Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de Arad...???(13)


Recommended Posts

Alina33, pai e corect ca ele sa se distreze si noi nu??? Las' ca le aratam noi la anu distractie si voie buna[bere][bum]...Acum ma inteleg bine cu fetele, de fapt eu doar cu 2 dintre ele am avut ce-am avut si acum dansele nici nu mai dau pe la noi, s-au mutat la cele de ian.-febr....problema lor si oricum parca atmosfera la mamici martie-aprilie e mai placuta ca niciodata!!! Si multumim ptr vestile despre Gabi!!![pup] Tanja, am vazut ce dezastru a fost prin Eforii...cum s-au surpat digurile...nasol de tot...Fetele din Austria probabil ca sunt pe pag 2 sau 3 ca au devenit tare lenese[:D] Alina M, tu tot despachetezi???[:p][;)] Li, tu cand vi cu vestea ca esti [gravi]??? Abia astept!!! Andrushka pe unde o fi sa ne mai vorbeasca de oraselul nostru ca tare m-a uns pe suflet[pup] Claudia[mamica] si Raul(01.04.2004) [copil] [url="http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos"][foto]Poze familie[/url] [url="http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu"][foto]Pagina personala DC[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns
[trombon][trombon][trombon]Pe unde umblati fetelor??? Noi am fost azi la vaccin si din pacate Raul a vomitat imdiat dupa vaccin, deci trebuie sa mai mergem luna viitoare sa ii mai dea un supliment...oricum s-a purtat ca un adevarat barbat, n-a plans, ba mai mult i-a ras d-nei asistente...Ne-am si masurat si cantarit, avem 7.340kg si 68cm, baiat mare are mama!!!! Ieri am fost la un control la Geanta si acolo, spre surprinderea mea a ras mai tot timpul, in special cand ii facea eco...cred ca il gadila cu aparatul...e bine si cu caputul, putin are tendinta de a se turti pe o parte, dar asta a spus ca nu e grav, ca-si poate reveni si singur...ce ma sperie pe mine (chiar daca el mi-a spus ca nu trebuie sa-mi fac probleme), rinichii nu sunt maturizati suficient si acum trebuie sa fiu fff atenta la mirosul pisului...Cam astea sunt noutatile la noi!!! Eu nu stiu ce am, dar de cateva zile as dormi si in picioare...am o stare de somnolenta.......Poate am lipsa de calciu sau magneziu...de maine ma apuc sa beau Eurovitta, sa vedem cum o fi apoi... Pupici!!![pup] Claudia[mamica] si Raul(01.04.2004) [copil] [url="http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos"][foto]Poze familie[/url] [url="http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu"][foto]Pagina personala DC[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai ce ghinion pe mine![bang][bang] Trebuia sa mi se intample si mie ceva nasol in luna august daca toate ati avut cate o peripetie. Abia am asteptat sa citesc si eu ce s-a mai intamplat pe-aici si... pauza...nu a mai mers internetul de luni.Am crezut ca e de la ei si am asteptat o zi,dar ieri s-a dus Calin la ei si i s-a spus ca e suspendat pt.neplata.[xx(]Chiar ieri l-a platit Calin ca nu a avut cand daca am fost plecati.S-a cam agitat Calin la ei putin.[blabla][duel] Mare nenorocire daca am depasit cateva zile termenul,dar nici macar nu ne-au anuntat,de-aia s-a enervat Calin.[:(!][:(!][:(!] Fetelor,eu fac injectii Gentamicina ca am facut o Infectie urinara foarte urata.Ma puteti compatimi ca trebuie sa ma intepe de 2 ori pe zi!!!![q][q][q][q][q][q] Clau,daca a vomitat Raul dupa vaccin putea sa-i mai dea 2 picaturi atunci ca nu avea nimic.De ce sa te mai duci luna viitoare,plus ca e in intarzaiere iar cu o luna vaccinul.Eu asa am facut cu bb care au vomitat dupa vaccin.Mie mi-a zis o dr.de la Sanepid ca pot face asa,a zis ca ne exista supradoza de vaccin daca din greseala pun 3 picaturi in loc de 2 sau daca vomita pot sa-i pun iar 2 picaturi.Sper ca ai inteles ceva ca tare le-am mai "ametit".