Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ten gras


Recommended Posts

  • Răspunsuri 14
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Elena, si mie mi-a spus medicul sa nu mai iau Diane 35 si de atunci am probleme mari cu fata. Adica de doua saptamâni cam... Si eu folosesc produsele Vichy si sunt destul de bune, dar nu pot garanta pt ele. Adica la mine ajutau când luam Diane35 si mi se parea ca am tenul doar mixt. Insa acum mi se pare ca e gras si chiar si parul mi se îngrasa. Sibylle *********************************************** http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/sib_maillet/album?.dir=/dce8
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ten gras L'Oreal are gama Pure Zone, iar Garnier are gama Pure. Eu ma impac bine cu amandoua. Asta pentru ingrijirea zilnica, in trei pasi: un gel mentolat cu zinc pentru spalat fata (cu apa), apoi se aplica lotiune tonica (astringenta), apoi crema hidratanta, care este foarte usoara si contine acid salicilic si zinc. E adevarat ca o crema de fata obisnuita este mult prea grasa si grea pentru un ten gras, astupa porii si face numai rele, insa asta nu inseamna ca trebuie sa renuntam la a hidrata tenul. Cand apar cosuri le atac cu Skinoren de la Schering, si cand apuc seara bag o solutie pe care am facut-o la farmacie in Romania (reteta o am de la cosmeticiana mea din Romania, din pacate n-o am la mine, da' stiu ca printre altele contine zinc) si am carat-o frumusel peste ocean, acu' am fro doo sticloantze de apa minerala Dorna pline cu un lichid alburiu obscur in frigider, de se minuneaza colegii mei de apartament [alcool] Luca, traiasca apa termala, io vara umblu cu un spray cu apa termala de la Avene dupa mine, si daca vaz ca incep sa transpir sau ceva, il scot din geanta si tzac-tzac, sa nu se irite fata [:D] (recunosc ca io-s cam obsedata cu tenul, asta din adolescenta cand am patimit cu o acnee uracioasa). Prietenul meu cand ma vede ca scot spray-ul din geanta, incepe sa zambeasca si intinde fata la mine ca vrea si el - si-l dau, na, ce sa fac [loveyou] Cosmeticiana mea (tot din Romania, ce n-as da sa am si aici [mariaj]) mi-a spus ca la fel de bine merge sa pui si apa minerala intr-o sticluta d-asta cu dispozitiv de sprayat, cum sunt sticlutele care se folosesc la calcat, si o folosesti tot asa sa-ti racoresti fata si preventiv. Si Liris are dreptate, tenul ne spune povestea a ceea ce se intampla in interiorul organismului, de-asta trebe tratata si cauza nu doar efectul. Lai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am noroc de un ten normal datorita cosmeticianei mele . Ea zicea ca majoritatea problemelor tenului se trateaza cu masti cat mai naturale (cu miere, cu portocala, cu ou, cu castraveti, cu tarate etc). Vezi ce produse naturale sunt indicate persoanelor cu tenul gras si prepara-ti mastile singura acasa. Fa-ti un program de aplicare (de ex o data pe saptamana), urmeaza-l cu strictete si o sa vezi ca in timp vor aparea rezultate. Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...