Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Dr. Anca Municipal


Recommended Posts

Cristinamaria, nastere usoara surorii tale!si un bb frumos si mancacios! daca nu sunt indiscreta pot sa intreb daca va face cezariana la alegerea ei sau asa i-a recomandat dr.? pentru ca asa cum am spus eu as prefera nasterea naturala; doctorul care ma supravegheaza aici nu mi-a zis nimic ca ar trebui sa fac cezariana asa ca... ma bucur ca tinem legatura![flo] Alina[gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 129
  • Creat
  • Ultimul răspuns
buna fetelor, si pe mine ma urmareste dr Anca si ma bucur ca putem schimba informatii despre el, pe mine ma intereseaza f. mult. Baiculina, vezi ca la inceputul lui August am inteles ca e in concediu. L-am intrebat pt ca eu voi naste pe la sfarsitul lui august-inceputul lui septembrie si ma interesa si pe mine cand pleaca in CO. Cristinamaria, si eu as vrea sa te intreb daca sora ta a ales sa nasca prin cezariana sau asa i-a recomandat Anca? sa imi povestesti si mie neaparat cum a decurs totul da? si pe mine ma intereseaza f. mult. multumesc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

interesant nick maimutoi:) oricum mersic de informatie!eu ajung in tara la inceputul lui August;de nascut, doctorul care ma urmareste aici mi-a zis ca pe 13 Sept. implinesc cele 40 de sapt. insa poate vrea sa iasa mai repede sau mai tarziu....vedem noi... oricum inca odata multumesc de informatie! maimutica,daca nu te superi ca-ti zic asa,ma bucur ca putem sa vb aici, poate vrei sa-mi spui ce analize ti-a dat sa faci sa compar si eu cu ce mi-au facut astia aici!fiind la prima sarcina iti dai seama ca nu stiu nimic!am citit multe pe site insa.... tinem legatura! Alina[gravi]28
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate sora mea are ceva complicatii ( adenom hipofizar , dioptrii foarte mari: -8 cu recomandare clara de la ofalmolg de cezariana si ma opresc aici..); drept urmare a stiut de la inceput ca va naste prin cezariana! Acum nu stiu ce sa va spun ; am cunoscut mai multe paciente ale d-lui dr. care au nascut normal . Din cate am auzit eu , nu risca nici un pic si la cea mai mica contraindicatie de nastere naturala apeleaza la cezariana unde se pare ca este "AS".Acum sora mea este internata si am vazut destule fete care nascusera natural cu dl.dr. Deci trageti singure concluziile!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lavi02, am citit mai multe despre doctori buni aici pe forum....recomandarea ta care ar fi? mai mult eu ma gandesc sa merg la Fagaras pt nastere sub apa insa momentan nu stiu....cand voi reveni in tara voi vedea ce fac...insa pana atunci trebuie sa strang cat mai multe informatii! mersic mult![flo] Alina[gravi]28
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Baiculina, si eu am termenul pe 10-11-12 sept deci si eu tot cam asa o sa nasc, dar d-aia am intrebat de CO ca eu stiu ca fetitzele se cam grabesc cu 2 sapt si asta inseamna mult totusi. Mi-a dat sa fac asa: - de sange: Toxoplasma IgG si IgM, Rubeolla, Rh si Grup sangvin, si analize normale: hemoleucograma, VSH, etc -de secretie: Gardnerela,Streptococ grup B si bine a zis ca la analiza de secretie ies si altele daca e. Nu mi-a dat f. multe, eu am 27 de ani si probabil nici nu e neaparata nevoie de mai multe fiind sub 30 si ceva de ani. Mai am o colega la servici care e la alt dr si tot cam asa i-a dat si ei. Ah am mai facut eu de la mine pt ca am citit ca se face Alfafetoproteina(marker tumoral) se face in sapt 12. Cam atat din ce-mi aduc aminte.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da poate ne intalnim pe acolo....ar fi frumos. Eu maine mai vin la servici doar si eu acasa nu am net....asa ca un timp nu prea mai am de unde scrie, insa ma chinui sa-mi pun si acasa net....si sper sa reusesc. Asa ca daca am un pic de norocel si rabdare poate mai vorbim. Eu o sa ma stradui si dau un semn imediat ce-mi pun net acasa ok? va pup pe toate
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu l-am cunoscut pe dr Anca,si inafara ca este un tip ,aparent tare dragut si amabil are multe hibe. Mi-a dat sa iau un antibiotic foarte puternic ca tratament al unei hemoragii.Cand l-am intrebat daca trebuie sa fac analize mi-a raspuns ca nu e cazul,dar sa ia si sotul neaparat,ca sigur avem amandoi o infectie.AM inceput amandoi tratam.,care ne-a costat o caruta de bani,iar in urmatoarea zi nu aveam loc pe wc....amandoi.Il sun si-mi spune ...foarte amabil, sa luam doxiciclina.Zis si facut,am urmat trat.,dar hemoragia mea nu s-a oprit,pt ca era de nat hormonala...... Prea putin am vazut ca atingeti subiectul banilor.Are cea mai scumpa consultatie, si nu-ti face mare lucru este o consultatie"orala".Verisoara mea a cotizat la cabinet din 3 in 3 sapt toata sarcina,chiar si atunci cand mergea sotul ei sa ia CM de la Municipal,trebuia sa plateasca consultatia.;iar cand a nascut ,binenteles tot prin cezariana,i-a dat 6 mil.[acum 2 ani].Raspuns:vai de la dvs ma asteptam la mai mult.Asa ca au fost nevoiti sa-i mai dea 2 mil., confruntandu-se, insa ,tot cu o privire nemultumita. Fetelor, vi se pare normal sa existe un medic care nu asista nasteri normale.Ce este cel mai trist ,este faptul ca reuseste sa convinga pe fiecare ca e spre binele ei,cand de fapt situatia este invers.Cat iar incurca planurile o nastere normala?! Iar pt mamicile care opteza pt cezariana de frica durerilor.....SA INVENTAT PERIDURALE~EPIDURALA.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...