[batcap] Azi am calcat toata ziua dupa nu stiu cate ture de spalat,dar in sfarsit am terminat[rufe][spala].Azi nu am fost la lucru,mi-a dat voie sa raman acasa ca sunt bolnava. Sper sa va pun poze diseara.Mai trebuie sa descarce Calin din telefon. Ma duc sa fac ceva de mancare si mai revin azi. Va pup![pup] Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina, pai a fost luna ghinioanelor??? Si noi am patit asa ceva cu astia de la RDS, doar ca ne-au lasat fara net pe perioada Week-end-ului...am crezut ca-i papa Clau cu puf cu tot...Dar cum sa te deconecteze fara sa te anunte...mi se pare o nesimtire din partea lor...au zis ca nu de la ei vin deconectarile si multe alte abureli...[bang][bang][bang] si legat de vaccin, asistenta a vrut sa-i dea atunci dar n-a lasat-o tampita aia de doctorita...mi-a fost ciuda pe ea...asistenta a iesit afara dupa mine, ca a vazut ca m-am enervat si a venit sa-si ceara scuze...ce sa fac e tampita rau...tot am zis ca ma mut de la ea, dar vad ca nu apuc nicicum sa imi caut un pediatru bun si cat de cat aproape de casa! Nu ne mai pove cum a fost in concediu??? Please! Pove de Dragos!!!!!! Si pune poze odata ce de nu [sm] Claudia[mamica] si Raul(01.04.2004) [copil] [url="http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos"][foto]Poze familie[/url] [url="http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu"][foto]Pagina personala DC[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Clau am pus niste poze,eu nu le pot vedea in album inca,probabil nu s-au incarcat.Sunt amestecate,de la mare si de la munte.Mai avem cateva si pe alt telefon si nu le poate descarca Calin nicicum,sper sa reuseasca.Am mai facut si cu aparatul foto,dar cred ca alea nu le mai scaneaza sa le punem in album. Ma duc la culcare ca nu mai vad bine de somn.In concediu am fost obisnuita sa ma culc mai devreme si acum nu mi-am revenit la normal,adica sa ma culc pe la 1-2 noaptea!!!! Aici sunt pozicile: http://community.webshots.com/user/morodac PS.Promit ca maine va spun cate ceva despre Dragos si prostiile care le-a facut in concediu. Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau fetelor, Abia acum reusesc sa intru si eu in internet.Mark a cumparat ceva pentru computer si eu nu am mai avut cum sa intru. Alina M. ma bucur ca ati ajuns cu bine acasa si ca a fost fain in concediu.Sa stii ca ti-am dus dorul!!!Am incercat sa ma uit la poze dar nu am reusit sa le vad.Voi incerca miine cu celalalt computer ca asta ii cam vechi si nu functioneaza asa de bine. Clau,sper ca ii bine Raul acuma ca ai scris ca a varsat dupa vaccin.Nu stiu cind o sa fiu si eu [gravi] dar am sa va spun de indata ce o sa stiu ceva.Probabil ca va mai dura citva timp,1 luna,2...10... Alina 33,ce mai face Dragos?Ma gindesc ce a crescut de cind nu l-am mai vazut! Ok,acuma va las,ma duc sa minc ceva si sa fac un dus si dupa aia somn de voie. Va pup mult de tot.[pup][pup][pup][pup][pup] LindaG
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Se cam someaza pe aici,nu credeti?![:D] Ce mai faceti fetelor? Eu ma chinui sa mai recuperez pe-aici ce-am pierdut cand am fost in concediu. La mare tot am vrut sa merg pe la vre-un net cafe sa mai citesc pe forum cate ceva,dar nu am avut timp,plus ca era foarte aglomerat pe-acolo.Am vazut ca la un hotel aveau internet in fiecare camera.Da' ce,doar ne-am dus in concediu nu sa stam la calculator!!!![batcap] La mare am fost foarte ocupati cu Dragos,nu ne-a dat prea mult timp liber,a trebuit sa fim tot cu ochii pe el.Nu-l mai puteam scoate din apa,desi nu era chiar calda apa.Ma bucur ca nu s-a imbolnavit. El era foarte prietenos cu toata lumea.In ultima seara cand stateam la masa,el,ca de obicei,se plimba pe-acolo,mergea la ospatari si la un moment dat vedem ca sunt 4 ospatari in jurul lui.Nu stiam ce se intampla,cand colo el "ii invata" cum sa traga din ochi si aia se distrau de minune.