Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Romani din Anglia, postati aici! (3)


Recommended Posts

Multumesc pt urari si La Multi Ani Andrei de Sf Gavril. Sint buni si sfintii astia la ceva. Pe sora mea o mai cheama si Georgeta, un nume tare nesuferit (de ea) de care insa isi aduce aminte mereu de Sf Gheorghe. Am aici o prietena Gabi dar uite ca am uitat de zile de sfinti de cind sint aici. Azi am fost la eco pt 22 saptamini. Vom avea o fetita! I-am spus lui Dominic si s-a bucurat, a uitat de Fox, ii pare bine si de-o surioara. Acum avem mult timp sa ne tot gindim la nume. Favoritul este Silvia, altele ar fi Eloise si Ana-Maria. Avem timp insa sa ne gindim. Baietii mei sint la fotbal in seara asta dar m-a sunat acum Richard sa-mi spuna ca echipa cealalta s-au pierdut pe drum! Dar cica au gasit A3 si vor fi acolo intr-o 1/2 ora. Dominic a fost cu mine la o sedinta aseara (pt o organizatie de caritate, Richard nu ajunsese inca acasa) si ne-am intors pe la 10 seara. In seara asta la fotbal, cind or veni. Si totusi uite ca rezista asa seara se seara si poate sa doarma f putin. Joi seara mergem la concert cu Nick Cave & The Bad Seeds (eu si Richard) iar vineri seara merg eu cu Domi la un spectacol de dansuri turcesti. Asa ca nu stiu cind voi mai apuca sa scriu. Va pup si succes cu examenele, vizele, job-urile. Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetelor am si eu o intrebare..ce canale romanesti prindeti si cum? Il aduc pe tata aici pentru trei luni..nu stie mai deloc engleza si nu de alta..dar poate ma pune sa-i traduc "Trisha" sau "Wife Swap" ca o iau razna! [:D] Mary-Jane..felicitari pentru bebelusha! Cristina si [copil] Lilly Elisa http://community.webshots.com/user/crystinna
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crystina, imi pare rau , dar nu stiu prea multe despre cum si ce canale romanesti se prind pe aici. eu ma uit doar la Antena1 pe internet, pe site-ul lor, dar sunt sigura ca celelalte fete pot sa-ti dea mai multe detalii... Andra, vreau sa te intreb ceva: ai zis ca stii mai multe persoane care si-au depus actele pt extinderea vizei. stii cumva pe cineva care incearca sa-si schimbe tipul de viza, asa cum vreau eu sa fac? de ce te intreb asta : pentru ca eu tocmai am sunat la o firma de consultanta (in materie de vize si emigrare) si am aflat cu stupoare ca -dupa noile reglementari- nu mai pot sa aplic direct de aici pentru o viza business in continuarea celei care o am acum (de aupair) si probabil va trebui sa plec acasa si sa aplic de acolo ...[bang][bang][bang]. tu (sau altcineva) ai/ati auzit ceva de genul asta? acum astept un raspuns mai detaliat de la firma respectiva si sper sa nu fie prea complicat... in legatura cu intalnirea, duminica sunt libera doar dupa-amiaza, asa ca nu stiu daca mai e posibila...sper sa avem mai mult succes weekendul urmator [berica]. succes maine la scoala si sper sa-ti placa! va [pup] si pe curand!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by crystina
Fetelor am si eu o intrebare..ce canale romanesti prindeti si cum? Il aduc pe tata aici pentru trei luni..nu stie mai deloc engleza si nu de alta..dar poate ma pune sa-i traduc "Trisha" sau "Wife Swap" ca o iau razna! [:D] Mary-Jane..felicitari pentru bebelusha! Cristina si [copil] Lilly Elisa http://community.webshots.com/user/crystinna
Noi avem antena cu receiver, prindem cam toate canalele romanesti, numai ca la antena1 de exemplu cand sunt filme e codata transmisia. Andra http://community.webshots.com/album/170190778fEpvgj
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by brienitza
Crystina, imi pare rau , dar nu stiu prea multe despre cum si ce canale romanesti se prind pe aici. eu ma uit doar la Antena1 pe internet, pe site-ul lor, dar sunt sigura ca celelalte fete pot sa-ti dea mai multe detalii... Andra, vreau sa te intreb ceva: ai zis ca stii mai multe persoane care si-au depus actele pt extinderea vizei. stii cumva pe cineva care incearca sa-si schimbe tipul de viza, asa cum vreau eu sa fac? de ce te intreb asta : pentru ca eu tocmai am sunat la o firma de consultanta (in materie de vize si emigrare) si am aflat cu stupoare ca -dupa noile reglementari- nu mai pot sa aplic direct de aici pentru o viza business in continuarea celei care o am acum (de aupair) si probabil va trebui sa plec acasa si sa aplic de acolo ...[bang][bang][bang]. tu (sau altcineva) ai/ati auzit ceva de genul asta? acum astept un raspuns mai detaliat de la firma respectiva si sper sa nu fie prea complicat... in legatura cu intalnirea, duminica sunt libera doar dupa-amiaza, asa ca nu stiu daca mai e posibila...sper sa avem mai mult succes weekendul urmator [berica]. succes maine la scoala si sper sa-ti placa! va [pup] si pe curand!
Draga Adriana, CryssUk e in aceeasi situatie. Eu am sunat acum vreo 2 saptamani pt ea la o firma de avocati (unde sunt si romani) in Whitechapel si ei mi-au spus ca se poate aplica din aupair in self-employment...Daca vrei iti dau nr lor de telefon ca sa stii exact. Legat de intalnire, inseamna ca o lasam pe alta data si poate pana la urma Cryss iesim sambata la artificii si nu mai iesim duminka nici noi...Mai vb maine eventual. Azi am fost la scoala, a fost ok, fac reading cu copiii. O sa fac voluntariat dar au si un post valabil din ianuarie insa...Sa vad ce fac. Mary-Jane, se pare ca am simti eu ceva cand ti-am zis de Foxy!!! Sa fie sanatoasa,sa ai sarcina usoara si sa jucam la botez!! Pupici. Andra http://community.webshots.com/album/170190778fEpvgj
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mary-Jane, felicitari! A nimerit bine Andra cu Foxy :)) Lasa ca mai bine e cu Silvia :) Ce ma bucurrr!!!! URAAAA Eu oricum fata iti doream sa faci ca sa ai pereche. Adriana, te-am sunat oeri pe fix dar suna ca un soi de ocupat!Ciudat! Oricum ti-a spus Andra ceea ce voiam sa iti transmit si eu. F multe firme de avocatura nu vor sa se complice si atunci arunca cu raspunsuri de genul astora. Poti suna la firma de care a vb Andra sau.... si mai bine ar fi sa scrii o scrisoare la Home OFFIce ,mai exact la Immigration and Nationality Directorate Lunar House 40 Wellesley Road Croydon,Cr 9,2By tel 0870.606.7766 mail:indpublicenquires@ind.homeoffice.gsi.gov.uk Cel mai bine este sa trimiti o scrisoare special delivery sau registered in care sa spui ca intentionezi sa aplici in persoana la Croydon pt a-ti modifica viza ....... si ca vrei sa stii daca este posibil sa aplici sau nu si ce acte, cum etc. Ei o sa iti trimita un raspuns scris, avizat care e o dovada f clara ca se poate sau nu.Scrisoarea o poti folosi atunci cand cineva incearca sa iti infirme acest adevar, asa cum multi o fac din comoditate! Eu am trimis o scrisoare de genul asta, dar in alt scop si surprinzatorrr...am primit raspuns scris cam in 2 saptamani. Daca suni ,sunt si ei destul de lapidari si incompetenti(daca vrei detaliii iti dau). Multa Barfta! Andra, atunci ne vedem sambata la focul de artificii! Pup la toata lumea! Cris
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

