, sunt foarte speriata de ce contraindicatii au....ce ma sperie pe mine este faptul ca sunt deja in a 7-a zi a menstruatiei si inca mai singerez( ceea ce nu se intampla inainte) multumesc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 9
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu am luat logest o buna perioada de tim p vreo 2 ani ,apoi inca vreo 6 luni dupa o pauza. eu una m-am simtit extraordinar de bine cu ele,fata de alte anticonceptionale.sangerarea poate continua ,tu sa iei pastilele asa cum ti-a indicat medicul ,poti avea si o dereglare hormonala ,si dureaza pana organismul se va obisnui cu pastilutele ,avand in vedere ca este prima luna ,nu te speria. Alina [vampa]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am luat si iau si acum.Ma simt foarte bine si nici nu observ ca ma ingras sau mai stiu eu ce altceva. Asa cum zici tu , si la mine dupa a 7-a zi persista niste pete maronii, cam inca 1 zi maxim 2 (nu pot spune sange) .De fapt in prospect spune ca trebuie sa le incepi chiar daca nu s-a oprit menstruatia.Si mai cred ca depinde de la organism la organism, ce se intampla la mine nu e valabil si la altcineva. Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Originally posted by carmen77
Eu am folosit Logest timp indelungat, vreo 2 ani, si pot sa spun ca la mine nu a avut nici un efect secundar. In ceea ce priveste sangerarea, e posibil (de fapt foarte probabil) ca organismul tau sa aiba nevoie de o perioada pana se adapteaza cu ele. Asa a patit si o prietena de a mea, care primele 3 luni dupa ce a inceput sa le ia a avut spotting, iar dupa aceea s-a impacat perfect cu ele. Singura chestie care la mine a aparut si m-a deranjat, a fost ca faceam un pic de retentie de apa de la ele ... si a trebuit sa manc mai putin sarat .. in rest, toate bune. Eu zic sa nu iti faci probleme, pentru ca sunt anticonceptionale din generatie noua si nu prea au efecte secundare. http://community.webshots.com/user/carmen77102 http://community.webshots.com/user/carmen77104 Carmen si [copil] Matei Gabriel - 27.10.2003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si mie mi l-a dat medicul acu fro 2 ani si ceva pt. ca aveam ovare polichistice si noduli la sani. le-am intrerupt dupa 2 ani pt. ca mi-au trecut problemele, fara chisturi si fara noduli, in schim am inceput sa am probleme cu inima, desi doctorul meu mi-a zis ca in ciuda contraindicatiilor si a efectelor adverse nu este daunator. asa ca daca medicul ti-a recomandat ia-le....... sanatate multa de la andreea mami lui theo si florin http://community.webshots.com/user/mamicaluitheo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am luat Logest acum cativa ani timp de jumatate de an, le-am folosit ca metoda contraceptiva, medicul mi le-a recomandat tocmai pentru ca erau din generatia noua si teoretic au efecte secundare minime. M-am impacat bine cu ele, e drept ca m-am ingrasat ceva in perioada respectiva, dar cred ca din alte motive. Menstruatiile tineau la fel ca de obicei, ceea ce la mine = 7 zile. Insa nu toate femeile reactioneaza la fel la un anumit tip de anticonceptionale si cred ca cel mai bine este sa vorbesti cu medicul tau, sa ii spui ce se intampla, el te va indruma daca si cat e cazul sa continui. Lai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Tedita! La recomandarile dr. am luat Logest, pentru contraceptie, si nu m-am acomodat deloc cu el. Am avut menstra aproape 2 luni. Nu mult dar asa cat sa te deranjeze si sa ma simt foarte slabit. La recomandarile dr. le-am schimbat cu Marvelon si am fost foarte multumita. Mi s-a reglat ciclu, dureri nu prea e ok. Parerea mea e sa te duci la dr. daca continua problema si sa-l intrebi daca nu e cazu sa le schimbi cu altle ca poate organismului tau nu ii sunt bune. Multa sanatate, Dea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tedita, si eu am luat Logest 2 luni mai demult dar nu le-am tolerat deloc. Ma dureau ovarele, ma dureau sanii non-stop si aveam sangerari intre menstruatii. Singurul lucru bun a fost ca in cele 2 luni ma tinea mai putin. Adica de la 7 zile cat am eu in mod normal ajunsesem la 3-4 zile. Dr-ul mi-a zis ca sunt normale unele dereglari pana se acomodeaza organismul.Poate asta e si problema ta, de acomodare. Eu am hotarat sa le opresc. Eu zic sa ceri parerea dr-ului ca poate iti da altceva. Poli
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca sangerezi, DA-LE NAIBII!!!!! Pilulele nu se iau fara analize adecvate....iar doctorul trebuie sa fie fffff bun. Am luat pilule la indicatia unei tampite timp de 4 ani de zile si m-am nenorocit- nu vreau sa intru in detalii- la fel sangeram si eu si mi le schimba cu altele si tot asa.... in fine, parerea mea e sa le dai naibii ca te distrugi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...