Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sapunul Dove


Recommended Posts

  • Răspunsuri 20
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu folosesc de multa vreme Dove si mi se pare cel mai bun.Nu este indicat de fel spalatul pe fata cu sapun ( in afara de cele concepute in acest sens)dar eu ma spal ca Dove si pe fata si pe corp si este f bun pentru pielea mea, intr-adavar nu usuca pielea dat fiind ca ( si in reclama se spune) contine 1/4 crema...eu folosec si crema de corp Dove care (am impresia) ca-mi face pielea fina si miroase si foarte frumos.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare! NU categoric la combinatia fata + sapun! si cu particule abrazive pe deasupara! sunt atatea produse speciale pt curatarea tenului, de ce ti s-a pus pata tocmai pe sapunul asta? eu as folosi un demachiant (sub forma de crema, lotiune sau spuma), lotiune tonica dupa (e foarte importanta- restabileste pH-ul, aduce porii la marimea de dinainte de curatare) si la sfarsit o crema de zi respectiv noapte. iar sapunelul il poti folosi pt corp, o data la 2 sapt! ralucoantza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi dau seama acum de adevarul expresiei "cate bordeie atatea obiceiuri". Eu una nu as pune sapun pe fata nici sa ma pici cu ceara, poa' sa aiba 1/4 sau 1/2 crema..pentru ca usuca..Asta in ceea ce ma priveste..poate altcuiva ii prieste depinde de ten.. de exemplu matusha mea se spala de o viata cu sapun pe fata si are o frumusete de ten,ai spune ca urmeaza super tratamente cosmetice. Imi place Dove (sapun) da' nush,uneori am asa un sentiment ca nu sunt bine clatita...hai acum radetzi [:D][:D][:D] ca si pe mine ma incearca acelasi sentiment. Cel mai bine ma inteleg cu crema de copr,aceea cu particule de matase..beeettttoooonnnn. va pup, Anderrusha "Nu e important ce ti se intampla ci cum reactionezi la ceea ce ti se intampla"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu apreciez produsele Dove, mai putin samponul care nu mi s-a potrivit. Dacä "ti s-a pus pata" pe curätarea tenului cu Dove, nu-i o tragedie, dar de ce nu alegi säpunul lichid? Cat de bine ti se potriveste metoda si produsul vei afla dupä un timp de folosire. Depinde foarte mult de tipul de ten pe care il ai si de sensibilitatea lui. Am practicat si eu o perioadä, acum cativa ani, spälatul fetei cu Dove, insä nu in locul demachierii si nici zilnic. Nu mi-a däunat, insä cum pe piatä sunt atatea produse si tentatia e mare, recunosc cä nu am rämas consecventä metodei, cu toate cä säpunul Dove (lichid) nu imi lipseste din baie. [pup] Inima are ratiuni pe care ratiunea nu le cunoaste.(Blaise Pascal) (http://photos.yahoo.com/floradia)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apropos de sapunul Dove, cand mergeam la cursuri prenatale, in timpul sarcinii, un medic neonatolog l-a recomandat pentru bebelushi!!!! Adevarul e ca tot in sarcina am inceput sa testez pe pielea mea tot felul de produse pt.bebei pe pielea mea, si Dove e net mai calitativ si decat Nivea Baby( de ex.).....si asa, un pic ca sa mai divaghez.... daca pe mine ma ustera ochii de la Johnson's Baby Shampoo, nu vreau sa stiu pe astia micii!!!! (scuze pt.reclama , sau anti-reclama in cazul asta!!!) Concluzie: daca se pot spala nounascutii cu Dove nu vad de ce nu ai putea sa te speli cu el pe fata....dar fara excese, ca e totusi vorba despre fata, si nu corp..... si totusi depinde de tenul fiecaruia Florina si bb-itza Elise( 1 luna si 6 zile) http://photos.yahoo.com/floppyflorina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] Eu ma demachiez un felul urmator: Pentru inceput folosesc o crema demachianta pentru a-mi curata tenul,apoi ulei pentru curatat fata care contine ulei de masline care curata tenul in profunzime. La sfarsit ma spal pe fata cu sapun Dove. Dupa aceea imi dau si cu o solutie tonica si cu crema de noapte ori zi,depinde de context. De doua ori pe sapatamana imi fac masca pentru fata,din argila ori fructe. Este cam complicat dar in felul asta tenul arata foarte bine. Succes,fetelor,faceti-va frumoase![pup] Sorina. "If you respect others,they will respect you!" [foto][url="http://community.webshots.com/user/sorina1982"]Poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chiar asa, ce sapun este recomnadat pentru ten (daca este vreunul recomandat). Vad clar ca la fiecare se potriveste un anume produs si o anume marca, e si normal. Va spuneam ca mi s-a pus pata pe sapunul dove pentru ca miroase asa de bine si dupa ce ma spal pe fata inca se simte suav mirosul de fiecare data cand adie vantul si parca ma simt si eu mai bine...Am un ten dificil, pielea uscata in jurul gurii si uneori a pometilor, grasa in zona T si ideea de a folosi sapunul ma incanta fiindca e rapida. Te speli pe fata si gata, nu te mai ungi cu toate alifiile, demachiant, lotiune tonica, bla bla bla. AM incercat de cateva ori Dove-ul si am fost incantata, insa am citi undeva ca pentru cei cu ten gras e indicat sa foloseasca produse pentru ten normal, fiindca cele pentru ten gras contin elemente care intensifica secretia de sebum, asadar sfarsesti prin a avea un ten si mai gras. Nu stiu asadar pentru ce tip de piele este recomandat sapunul Dove, daca il poti folosi si pentru fata. Cam la asta se reduce intrebarea mea. Ei, v-am complicat viata rau, asa-i? [alcool] scarmanus
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cosmeticiana mea are o vorba - "sapunul ucide pielea fetei". Tot de la ea stiu, ca NU se foloseste sapun obisnuit pentru fata ci doar din acela pe care scrie clar - "pentru fata". Eu aici am un sapunel mic pentru fata si o alta varianta este ceva gen "cleansing foam" pe ambele scrie - pentru fata. Sapunul in general contine unele substante "iritante" pentru pielea fetei. Crema "abraziva" folosesc o singura data pe saptamana, iar dupa folosirea ei pun o masca astringenta. Nu ma machiez decat ocazional, deci nu am nevoie sa ma demachiez permanent. Lia-S
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...