He, he, despre incompetenta celor de la H.O. pot sa povestesc eu destule. Am sunat sa intreb ceva de 3 ori si de 3 ori am primit raspunsuri diferite...In tara asta vad ca nu stie stanga ce face dreapta si invers... Am fost la interviu azi la agentie si am incheiat un contract cu ei, acum e treaba lor sa imi gaseasca si job ca ei incaseaza bani de la angajatorii eventuali... Cryss, pe la cat si unde maine? Pana la urma o sa vina si Mihaela. Cred ca in jur de 4 cel mai devreme putem ajunge noi in centru ca Lari munceste maine pana la 1, deci la 2 si ceva va fi acasa abia. Pupici. Si weekend placut. Andra http://community.webshots.com/album/170190778fEpvgj
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anunt umanitar. Eu si CryssUk trimitem niste banuti pt micutul Paul Ungureanu, desigur ati vazut campaniile initiate pe forum pt ajutorarea lui. Daca mai vrea cineva sa contribuie cu o suma oricat de mika, astept raspunsuri sa luam legatura. Dar cat mai rapid pt ca saptamana viitoare punem banii. Multumesc. Andra http://community.webshots.com/album/170190778fEpvgj http://community.webshots.com/photo/215339326/215339503dLvCcR babyfoot
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...