Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Dr. Anca Municipal


Recommended Posts

  • Răspunsuri 129
  • Creat
  • Ultimul răspuns
la urma urmei toti suntem animale. ma deranjeaza chestia cu scoaterea ca o doamna in sapt 37, de parca ar fi o chestie de moft. bb al meu daca nu il scotea putea muri. nu o sa fac nici o disertatie cezariana versus natural. nu mi se pare normal sa ne luam peste picior si sa ne jignim mai ales ca nu stim istoricul medical al fiecareia. eu nu iau pe nimeni peste picior si nic nu judec. prin urmare nu permit sa mi se aplice un astfel de tratament. nimeni nu are dreptul mai ales ca nu stiti ptrin cate am trecut ca sa am acest copil.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chris, mersic pentru raspuns... oricum, unde sunt acum sant urmarita de medicul de aici insa cand voi reveni in tara va trebui sa vad ce va zice dr. Anca probabil ca dupa o consultatie la dansul ma lamuresc daca merg cu el mai departe sau incerc sa gasesc pe altcineva...[alcool] asa cum am mai citit in alte mesaje ce e bun pentru unele dintre noi pentru altele poate sa nu fie chiar atat de bun.... o zi buna! Alina[gravi]27+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

draga mea, ai o problema. nu stiu de unde ai scornit chestia ca ma iau de tine si de istoricul tau medical. te simti cumva cu musca pe caciula? in ce priveste "scos din burta in saptamana 37", probabil n-ai citit cu atentie ce postasem mai devreme: ti-am dat un citat mai jos, pentru edificare. in cazul meu chiar n-avea de ce sa insite pe cezariana, dupa cum ziceam.
quote:
Originally posted by ChrisDun ...imi prescrie Celestone = corticosteroid, pentru maturizarea plamanilor copilului. Si ma asigura ca daca duc sarcina pana la 8 luni, imi va face cezariana atunci.
...toti suntem animale, bien sur. insa unii probabil sunt mai animale decat altii, nu?! sau tu esti superioara unui animal! - asa reiese din exprimarea ta...nu incerca sa iti furi caciula cu justificari puerile, macar asuma-ti ce ai afirmat! nu te-ai referit la om ca zoon politikon, sau mai stiu eu ce alta conotatie filosofica, ai afirmat ca femeile care nasteau normal urlau ca niste animale, lucru pe care preferi sa nu il faci. corecteaza-ma daca am inteles eu gresit. este cumva o eticheta pe care ai pus-o tuturor celor care nasc normal?? hai, ca oricum suntem off-topic rau de tot! o sa incerc sa ma abtin de la scris pe topicul asta... ce-am avut de zis am zis. daca ai de gand sa continui discutia, te invit politicos sa o faci prin PM-uri. numai bine, Christina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele drag, Cred caa dinn experienta observati ca tratamentul se da de forte putine ori pe compatibilitatea bolii! LA fel e si cu medicul..Unora ne place, altora ,nu! Astaa depinde de multe lucruri si am mai spus-o de multe ori ... Monu tu stii foarte bine de fete SI DELOC PUTINE, caare au fost diagnosticate GRESIT! NU NUMAI DE DR ANCA! Asta un aspect! Al doilea aspect ar fi recomandarile in diferite probleme care NU ITI SUNT ARGUMENTATE -si fie vorba intre noi nu o face un medic caare chiar stie un mecanism medical foarte bine!Eu nu spun ca medicii astia ar fi super oameni..Au si ei limitele lor ,mai ales cand unii si-au ales meseria ca traditie de familie!! POt aaparea erori! Dar frate, nu te arati plictisit si iritat cand cineva vreaa sa stie DE CE i s-a prescris un anumit tratament sau o anumita investigatie!NU??? IN ceea ce priveste nasterea, exprimareaa ta a fost inteleasa ca cezariana nu a fost facuta la recomnadrea medicala ci la laegerea ta , cum ca n-ai dorit sa urli ca un animal ! "ma bucur ca am facut cezariana caci nu m-am chinuit ca un animal cum urlau femei in travaliu pe la spital si niic nu am chinuit copilui care daca ar fi fost sa se nasca natural nu cred ca ar fi supravietuit. operatia a decurs bine, fara probleme, nu am avut dureri, infectie sau alte minuni." Eu stii foarte bine nu am facut nici tratamentul fara de care sotul meu "isi crestea copilul singur"-deci in mintea lui nu era nici un dubiu cum ca