Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Dr. Anca Municipal


Recommended Posts

Cristinamaria, Sora ta a nascut normal sau prin cezariana? Eu as vrea sa nasc normal! Oricum o sa discut cu dr. Anca din vreme acest lucru, ca sa nu ma trezesc ca intru in travaliu si el nu vine sa imi fie alaturi. Nici nu mai stiu ce sa cred la cate pareri am auzit despre el. Cu mine s-a purtat ok, nu mi-a dat pastile multe, am avut o infectie si mi-a rezolvat-o, cu bebe nu e alarmist. Sunt cam confuza, nici nu stiu ce sa mai cred! Anda si matzul subacvatic 13+ toujours optimiste
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 129
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Sora mea a nascut prin cezariana dar daca te uiti mai sus am explicat si de ce! Din cate am vazut la spital , chiar nu ai de ce sa-ti faci probleme! Raspunde de fiecare data cand ai nevoie de el iar dupa nastere n-am vazut alt doctor care sa se intereseze la fel de mult ca el de pacientele lui! Chiar si cand n-a fost in spital a lasat un rezident sa se ocupe de mamici lucru care pe mine chiar m-a dat gata!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cristinamaria, ce bine-mi pare ca mai aud si de bine, ca ma apuca cateodata disperarea ca nu stiu ce sa fac, daca sa ma duc la alt doctor sau nu, si ti-am zis indoieli am si eu in privinta lui. Dar ai si tu dreptate ca fiecare e cu parerea lui. Eu sti ce mai cred, ca poate unele care au o impresie mai buna despre el e si din cauza ca au venit recomandate din partea cuiva apropiat lui poate si d-aia s-a purtat mai frumos cu ele. Si conteaza asta, pt ca eu nu vin recomandata de nimeni si atunci d-aia sunt curioasa cum se va purta atunci. In al doilea rand as fi vrut si eu sa intreb daca nu sunt prea indiscreta cat a dat pt operatie....te-as fi intrebat in mesaj privat dar nu mai stiu cum sa scriu mp....daca sti tu scrie-mi tu. Si la fel mai vreau sa te intreb cum ai facut de ai stat cu sora ta tot timpul in spital pt ca si sotul meu vrea sa stea si si eu vreau neaparat asta. A zis ca doarme pe culoar in scaun numai sa nu ma lase singura ca eu cam am oroare de spitale si de cum se poarta asistentele si asa si tare nu vreau sa raman singura.Te rog daca poti sa-mi scri mesaj privat ca eu nu mai stiu :o) ca sa te intreb mai multe. Multumesc de sfat
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am mai scris la acest subiect si ma repet: am o parere foarte buna despre dr. Anca, am nascut cu el, mi-a urmarit sarcina de la cap la coada. Bebele meu era in prezentatie pelviana si cu manuta langa cap deci nu as fi acceptat decat cezariana pentru ca era mult prea periculos pentru copil sa ma incapatanez sa nasc natural. Desi am nascut in perioada in care era in concediu de odihna fiind si Craciun a venit la spital cu o zi inainte de cezariana (26 decembrie) sa ma vada si sa discutam ultimele amanunte, apoi evident ca a stat la spital cateva ore dupa cezariana si a venit de 2 ori pe zi in zilele urmatoare ca sa ma vada, lucru pe care unii doctori nu il fac pentru pacientele lor nici daca nu sunt in concediu. Pe toata perioada sarcinii mi-a raspuns oricand la telefon si mi-a explicat absolut tot ce l-am intrebat. Nu a fost o sarcina foarte usoara dar am un baietel superb acum. Maimutoi si alte fete care vor naste la Municipal, vedeti ca este un salon cu plata care poate fi rezervat la secretariatul spitalului. Acest salon are 2 camere, doua bai, fotolii, canapea pentru vizitatori care pot dormi acolo, vesela, aparat de cafea, etc. In orice caz acolo poate sta cineva cu voi permanent iar atmosfera de spital este mult estompata. Nu mai stiu exact cat a costat 30 sau 50 EUR pe zi dar merita fiecare banut, confortul psihic este extraordinar. Pupici si nasteri usoare, Lali si bebe Dragos (27 decembrie 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maimutoi , am vrut sa-ti trimit un PM dar n-am putut! Eventual da-mi adresa ta de e-mail sa-ti scriu ! Cat priveste satul in spital n-a fost confortabil dar nu mori 2-3 zile ( ma refer la insotitori) !Eu mi-am pregatit un halat alb si a fost ok ! Scaune gasesti si cam atata! Noi n-am prins rezerva cu plata dar maternitaetea este OK , n-ai de ce sa-ti faci griji ( mi se pare cea mai civilizata de pe la noi)iar personalul mi-a lasat o impresie buna ( poate si pt. ca m-am asteptat la rau) dar crede-ma chiar sunt umani si isi dau tot interesul pt. tinerele mamici si pt.bebei!