Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Operatie estetica


Recommended Posts

Fetelor, daca sunteti in tema cu subiectul va rog sa ma ajutati si pe mine cu un sfat. De ani de zile ma tot gandesc sa ma operez la "nasucul" meu care ocupa o suprafata considerabila din fata :). Dupa ce m-am documentat in aceasta privinta mi-am cam format o opinie in ce priveste oferta de aici, precum si cea din Europa/State. In continuare insa mi-e tare teama (dupa ce am vazut diverse documentare despre cat de tare pot "gresi" unii doctori) asa ca va intreb pe voi, poate stiti, fie din experienta personala, fie de la o prietena, care este doctorul din Romania care face cele mai reusite nasucuri? Sau, daca stiti din Europa sau chiar si din SUA (desi e cam departe)...Si o ultima intrebare: a vazut/auzit cineva despre un rezultat al dr.Lascar? Va rog mult, daca puteti sa ma ajutati cu o recomandare, pozitiva sau negativa (la cine sa ma duc sau de cine sa ma feresc) v-as fi recunoscatoare. Multumesc! Ancutza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 42
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ancutza, bine faci ca pui intrebarea asta pe forum. Vazusem niste reportaje despre clinici fantoma si problemele de dupa, ca m-am speriat. Mult succes! Si bineinteles, bine-ai venit la [dc] Paul are nevoie de noi: http://www.ana-design.ch/paul/paul.htm "Daca dragoste nu e, nimic nu e".
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am operat acum 3 ani de deviatie de sept la prof. Dorin Sarafoleanu la Spit. Sf. Maria si am stat in rezerva cu o fata care venise pt. operatie estetica. Daca zici ca te-ai documentat bine, nu te mai sperii eu cu amanunte despre operatie, dar ti-l recomand cu toata increderea pe prof. Sarafoleanu. Este un profesionist desavarsit. Toate cele bune! Ioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by delsim
Pai eu cred ca tie nu-ti este de folos Sarafoleanu (care este ORL-ist, nu plastician), ca am inteles ca problema ta este de ordin estetic si nu o deviatie de sept. Tie iti trebuie un plastician.
Eu cred c-am fost destul de clara in mesajul precedent, dar nu-i nici o problema, repet: deci eum-am operat de deviatie de sept, dar prof. Sarafoleanu face si operatii estetice. Cum Ancutza avea nevoie de o recomandare, i-am povestit experienta mea si, crede-ma, am inteles foarte bine despre ce e vorba. Ioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, am inteles de prima data ce-ai spus si postul meu nu a fost menit nici sa te supere, nici sa-ti conteste intentia. Doar am facut o precizare. Si am facut-o pentru ca Anca sa fie in cunostiinta de cauza. Oricum , in final ea va alege ce fel de doctor doreste.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dar zau, cat costa o astfel de operatie? Ma refer la deviatie de sept. Si cand intreb de costuri ma refer la dr., anestezist, asistente, tratament post operator, ma rog tot tacamul. Si chiar ma mai intereseaza perioada de recuperare( cat dureaza si ce impilica). Toate datele imi sunt necesare pentru cumnata mea in varsta de 8 ani care vine special in Bucuresti pe 23 august pentru un consult si chiar pentru operatie. Are programare la Spitalul ORL din Panduri la dr. Zainea. Stie cineva ceva despre spital si acest dr? Bibi si [copil]David
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...