Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Dr. Anca Municipal


Recommended Posts

De-asta ma bagasem si eu in vorba, ca am mai auzit una, apropo de bani: dupa ce sotul persoanei a cotizat serios la dl dr, acesta i-a prezentat echipa cu care a operat: "Ti-i prezint ca sa stai de vorba cu ei". "Pai ce sa vorbesc cu ei?" "Ce-ai vorbit si cu mine!". Concluzia mea: dr scump, pt persoane cu pretentii care vor cezariana.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 129
  • Creat
  • Ultimul răspuns
fetelorrrr! nu-mi vine sa cred....am mai ce am citit mai sus!Doamne ce om![xx(] slava Domnului ca santem aici si putem sa vb![grup] ma gandeam si eu ca e un pic cam scump la consultatie....insa am zis ca asta e nivelul...insa e clar!e nevoie de o schimbare cel putin in cazul meu![olala] maimutica te astept![flo] nici eu nu intru in fiecare zi....cam de 2, 3 ori pe saptamana... va pup pe toate![pup] Alina[gravi]29sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma bag si eu in discutie ca musca in lapte, dar chiar nu ma pot abtine sa nu spun ce am de zis. In primul rand sper ca este vorba de Dr. Anca cel care consulta acum cativa ani in urma (vo 4) la Centrul Medical Unirea. Eu am ajuns la el printr-o intamplare si mi s-a parut un om deosebit cel putin in vizitele pe care le-am facut in CMU. Insa dupa vreo cateva astfel de controale in care imi pusese diagnosticul clasic de rana pe col imi spune sa vin la Spital, ca acolo are mai mult timp si poate chiar sa cauterizeze rana. Il cred, inteleg explicatia si ma execut. Am mers la spital de cel putin 15 ori si de fiecare data ma consulta si imi spunea ca data viitoare o sa facem cauterizarea. De fiecare data ii scapam niste "atentii" in buzunar, fara ca el sa schiteze vreun gest. Si m-a tot plimbat asa pe drumuri vreo cateva luni in care imi tot dadea tratament cu ovule, care dupa cum spunea el nu dadeau rezultatul asteptat. Intr-o buna zi m-am saturat sa tot umblu pe la Universitar si am schimbat doctorul. Si uite ca bine am facut, pentru ca am aflat ca rana respectiva nu ma impiedica defel sa am o sarcina. Lucru care s-a si intamplat in vreo 3 luni din acel moment. Asa ca am avut o sarcina fara probleme supravegheata de Dr. Petrache de la Medicover. Va las sa trageti singure concluziile. Eu atat l-am cunoscut pe Dr. Anca. Simona si bebe Ruxi [copil] [url="http://community.webshots.com/user/simonasu"]Poze - Ruxi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca m-ati fi intrebat imediat dupa ce am nascut vi l-as fi recomandat cu toata caldura. Eu am nascut cu el acum doi ani prin cezariana si nu am avut nici un fel de neplaceri. Trebuie sa mentionez ca am avut o sarcina usoara si fara probleme. Intr-adevar mi-a recomandat cezariana dar oricum ar fi fost si alegerea mea pentru ca am miopie de -6. Insa... dupa ce am nascut au inceput sa iasa la suprafata tot felul de mizerii. Nu numai legate de bani (si mentionez ca si sotzul meu a fost "prezentat" echipei cand am nascut eu), si de atentionari de genul (nu pentru mine, pentru alte persoane) "daca ti-ai permis sa platesti rezerva la Municipal de ce mi-ai dat asa putini bani?", de o faza in care pe o prietena de-a mea care era la a treia nastere cu el (toate naturale) a lasat-o sa nasca ccc cu medicul de garda pentru ca o apucasera durerile noaptea, de un scandal legat de prescrierea de Clexane fara sa fie justificat (s-a mai discutat asta pe forum in legatura atat cu el, cat si cu alti medici...)... iar picatura care a umplut paharul s-a intamplat saptamana trecuta. O alta prietena de-a mea care era la a doua cezariana cu el a facut niste complicatii... (ea fiind medic mi-a explicat ca nu complicatiile in sine au fost vina lui, alea se puteau intampla oricui) mai exact un hematom. Si s-a dus la el la spital sa o controleze si i-a facut o interventie pe viu care a durut-o mai mult decat orice operatie, dupa care a trimis-o acasa... fara sa ii faca tratamentul adecvat si spunandu-i sa stea cuminte ca trece de la sine. Bineinteles ca nu a trecut, hemoragie la greu, nu se oprea, a sunat iar la el (noaptea) si a trimis-o la urgenta dupa ce a repezit-o si numai ca nu i-a zis ca e nebuna ca isi face probleme. Cert este ca "si-a bagat picioarele" cum s-ar spune, asa ca ea a apelat-o la altcineva care sa o ingrijeasca pentru rezolvarea problemei... dupa care cine o suna (inventand povesti cum ca s-ar fi interesat de ea) ca ii tzatzaia fundul? Marele conferentiar [xx(]. Poate s-a temut de acuzatii de malpraxis sau mai stiu eu ce. Sper ca prietena mea sa ma ierte ca i-am facut aici publica povestea, dar cred ca trebuie sa stim cu cine avem de-a face. Si eu care vroiam sa ma duc la el si la a doua sarcina... nici nu ma mai gandesc!!!! Nu stiu, pe unii oameni ii schimba banii, sau pur si simplu isi pierd orice urma de omenie din profesia de medic...
