Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Dr. Anca Municipal


Recommended Posts

  • 9 months later...
  • Răspunsuri 129
  • Creat
  • Ultimul răspuns
  • 6 months later...
Fetelor ma speriati:) eu sunt la inceput, laprima sarcina si ma hotarasem s amerg la el; am fost odata inainte de a ramane insarcinata si urmeaza sa ma duc dupa concediul lui sa ii dau vestea cea mare; pana vine mi-am facut toate analizele prin alt medic ca sa stiu ca sunt ok. O sa va spun cum e cand ma reintorc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, am nascut de curand cu dansul nu vreau sa povestesc , insa daca faceti bilantul pro/contra, adunati-ma si pe mine cu o bila neagra desi puteam avea o nastere frumoasa, nu a fost asa si nici acum nu pot scapa de parerea de rau (au trecut vreo 4 luni). in acele momente e foarte important ca dr sa iti fie un sprijin si sa se gandeasca in primul rand la binele tau si al copiilor si nu al ...programului si al altor aspecte. numai bine va doresc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Si eu vin cu un biloi cat toate zilele, negru si had pentru Dom' Profesor...Nu vreau sa detaliez, cel putin nu acum cand e amarul in mine cat casa...Acum doua zile as fi sustinut ca e cel mai competent medic pe care il cunosc, si un om cu super bun-simt. Acum nu imi vine sa cred cat de tare m-am inselat! Felicitari fetelor cu experiente fericite, cu imaginea asta de competenta a Dlui Anca sa ramaneti! Virgi, [flo]!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am nascut acum 2 luni cu dl dr Anca la municipal si am stat intr-o rezerva foarte frumoasa o noapte, cu toaleta, tv, curatenie etc. Nasterea in sine, (cezariana) a fost extraordinara, am avut epidurala si am vazut bebita imediat, am pupat-o, dupa care a stat cu mine de la 3-4 ore de la nastere, continuu, chiar daca eram la post-operator. Nu m-a durut nici anestezia, nici sonda, nici nimic, am primit calmante pe cateter si vreau sa spun ca la o saptamana de la nastere nu semai vedea operatia, a scos firul (unul singur) si a cazut cojita ca la o julitura. Ma simt extraordinar, fac abdomene, (mai am 5 kg ca sa fiu inapoi ca inainte, adica slabuta), ridic greutati, a fost mult mult mai usor decat m-am asteptat. Nici macar dureri infernale, nu am avut, sunt mai rele doar prima tura de dureri, dupa ce trece anastezia, dar am primit calmant si au trecut. Dupa care scad in intensitate. Dl dr s-a purtat exemplar, a venit mai des decat veneau ceilalti medici din salon, inclusiv duminica in civil imbracat ca sa semneze externarea (vineri am nascut, duminica eram acasa cu bebe), la controalele de dupa nastere super, si la ultimul, acum o saptamana m-a invitat sa fac si un baietel, daca nu acum, peste un an sigur. Pentru mine este si reprezinta un dr care mi-a oferit incredere si pe mana (foarte competenta in cazul meu, daca stau sa citesc alte povesti cu operatii care supureaza, etc) lui am mers cu toata increderea. Va pup Clau si Alessia Maria [fetita] 13 iulie 2007
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, ma bucur mult pt voi cele cu experiente pozitive oricum, orice dr probabil are paciente care sunt f multumite si altele care nu-s nu detaliez, pt ca nu vreau sa mai si scriu ceea ce imi este atat de clar in minte, fiecare senzatie si vorba din acea zi, care nu ma lasa sa uit...poate pare ciudat, dar eu inca nu mi-am revenit in plus, nici nu m-am refacut asa de usor dupa operatie (dar asta nu e vina dr, ci e materialul clientului ;) ),la mine la 4 luni se vede , e rosie si cd stau mai mult cu copiii in brate se si umfla taietura/cusatura si a folosit fire resorbabile dar repet, asta nu are nici o treaba cu dr daca atunci cd am avut indoieli (cu o saptamana inainte de nastere) mergeam la altcineva sunt sigura ca as fi ramas cu o amintire placuta a nasterii si poate si a supravegherii sarcinii, asta daca intrerupeam colaborarea cu dansul inainte de nastere va doresc numai bine la toate si sa luati decizia in fctie de ceea ce simtiti voi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...