[:-)))][:-)))] Fetelor,ce ma doare fundul de la injectii!!! Mai am pana duminica de luat.Bine ca Gentamicina nu doare asa de tare. Ma duc la culcare ca maine merg la lucru,inca nu mi-am intrat in ritm. Va pup si va doresc noapte buna![pup][:X][pup] Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina, sanatate multa! Vad ca va tinut Dragos activi [:D], nu v-ati plictisit la mare [:-)))][:-)))][:-)))]...Am vazut pozele [foto], sunt super faine! Ti-ai facut curu poligon de tragere???[:D] Li, lasa ca iti vine si tie randul la [copil]...incet, dar sigur! V-ati luat inca un calculator? Ce mai face Claudia si Vanessa? Alina33, ce mai faceti voi? Dragos mic ce face, creste? Raul al meu sta acum in patuttul lui si vorbeste cu jucariile ...le spune "gggggggrrrr", oare nu-l doare gurita de atata vorbit???[:-)))][:-)))][:-)))] Cred ca ii vor iesi cat de curand dintisorii ca tare agitat e, plus ca are gingiile ffff umflata...ieri seara, contrar obiceiurilor lui, s-a trezit de doua ori...eu parca visam, nu-mi venea sa cred ca s-a trezit...ii iar aseara, desi era frant de oboseala, nu vroia sa doarma si numai in urlete si plansete a tinut-o...i-am dat sa pape tinandu-l in brate...va dati seama, pe o mana il tineam pe el, cu cealalta tineam sticla...uufffff, mi-a rupt mana de greu ce e!!!Sper sa iasa cat mai repede ca tare mi-e mila de el cum se chinuie!!!! Va pupitez!!! Claudia[mamica] si Raul(01.04.2004) [copil] [url="http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos"][foto]Poze familie[/url] [url="http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu"][foto]Pagina personala DC[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor! Alina sunt faine pozele si Dragos e un scump. Noi am fost la control si avem 67 cm si 6,850 kg.E binear fi trebuit sa fie un pic mai grasun la inaltimea lui da suntem in grafic.Luam in continuare fier si calciu+vigantol si incepem diversificarea.De azi am sa ii dau suc de mar.Dupa care mar ras cu brinza si apoi cu suc de morcov.Apoi cereale fara gluten.Pina la 5 luni vad ca nu intram la supa de legume.Curios.Clau si tie tot asa ti-a spus?Vaccinul asta e fara injectie?Numai cu picaturi? Li tu nu te-ai apucat de treba?CInd vii cu vesti[gravi]? Anto tot stricat ti-e computerul? Vai rau e fara masina.DA poate cu ocazia asta ma misc mai mult ca vad ca am stationat la 67 kg.Ieri am venit pe jos de pe mal.Am facut o ora jumate si am fost rupta.Da nu de la mers ci de la trotuarele astea sparte si de la zgomotul masinilor.Daca ar fi trotuarele mai faine as merge mai mult.Clau tu pe unde te mai plimbi?E fain pe centru trotuarul!Aaaa,intelegeti voi. Ma duc sa ii fac suculet sa vad cum reactioneaza1 Va pup Alina si bebe Dragos http://www.inarad.ro/dragos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor. Ghiciti unde merg eu acum?[?][?][?][?][?] La Cicir sa facem gratare si mici.[pofta][pofta] Nu va suparati pe mine,va rog![iartama] Alina,felicitari pt.progresele facute la kg si la cm,sunteti mari de-acuma.Eu i-am dat la Dragos suc de portocale de la 6 saptamani.I-ai dat suc de portocale? Clau,cred ca e tare scum Raul cand "vorbeste cu jucariile".Mie-mi placea tare mult cand facea Dragos asa,parca se certa cu ele,striga la ele tare,tare. Fetelor,de ieri imi fac singura injectiile ca nu are cine sa mi le faca.Mai am maine si gata.E groaznic sa mi le fac singura,dar nu am ce face.I-am zis la Calin sa-mi bage el acu ca-mi injectez eu apoi,dar nu vrea.Acu' 2 ani tot asa l-am pus sa-mi bage acu ca trebuia sa-mi fac o injectie si dupa ce l-a bagat(dupa multe insistente)a lesinat.[:)]Si-a revenit rapid.Oricum eu mi-am facut injectia si apoi m-am ocupat de el. Va pup si va doresc sambata si duminica placuta![pup][:X][pup] Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...