The Answer to the Great Question of Life, the Universe and Everything Is Forty-two.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kehleyr, asa cum am mai spus si in alt mesaj....si eu am fost operata de dansul acum 2 ani aproape;nu pot sa spun ca m-a tratat rau insa am cotizat bine!apoi la fiecare intrevedere plateam cate 500.000lei ca atat ajunsese.....cand am fost cu (pe-atunci viitorul) meu sot;el a avut ceva retineri in ceea ce-l priveste pe dr.Anca insa eu aveam incredere deplina! cum nu aveam cu cine sa schimb o parere despre subiectul asta eram ferm convinsa ca e cel mai bun doctor(imi fusese recomandat de o cunostinta) insa datorita fetelor de aici am reusit sa descopar de fapt ce fel de om e... acum sant in 28+ si nici macar nu ma mai gandesc sa ajung sa vb cu el! de fapt acum nici nu sant in tara....dar cand voi ajunge inainte sa nasc voi merge cu siguranta la alt doctor cu care sa nasc! am citit mult pe acest forum si ma bucur ca am devenit membra aici! multumesc tuturor! Alina[gravi]28sapt.+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Omu asta chiar a capiat cu clexanul asta!!! Si frate e o groaza de bani! Oameni ca dumenlui cocoseaza bugetul inutil de ajung bietii copii cu leucemie si probleme grele sa apeleze la buna-vointa oamenilor pentru salvarea vietii! Baicualina, cred ca ai gasit pe aici [:D] si un medic care sa te urmareasca!! http://community.webshots.com/user/bestuta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragelor, Citesc si ma "minunesc". Eu pe dr. Anca nu l-am cunoscut asa...si mie mi-a urmarit sarcina acum 2 ani si tot el mi-a facut si cezariana. (la mine cezariana chiar s-a impus, eu avand miopie cam -4,5). Mie mi-a facut o impresie f. buna de la inceput, si aceasta s-a confirmat pe parcursul timpului. Nu pot sa neg in totalitate ceea ce ati scris voi, imi imaginez ca nu spuneti gogosi sau fantasmagonii....poate ca fiecare dintre noi suntem mai mult sau mai putin prinsi de curentul acesta de imbogatire, sau de probleme vietii care isi lasa amprente asupra noastra. Dar eu cred, si imi menti parerea ca dr. Anca are un fond foarte bun. Este o persoana profunda si cu multa sensibilitate, si in plus are ceva ce il face mai uman decat multi altii. Si ca profesionist eu i-as da un 10+, poate chiar mai mult.[:)] Cam asta am avut eu de spus. Va pup si va doresc numai bine. Tigresa si tigrisorul Horia http://horia.photoart.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am nascut cu Dr Anca acum un an jumate prin cezariana la cerere. Am fost cit se poate de OK si eu si Bob. Despre tarife, da sunt printre cele mai mari, 500000 consultatia si ~ 200 USD cezariana, dar nu cred ca e cazul de economii la capitolul asta. Oricine oricit de amarit poate stringe 7-8 mil in 9 luni de cind ramine insarcinata si pina naste, pt ca totul sa fie de nota 10 si nu la nimereala (SIGUR se pot stringe banii astia , e suficient sa renuntati la Cola si tigari pe perioada sarcinii) Bine-nteles ca va puteti incapatina ca voi platiti CAS statului roman si atunci ce sa-i mai dai si lu doc ? Treaba voastra ... La el in permanenta este coada (oare de ce ?) deci omul nu are timp sa stea la telenovele cu fiecare pacienta. Asteptam la un mom dat sa intru la consultatie si inaintea mea intrase o fata care a stat vreo juma de ora, apoi de vreo 3 ori s-a ridicat sa plece, a deshis usa si cind sa iasa " aaaa, am uitat sa va mai intreb ceva " si iar intra inapoi, peste 5 min iar deschidea usa, doc venea sa o conduca, iar expresia aia " da, stati putin ca am uitat sa va arat ceva ... " deja simteam ca mi se ridica parul pe ceafa. Puneti-va in locul lui ... tipa era ca un client d-ala agasant care pune o mie de intrebari, ii raspunzi amabil, uita si te intreaba din nou acelasi lucru si mai si abuzeaza de amabilitate, in conditiile in care