sindromul meu nu este cert, am nascut si natural si faraa sa urlu ABSOLUT DELOC si am avut contractii de la 6 dimineata si am nascut la 4 dupa masa-iar copilul a avut DUBLA CIRCULARA DE CORDON si SA 10! Si eu am avut temeri in ceeaa ce priveste nasterea naturala si DR MINUNE mi-a spus ca si naturalasi cezariana implica aceleasi riscuri ! Depinde cine te asista! Si am trait asta pe pielea mea! PEntru mine , sincer a rams un traumatism modul in care am dat in iunie anul trecut 550 pe o consulatatie in care m-a expediat si se uita la ceas in timp ce imi raspundea laconic !NU SE FACE ASA ! NICi la spital, dar atunci cand in afara de asigurari ii platesc lui o consulataie! SI am sa spun asta de cate ori am ocazia! Si toate astea pentru ca a existat un om care pune fiecare reusita in mainile lui Dumnezeu! Si stie ca VIATA este un dar de la EL , de care trebuie sa fim responsabili! Am spus asta pentru ca sa se inteleaga ca pana la urma alegerea unui medic este o chestie de "nas" si comunicare extravorbe! Si asta e valbil in alegerea medicului de orice specialitaate care te asista! Este sau nu interesat sa te faci bin , sa adopti un tratament cat mai putin costisitor pentru buget cu rezultate f bune in planul sanatatii! Si dc e sa extrapolam :de aia sistemul sanitar este cum este pt ca se cheltuie multi bani aiurea pe pacienti care nu au nevoie de un anumit tratament , operatii si investigaatii INUTILE- pentru ca o anumita companie farmaceuticaa sa aiba mai multe incasari si deductiile urmatoare le faceti singure... http://community.webshots.com/user/bestuta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce se intampla fetelor ! Mai aveti un pic si incalcat toate regulile forumului!parca era vorba sa ne spunem propriile impresii ,intaplari etc . Cred ca fiecare dintre noi poate trage singura concluziile fara sa ne certam ! Cat priveste subiectul...DR. ANCA , desi nu am nascut inca , sunt pacienta lui si inca una foarte multumita! Sora mea va naste curand cu el si sper ca va merge totul foarte bine !Promit sa va tin la curent! Din punctul meu de vedre ,cel mai important lucru este sa ai incredere in doctorul pe care l-ai ales !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cristinamaria, poate poti sa ne informezi despre nasterea surorii tale,cu Dr. Anca...cel putin pe mine ma intereseaza f mult! eu sant, mai bine zis am fost pacienta lui pentru ca nu sant in tara si de anul trecut in vara nu am mai fost la dansul la consultatie(nu stiu daca ai citit mai sus dar am fost operata de dansul) acum insa nici nu stie ca sant insarcinata si nu stiu cand revin in tara cu cine sa nasc...de asta ma intereseaza f mult! te rog,[flo] Alina [gravi]28
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Alina , Mai sunt vreo 3 sapatamani pana la data stabilita insa promit ca voi scrie imediat! Sfatul meu este sa te increzi in propriile tale impresii ! Daca ai tu ai fost multumita atunci nu vad de ce iti faci probleme acum! Asa cum am scris eu am o parere foarte buna despre el! Sunt convinsa ca exista persoane nemultumite dar , daca vei naviga mai mult pe forum , vei vedea ca nu exista doctor aici fara minusuri! De aceea am spus ca trebuie sa fim un pic mai rezervate atunci cand dam verdicte ! Si eu am avut ceva experiente triste cu anumiti medici pana am ajuns la dr. Anca insa prefer sa ma abtin pentru ca o parte dintre ei sunt nume sonore in acest forum si sunt fooooarte multe fete multumite de colaborarea cu ei ! Cred ca ar fi bine sa-l suni sa-l anunti de sarcina si sa stabiliti o intalnire cand sosesti in tara! Succes si multa sanatate tie si bebitului! Crstina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina, binenteles ca il voi suna cand ajung in tara asta inseamna pe la inceputul lui August,cand voi fi in 8 luni... ma bucur ca pana atunci voi avea alte vesti de la tine peste 3 sapt. sa dea Dumnezeu sa fie totul bine si cu bb[copil] si cu mamica va naste natural sau va face cezariana? sper sa tinem legatura![gravi]28sapt. Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...