Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Dr. Anca Municipal


Recommended Posts

Draga Vioviju, inteleg ca esti foarte revoltata, dar te rog sa tii cont de faptul ca suntem multe care datoram viata bebeilor nostri acestui dr. "nerusinat" cum il consderi tu! Am stat 3 luni si jumatate internata pt ca puteam pierde sarcina, si a venit in fiecare zi, inclusiv in weekend-desi el nu face garzi-, si trecea pe la toate pacientele lui din spital!!...cand pleca o zi sau 2 la congres, ne spunea sa-l sunam daca avem ceva probleme, si venea si cu alt dr pe care n-il prezenta si zicea ca putem sa apelam la acesta! Despre orice dr se pot spune si bune si rele. Vorbeai de DR Nayel?!...pai eu la Nayel am fost inainte de dr.Anca si am fost foarte dezamagita:mereu ii spuneam ca sunt'sora lui x', 'prietena lui y', pt ca ma uita!!!...si ii dadeam bani de fiecare data! Cel mai mult m-a nemultumit ca nu avea o fisa a mea 90%din consultatie ii reaminteam ce discutasem data trecuta. In ce-l priveste pe drAnca, cunosc personal multe persoane de conditie financiara nu foarte stralucita, dar care merg la el si nu au probleme, stiu persoane care vin din RMValcea, din Constanta, Ploiesti pt ca au incredere in el si sunt multumite de munca dumnealui! Eu il recomand cu caldura si incredere! http://uk.photos.yahoo.com/ph/anca_0901//my_photos anca si matei(4 iulie 2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 129
  • Creat
  • Ultimul răspuns
fetele, eu personal nu il cunosc pe dl. dr. anca. dar este medicul prietenei mele, de multi ani. acum ea este plecata in mexic. nu stiu cum spuneti voi ca este nerusinat, ca prietena mea il suna de acolo de cate ori i se pune ei pata ca e ceva in neregula (nu are incredere in medicii de acolo). tipul vorbeste foarte frumos cu ea de fiecare data, chiar sta si ii explica pe-ndelete ce si cum. [url="http://daisyPath.com/days/060819/3/1/+10/1"]nunta mea[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea despre un medic care-ti spune in fata ca i-ai dat prea putin si cati bani sa-i dai, e ca este un nerusinat. Sper ca am dreptul la ea, la fel cum si voi aveti dreptul la ale voastre. Mi-am exprimat-o aici fiindca poate prinde bine cuiva care nu-si doreste un astfel de medic mercantil, fitzos si ocupat. Si asta e tot parerea mea despre el, fireste. Multumesc frumos pt. intelegere. [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga vioviju, poate tu l-ai cunoscut pe dr.Anca drept un dr "mercantil, fitzos si ocupat", eu il cunosc drept un profesionist care isi face treaba asa cum trebuie, pt ca in final si mama si bebe sa fie ok. In ce priveste 'exagerarea' mea,nu stiu despre tine daca esti mamica, dar iti spun ca eu sunt mamica unui minunat baietel, si ca, daca dr. Anca nu lua anumite decizii in ce ma priveste la momentul respectiv eu nu l-as mai fi avut acum pe Matei....pt ca desi sunt cazuri,putine, de bebei nascuti prin luna a 6-a care supravietuiesc-ceimai multi cu sechele- nu cred ca bb al meu avea vreo sansa la 22 de sapt cand m-am internat eu in spital. Cat timp am fost internata am avut'ocazia' sa aud de multe femei care veneau cu sarcini de 20/22/26 de sapt, cu probleme, si alti dr nu le dadeau nici o sansa, ziceau:"e avort, nu avem ce face". Nu iti doresc nici tie nici altcuiva sa traiesti cu gandul ca orice miscare pe care o faci, si orice noua contractie pot sa te faca sa pierzi copilul pe care il simti cum misca in tine!!.... Am stat 3 luni1/2, la pat, in spital, nu aveam voie sa fac cel mai mic efort, faceam dus o data pe saptamana si in rest ma stergeam stand in pat,(eu sau mama/sora) cu servetele umede, imi dadea mama sa mananc in pat...si am facut injectii pana ce aveam noduli de nu mai intra serul si ricosa seringa din fundul meu!!!.... Asa ca imi pare rau daca iti par exagerata , dar pe mine DR.ANCA m-a ajutat si m-a sprijinit, profesional -prin deciziile lui- dar si sufleteste sa trec peste toate momentele critice si sa nasc un bb sanatos!!!! Daca toti dr "mercantili, fitzosi si ocupati" or fi ca drAnca, atunci eu imi scot palaria in fata lor. Si bineinteles ca Dumnezeu este cel care ne vegheaza de acolo de sus, si eu Ii multumesc Lui ca m-a trimis la DrAnca, si nu la un altul cu care as fi putut pierde copilul(cum e cazul multor femei )!!! Va doresc sanatate si intelepciune sa alegeti dr care sa fie cel mai potrivit pt voi! http://uk.photos.yahoo.com/ph/anca_0901//my_photos anca si matei(4 iulie 2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga bebestrumfitza sa-ti traiasca baietelul! Ma gandesc acum prin cate ai trecut sa duci la bun sfarsit sarcina... Eu nu am avut probleme asa mari, din luna a saptea a trebuit sa stau mai mult in pat altfel riscam sa nasc prea devreme.Eu nu am intalnit un dr. mai grijuliu si mai atent cu pacientele.Tot timpul am pastrat legatura cu dr. anca prin telefon, chiar si dupa ce am nascut.