vede ca mai sunt n femei insarcinate care stau si ele la rind, iar unele poate chiar au probleme adevarate nu inchipuite. Normal ca omu' da raspunsuri scurte si la obiect si de aici senzatia ca "m-a expediat si i-am mai platiti si 550.000 lei consultatia". Duceti-va frate cu lista de intrebari facuta de acasa si notati daca e cazul ce va raspunde... cred ca orice medic prefera cezariana, chiar daca nu v-o spune. De ce ? pt ca riscurile sunt mult mai mici si pt mama si mai ales pt copil, dureaza mai putin, se plateste mai bine etc. Eu i-am cerut cezariana si omul a zis "intai iti spun avantaje si riscuri la fiecare si dupa aia imi mai zici o data ce alegi" , deci n-a incercat sa ma influenteze deloc. Oricum stiam si eu riscuri si avantaje la fiecare, asa ca tot aia am ales. In concluzie, puteti merge cu incredere la acest doc, pentru o nastere fara riscuri, indiferent ca e cezariana sau normala. Simona http://community.webshots.com/user/simonabb
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu ma cam ingrozesc de ce citesc despre el, nu stiu nici ce sa fac, la ce alt doctor sa ma duc? eu as vrea tot un doctor la muncipal si sa fie si bun. Am inceput sa am indoieli mari in privinta lui si nu stiu ce sa fac. Sunt convinsa ca nu s-au spus gogosi pt ca niste chestii le-am cam "mirosit" si eu cu sotul meu, dar am tot continuat tot bazandu-ne pe chestia ca e profesionist si pana la urma daca totul iese bine o sa fie ok, n-am nevoie sa ma pupe in fund toata ziua sau sa fie super amabil si atent. Doamne ajuta probleme sa n-am ca sa nu fie nevoie sa apelez la el noaptea sau asa. Eu am fost la el la consultatii doar dupa fiecare ecografie, nu m-am dus asa cand ma chema el pt ca nu vedeam rostul, ca intr-adevar in afara de un consult oral sau si ginecologic nu imi face si intrebarile care le aveam mi le notam pe o hartiutza si i le ziceam pe toate o data la o intalnire si apoi adunam pt urmatoarea intalnire. Iar eu am mai avut probleme si nevoie de doctori si oricum sunt ingrozita de toti doctorii, eu n-am prea mai vazut doctori carora chiar sa le pese de pacienti, sau asa....tot ce-mi doresc e sa nu "greseasca" ceva pe mine. Nu stiu ce sa spun, ma ajuta mult informatiile astea, ca aflu si eu tot felul de chestii despre el, dar eu vreau cezariana si oricum cum i-am spus a fost imediat de accord, deci nici o problema din partea lui....si stiam ca prefera cezarienele si de fapt eu nu prea am mai auzit pe cineva sa fi nascut normal cu el, insa sper sa fie asa de bun precum se spune. In rest problema lui. Oricum eu n-am luat ceva din ce mi-a dat el fara sa mai intreb alti doctori....eu oricum ma interesez f. mult, citesc mult si daca ceva mi s-a parut suspect am intrebat si pe la farmacii si pe alti doctori care-i mai stiu eu, am citit prospectul si de ex un antibiotic de mi l-a dat nu l-am luat si ma bucur ca nu l-am luat. Nu stiu ce sa zic, e rau sa nu poti avea incredere in dr. care-ti urmareste sarcina dar macar nasterea sa decurga bine. va pup si mai astept discutii despre el...cu cat stim mai multe cu atat mai bine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sora mea a nascut Luni cu dr. Anca o scumpete de baietel ! Ieri ,06.07 , erau deja acasa sanatosi si fericiti!Cat priveste profesionalismul d-lui. dr. nota 20 daca se poate , aceeasi nota pt. toata echipa prezenta in sala! Am stat langa sora mea cat a fost in spital si va pot spune cu mana pe inima ca daca voi avea vreodata nevoie ma voi lasa pe mainile dansului cu ochii inchisi! Maimutoi daca accepti un sfat de la o persoana necunoscuta atunci eu iti spun sa ai incredere in tot ceea ce s-a intamplat intre tine si doctor nu in impresiile altor persoane ,pe care eu nu le contest , dar din cate vezi difera foarte mult de la o persoana la alta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...