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Irinuca...upsss!!! Chiar nu am stiut de patania ta cu coasta rupta. Nashpa, ce sa zic, imi pare rau. Si pe mine m-au apasat destul de tare pe burta, face parte din procedura operatiei. Maimutoi, eu sa stii ca nu am venit la recomandarea nimanui, si am comunicat f. bine cu dr..Nu cred ca face diferente intre paciente, dar acum nici nu cred ca are timp sa cante in struna la fiecare la orice ora. Este si el om si are dreptul cateodata sa fie obosit sau stresat. Nu e usor sa faci o astfel de meserie, sa ai dimineata operatii, dupa-amiaza consultatii, si mai mult, sa raspunzi aproape in permanenta la telefoane. Mai nu stiu de ce va stresati atata cu spitalul, este super civilizat, cum prea putine spitale cred ca sunt acum in Ro. Si 2-3 zile chiar nu se intampla nimic. Tocmai asta e farmecul, [;)]. Sa stai intr-o rezerva izolata de restul lumii, nu mi se pare prea amunzant. Iar asistentele vin destul de des, sunt dragute si amabile. Nu va faceti griji pentru asta, voi sa fiti sanatoase, si bebelushii vostri la fel. Pupici!!! Tigresa si tigrisorul Horia http://horia.photoart.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce este cu apasatul asta pe burta?? despre ce vorbiti? de ce sa va apese pe burta la operatie ca nu inteleg? si chiar asa de rau sa te apese incat sa-ti rupa o coasta...mi se pare tare aiurea pe bune. Eu nu prea inteleg sensul sau cand anume te apasa pe burta. Va rog spuneti-mi si mie. pt cristinamaria, mailul este raursulesei@yahoo.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
nu vreau sa par eu ccircotasa dar am nascut cu el acum 13 ani si pt ca nu a avut chef de cezariana ma lasat sa nasc pelvian iar fata mea are scolioza de atunci, ca sa nu mai vb. de faptul ca nici nu s-au uitat la ea si mie nu mi-au spus nimic. Am aflat dupa 9 ani cind nu se mai putea face mare lucru. Dupa mine o fata a fost lasata de el pina i-a murit copilul in burta, iar alta avea gemeni, i-a facut cezariana si a taiat unul dintre copii. Sa ma iertati , dar toate astea s-au intimplat intr-o singura zi, poate a mai invatat ceva in astia 13 ani alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca tu confunzi medicul. Si eu am avut (si am inca) niste suparari cu el (daca esti curioasa le gasesti cateva pagini in urmala acest subiect) dar ce spui tu nu pot crede. In plus este omul care recomanda cezariana cu cea mai are convingere, nu cred ca te lasa sa te chinui.
quote:
Stiti pe cineva care a nascut normal cu el?
Eu cunosc doua fete care au nascut normal cu el, fiecare cate doi copii, in ultimii 4-5 ani...
Luminous beings we are, not this crude matter.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa cum am spus, era acum 13 ani si poate s-a mai schimbat ceva. E foarte adevarat ca nu i-am dat nici un ban, ca eram tare strimtorati, dar nu ar fi trebuit sa fie un criteriu. In plus doctorita pe care o am acum (merg la ea de 10 ani) a spus ca era neaparat necesara cezariana pt. ca dupa nastere cu dilatatie 5 am avut 24 de cusaturi inauntru, ma intreb ce a mai ramas necusut. Plus ca am fost subiect de studiu pt. toti studenti din spital si am ramas cu traume psihice destul de severe. Dar stiti cum e , nici un caz nu seamana cu altul.Stiu prin ce am trecut, cind nu m-i se facea nici macar un algocalmin pt. dueri si veneau asistentele in salon si tipau ca nu pot sa-mi alaptez copilul, asa ca ramin la parerea mea: nu recomand nici doctorul nici spitalul alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...