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor eu cred ca dr. asta mai are un frate geaman ca altfel nu se explica.Si eu il cunosc si am cea mai proasta parere despre el.dar ce conteaza parerea mea daca atate femei au nascut cu el si stiu ca e cel mai dragut,atent si profesionist. Stiti ce?....mai scutiti-ma .Mai bine spuneti ca ati "cotizat" serios si domnul doctor se comporta in functie de plic.Daca tot il recomandati cu caldura spuneti si pretul. Pe forumul asta sunt multe topicuri care il vizeaza direct si nu am vazut medic mai controversat decat acesta.Sper sa-l ierte D-zeu pt. copilul pe care l-a taiat la cezariana"de profesionist ce e" alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu te 'scutesc' Alina. Oare de ce ne batem cu pumnii in piept ca nu stiu cine cati bani a dat la dr,ca in definitiv fiecare da cat are(mult/putin) sau cat considera ca merita dr respectiv.Eu nu am dat nici mai mult nici mai putin decat alte paciente, si oricum eu dau o atentie dr pt ca sunt multumita de el, drept recunostinta, (daca nici pt sanatatea mea sau a copilului meu nu dau bani, atunci pt ce altceva mai bun or fi banii?!?!). Dar nu ma mai duc niciodata la dr care observ ca nu e capabil, sau ca vaneaza daor bani si e zero ca si pregatire!!!!....si cunosc destui astfel de dr. de diferite specialitati. Asa ca nu banii erau factorul cheie aici. http://uk.photos.yahoo.com/ph/anca_0901//my_photos anca si matei(4 iulie 2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare !!! De fiecare data cand ajung sa citesc numele acestui medic, ceva ma indispune. Oare o sa pot vreodata sa-i uit atitudinea? oare o sa pot vreodata sa uit cum mi-a vorbit? Ceva din mine spune nu...dar o sa ma rog sa nu mai dau peste astfel de medici.... Un medic care lucreaza dupa ureche..asta este parerea mea. un medic caruia ii arati ca analizele ti-au iesit bine si el continua sa-ti spuna " esti infectata toata " dupa un control facut de degetul. Pentru mine un medic ginecolog..care nu utilizeaza un ecograf...este degeaba.( il pot numi doar moasa de nastere)...un medic care nu are nicio analiza a pacientului si spune ca are chlamidia.....si mai ofera si tratament cu antibiotice degeaba...ce vreti sa spun mai mult???? Norocul meu cel mare a fost ca am plecat din tara.si un medic stralucit la minte m-a oprit sa mai iau medicamentele date de doctorul anca, mi-a demonstrat cu analize ca nu sunt infectata cu nimic, si ca sunt perfect sanatoasa, iar daca as fi continuat tratamentul oferit de medicul anca..intr-adevar aveam sanse mari sa nu mai duc sarcina pana in sapt.38 in care sunt acum. Eu as da un sfat mamicilor care raman insarcinate....si sunt urmarite de doctorul anca....."sa nu-i urmeze tratamentul decat daca inca alti 2 medici confirma acest lucru".... poate nu toate dauneaza in sarcina...dar decat sa traiti cu stresul pe care l-am trait eu...mai bine incercati sa fiti precaute. Cat despre bani nu pot sa afirm nimic...deoarece am avut doar 2 vizite la dansul...si am platit doar consultatia..insa pe acele medicamente pe care le-am aruncat am dat 4 mil....si urma sa mai comand o reteta......cu inca vreo cateva medicamente....dar pe care nu am mai apucat s-o comand, dar cu siguranta erau degeaba. Fetelor aveti grija la ce medici mergeti...si nu luati medicamente in sarcina...decat daca intr-adevar aveti probleme...analizati foarte bine situatia inainte.... Eu in sarcina asta..care dupa doctorul anca ar fi trebuit sa fie una extrem de complicata....nu am luat nici macar o pastiluta de nospa..si credeti-ma ca nu am avut nici cea mai mica problema, asta datorita medicului meu...korean..pe care-l respect mult..si care m-a salvat de tratamentul oferit de anca..care mi-ar fi daunat cu siguranta. Eu nu pot sa ma gandesc acum decat la faptul ca am avut o sarcina foarte usoara, pe care nu am simti=o pana la 38 de sapt si ma rog sa fie bine pana la sfarsit..mai avem o saptamana pana la cezariana ( ca bb nu e intors ).....iar acest om ma indopa cu medicamente ( antibiotice ). Asta a fost experienta mea....sper ca nu am suparat pe cineva.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alinaxeni te rog sa ne scutesti tu pe noi! N-ai nici un drept sa vorbesti in numele altor persoane! Noi ti-am respectat opinia , am inteles ca ai avut probleme cu acest doctor - nimic surprinzator la noi ; si eu am avut probleme dar cu alti doctori renumiti pe acest forum dar fereste-te sa vorbesti in numele nostru! Parerea mea ramane aceeasi : un doctor extraordinar si in primul rand un OM! Si inca ceva... legat de faptul ca n-are ecograf la cabinet... am avut ocazia sa merg la o consultatie in afara tarii si credeti-ma ginecologul isi face treaba lui si te trimite la ecograf atunci cand este cazul ...lucru pe care si dr Anca il face...Mie nu mi s-a intamplat sa-mi dea vreun tratament ori sfat fara sa aiba rezultatul unei analize sau ecografie! Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...