Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

combinatii alimentare


Recommended Posts

Noi am adoptat acest mod de alimentatie acum un an si ne simtim foarte bine.Am cumparat din intamplare cartea dr.Hay si apoi "The food combining bible" a sotilor Dries si am incercat experimentat sa ne schimbam modul de alimentatie.A fost destul de complicat la inceput, mancarurile preferate s-au dovedit a fi de evitat dar am descoperit in schimb combinatii noi si interesante. Evitam: 1.proteine + carbohidrati 2.proteine + acid (muraturi,otet,lamaie,iaurt,smantana) 3.carbohidrati + acid 4.carbohidrati + zaharoase (dulceaturi,miere,fructe uscate) 5.proteine + zaharoase Combinatiile bune sunt : 1.carbohidrati + grasimi 2.zaharoase + acid 3.grasimi + acid Carnea intotdeauna cu vegetale sau salate Fructele de preferat pe stomacul gol Niciodata desert dupa mancare Asta ar fi in mare,cred ca suna destul de complicat dar asa de bine ne-am obisnuit cu sistemul asta, ca stim din start care cu care se combina.Cartea sotilor Dries este foarte instructiva si explica in mod stiintific de ce nu se pot combina anumite mancaruri, explica foare bine cum are loc digestia si in plus are o gramada de retete delicioase si interesante.Se gaseste si pe Amazon ! Pentru cine e interesat, putem face un schimb de experienta si opinii personale. [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...